נלחמים בלהבות: גל שריפות ברחבי הארץ

הרבנים מצאו את האשם בגל השריפות: עיכוב בחוק ההסדרה וחילול שבת

בכיר בציונות הדתית האשים את סוגיית פינוי היישובים בשריפות וציין כי "עד שלא יסולק האיום על הרס ההתיישבות, תהיה עצירת גשמים". רב ספרדי בולט דווקא ציין כי האחראים לאש המשתוללת הם אלו שלא שומרים שבת: "השריפה רומזת שצריך להתחזק"

25/11/2016
צלמים זמניים מורשים

הרב אליקים לבנון, רב השומרון ומבכירי הרבנים בציונות הדתית, פרסם אמש (חמישי) גילוי דעת שבו טען כי העיכובים בחקיקת "חוק ההסדרה" הם אלה שגרמו לגל השריפות ברחבי הארץ. במכתב שפורסם לראשונה באתר החדשות הדתי "סרוגים", התייחס הרב קודם כל לעובדה שבחורף השנה לא ירדו מספיק גשמים: "כל מי שעיניים לו ושכל בקדקודו רואה כיצד הארץ צמאה למים. אנו בסוף חודש נובמבר למניינם ועדיין אין סימן לגשם".

בהמשך, התייחס לשריפות ברחבי הארץ וכתב: "רוחות עזות, אשר בדרך כלל מביאות את הגשם, אבל בעת הזאת הכל יבש, דליק ונשרף! יד ה' עושה זאת! ממשלת ישראל מעכבת את אישור חוק ההסדרה. עד שלא תסולק חרפת האיום על הרס ההתיישבות בארץ ישראל, בעמונה, בעופרה ובמקומות רבים נוספים, תהיה עצירת גשמים". בהמשך הוסיף הרב: "ביום שבו תתקבל החלטה, אשר אי אפשר יהיה לעקפה באמצעות פלפולים משפטיים, בו ביום יחולו לרדת גשמי ברכה".

טרור ההצתות || סיקור מיוחד:
"ישראל נשרפת": ברשתות החברתיות בעולם הערבי חוגגים את גל הדליקות
נתניהו: "נשלול את תושבותו של מי שהיה מעורב בהצתות במזיד"
"קראו לנו לברוח, לא הספקתי לקחת כלום - אבל העיקר שאני בחיים"

עוד בוואלה!

מבינים בהמבורגרים? ענו על החידון ואולי תזכו בפרסים שווים במיוחד

בשיתוף בורגרים
"ביום שבו תתקבל החלטה יחולו לרדת גשמי ברכה". הרב לבנון(צילום: עומר מירון)

הרב ציון בוארון, מהרבנים הספרדים הבולטים במגזר החרדי, טען כי סיבת השריפות היא "חילול שבת". בדברים שפרסמו מקורביו בשמו נאמר כי "אין זה מקרה, אלא הדברים באים כדי לעורר על שמירת השבת", וציטוט מתוך גמרא במסכת שבת שבה נכתב: "אין הדליקה מצויה אלא במקום שיש חילול שבת". בוארון, שהתמודד בעבר על משרת הרב הראשי והפסיד, הוסיף כי "היום חילולי השבת נהיה עניין פרוץ על ידי פתיחת חנויות בשבת, שזהו פרצה נוראה שהולכת ומתרבה ברחבי הערים פה בארץ, עד כדי שזה נהיה כמו באירופה, כאשר כל אחד פותח בשבת וזה נהיה כמין הפקר והשריפה רומזת על כך שצריך להתחזק".

גל השריפות ברחבי הארץ הוביל רבנים בכירים בציבור החרדי לקרוא לתלמידיהם להתפלל. נשיא מועצת החכמים של ש"ס, הרב שלום כהן, הורה "להעתיר בתפילות בהיכלי הישיבות למען כלל ישראל ולהצלחתם ושלומם של כוחות הכיבוי וההצלה". הרב הראשי דוד לאו קרא לכל האזרחים "הנמצאים באזורי הדליקות להישמע באופן מלא להנחיות כוחות הביטחון ולהתרחק מאזורי הסכנה". לאו ציין כי "פיקוח נפש קודם לכל" וכי יש להימנע מהפרעה או עיכובים לכוחות ההצלה.

בחסידות חב"ד, שבה מקיימים בימים אלה את "כינוס השלוחים" בניו יורק שבו משתתפים כל שליחי חב"ד מרחבי העולם, הקימו חמ"ל משותף לכל השלוחים באזורי השריפה וממנו הם מנהלים את הפעילות למען התושבים בישראל. שליח חב"ד בכרמל, הרב יהודה דונין, הוזמן אמש לקרוא פרק תהילים בפתיחת המושב המרכזי של הכינוס – למען התושבים שנפגעו מהשריפות וקהל האלפים קרא את הפרק איתו יחד.

שריפה ביישוב לבון, הלילה(צילום: אדריאן הרבשטיין)
האש בכרמיאל, הלילה(צילום: כבאות והצלה , דוברות כב"ה מחוז צפון)
הלהבות בירושלים(צילום: נועם מושקוביץ)
שריפה בחיפה(צילום: רויטרס)
פעולות הכיבוי בחיפה(צילום: רויטרס)
חמ"ל שהוקם ביישוב לבון נוכח השריפה(צילום: אדריאן הרבשטיין)
רכב שנשרף בחיפה(צילום: שי מכלוף)
צוותים פועלים בחיפה(צילום: AP)
השריפה בהר חלוץ(צילום: מערכת וואלה! NEWS, יהב אברמוב)
כוחות כיבוי ביישוב גילון(צילום: ערן גילווארג)
האש בחיפה(צילום: ערן גילווארג)
כיבוי בירושלים(צילום: נועם מושקוביץ)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully