גל שריפות גם בשטחי הרשות הפלסטינית: "מתנחלים הציתו אש"

מלבד שריפות רבות שפרצו בדרום לבנון, בצפון מצרים ובחלקים נוספים של המזרח התיכון, אש התלקחה גם בחברון, בשכם, ברמאללה ובג'נין. לפי כלי תקשורת פלסטיניים, בכמה מוקדים נראו מתנחלים נמלטים מהשטח

פואד סלאמה ואלי אשכנזי
25/11/2016
צילום: דוברות המשטרה

מלבד השריפות שהשתוללו בימים האחרונים ברחבי מדינת ישראל, שריפות רבות פרצו גם באזור כולו, כולל בדרומה של לבנון, בצפון מצרים, בדרום-מזרח טורקיה ובכמה מוקדים בגדה המערבית. בכלי התקשורת הפלסטיניים דווח כי אש התלקחה, בין היתר, באזור חברון, שכם, מזרח ירושלים, רמאללה, טול כרם וג'נין. היום (שישי) דווח כי 35 שריפות פרצו ברחבי הגדה מאז שעות הבוקר.

בחלק מכלי התקשורת נטען כי לפחות לחלק מהשריפות אחראים מתנחלים ישראלים, שהציתו את האש במכוון. כך, למשל, דווח כי שריפה פרצה באחת משכונותיה של העיר חברון, ואדם חשוד נראה נמלט מהמקום מיד לאחר מכן. דיווח דומה התקבל בנוגע לשריפת חורש ממזרח לג'נין, שם עדי ראייה סיפרו כי מתנחלים הציתו את האש.

גל שריפות ברחבי הארץ - עוד בוואלה! NEWS:
60 אלף איש פונו מהאש בחיפה; הושגה רגיעה במרבית השריפות בארץ
נתניהו: "נשלול את תושבותו של מי שהיה מעורב בהצתות במזיד"
"נעצרנו כי אנחנו פלסטינים": שוחררו הארבעה שנעצרו ליד נטף

עוד בוואלה!

5 הנקודות הכי טובות בארץ לפיקניק לא שגרתי

וואלה! רכב בשיתוף דאצ'יה
35 שריפות פרצו בגדה. שריפה בדיר שרף, אתמול(צילום: צילום מסך, טוויטר)
דיר שרף, אתמול(צילום: צילום מסך, טוויטר)

אתר "צפא" דיווח היום כי אחר הצהריים פרצה שריפה גדולה באזור הכפרים השוכנים מדרום לשכם. לפי הדיווח, השריפה פרצה בשטח הכפר עסירה, והתפשטה עד שטחי הכפרים אימאתין וג'מאעין. אתמול פרצה שריפה בכניסה המערבית לעיר, והאש התפשטה עד לסבסטיה.

שריפה נוספת, גדולה במיוחד, על פי הדיווחים הפלסטיניים, פרצה אתמול ליד הכפר הפלסטיני דיר שרף, ממערב לשכם. כוחות הכיבוי הפלסטיניים פעלו באזור.

בשעות הערב עברו ארבע כבאיות פלסטיניות, בליווי מפקד המנהל האזרחי של מחוז ג'נין, דרך מעבר גלבוע לכיוון חיפה, על מנת לסייע לכוחות הישראליים במאמצי הכיבוי בעיר. כבאיות פלסטיניות נוספות הגיעו לאזור ירושלים. כמו כן, דווח כי כוחות כיבוי ישראליים פינו תושבים מבניין בשועפאט שבמזרח ירושלים, לאחר שהלהבות באזור התקרבו אליו.

שריפה בכפר ג'יביא, מצפון לרמאללה:

שריפה בשועפאט, היום(צילום: צילום מסך, טוויטר)
שריפה בכפר כובר, מצפון לרמאללה(צילום: צילום מסך, טוויטר)

בתוך כך, חברי כנסת מהרשימה המשותפת יצאו נגד הטענות בישראל כי גל השריפות נגרם על ידי מציתים פלסטיניים. "האדמה הזו והמולדת הזו יקרים כל כך ללבנו. כולי תקווה כי השריפות יעצרו במהרה לפני שחלילה תהיה פגיעה בנפש, ועוד פגיעה בטבע היפה של ארצנו", מסר יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה בהודעה שכתב בפייסבוק. "לצערי, יש מי שהחליט לנצל את המצב הנורא הזה בשביל להסית ולהצית שנאה, ללא שום רסן, להשתלח בציבור שלם ולהאשימו בהאשמות מכוערות שאין להם בסיס".

חבר מפלגתו, ח"כ אוסאמה סעדי, מסר כי "שום הסתה לא תכסה על הרשלנות המרושעת של ממשלת ההצתה וההסתה". לדבריו, "במקום לקשור בין טרור לשריפות, אני מציע לקשור בין השריפות למחדל החמור של הממשלה, אשר לא יישמה את המלצות מבקר המדינה בדוח מיוחד בעניין אסון הכרמל, בו הפציר המבקר בממשלה לבנות אזורי חיץ אשר יקטינו את מעבר האש מאזור אחד של יער צפוף למשנהו ומאזור יער לאזור מאוכלס".

"דברי נתניהו היום, בצל השריפות המכה ערים יהודיות וערביות וערים מעורבות כאחד, הינם גורפים ומיותרים, אך מהווים מבחינתו משנה סדורה של שקרים וחצאי אמיתות הנאמרים בזדון תוך שימוש ברטוריקה פלגנית אשר מלבה את השסעים בין ערבים ליהודים במדינה", הוסיף סעדי. "אני מתכוון לפנות לוועדת ביקורת המדינה בכדי לקיים דיון בהול בעניין בכדי לעמוד מקרוב על התרשלות הממשלה ואי יישום המלצות אלה ועוד הרבה המלצות".

שריפה בשער הגיא, היום(צילום: נועם מושקוביץ)
שריפה בשער הגיא, היום(צילום: נועם מושקוביץ)
שריפה בשער הגיא, היום(צילום: נועם מושקוביץ)
שריפה בשער הגיא, היום(צילום: נועם מושקוביץ)
שריפה בשער הגיא, היום(צילום: נועם מושקוביץ)
שריפה בשער הגיא, היום(צילום: נועם מושקוביץ)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully