בית המשפט: שולי רנד גרם לאשתו חבלות ברשלנות ולא יורשע בפלילים

בית משפט השלום בירושלים קיבל את המלצת שירות המבחן ולא הרשיע את הזמר כדי "לא לפגוע בהמשך הטיפול". נציג המשטרה אמר כי לא התרשם שבאישיותו של רנד יש "קווים אלימים". הפרשה החלה כשבני הזוג רבו ואשתו נפלה ונחבלה

אמרי לוי סדן
22/11/2016
שולי רנד ומיכל רנד. אביב חופי
ביצע את המעשים, לא יורשע בפלילים. שולי רנד ומיכל בת שבע(צילום: אביב חופי)

בית משפט השלום בירושלים קבע היום (שלישי) כי הזמר, השחקן והיוצר שולי רנד, שהואשם בעבירה של חבלה ברשלנות, לא יורשע בפלילים. רנד הואשם במסגרת הסדר טיעון בקשר למריבה בינו לבין אשתו מיכל בת שבע לפני כשלוש שנים. השופט דב פולוק אימץ את המלצת שירות המבחן לפיה אין להרשיע את רנד, בן 54, אלא להסתפק בקביעה כי הוא ביצע את המעשה שיוחס לו בכתב האישום.

"אין חולק כי הנאשם לא התכוון לגרום חבלה למתלוננת. הנאשם הביע חרטה על מעשיו והוא נמצא כיום בהליך טיפולי, ומן הראוי שלא להענישו באופן שעלול לפגוע בהמשך הטיפול", קבע השופט פולוק, "לאור נסיבות אלו, אין סכנה להישנות המקרה".

נציג התביעה המשטרתית, עו"ד אריה ברנד, התייחס במהלך הדיון לאופיה של העבירה שבה הואשם רנד, ואמר כי זו לא דורשת כוונה פלילית, אלא מתבססת בעיקר על חוסר זהירות שהובילה לחבלות שנגרמו לאשתו. הוא הוסיף כי לרנד אין כל עבר פלילי וציין כי שירות המבחן התרשם שרנד הוא בעל "מערכת ערכים נורמטיבית", ולא התרשם כי קיימים "קווים אלימים באישיותו של רנד". לאור המלצת שירות המבחן שלא להרשיע את רנד, אמר נציג התביעה כי גם המשטרה לא סבורה כי יש להרשיע את רנד.

עוד בוואלה! NEWS:
שריפה פרצה ביער לטרון: תושבי היישוב נווה שלום פונו מבתיהם
מבצע חשאי או מעצר עריקים: הסכסוך החדש בין רוסיה לאוקראינה
לראשונה: קנסות יוטלו על קבלנים שלא יעמדו בתקני בטיחות

טוב לדעת (מקודם)

הלחצן שיכול להציל את חייך במקרה חירום רפואי

מוגש מטעם שחל
לא לפגוע בהמשך הטיפול. שולי רנד(צילום: באדיבות התו השמיני)

סנגורו של רנד, עו"ד אשר אוחיון, הוסיף כי מדובר בעבירה חריגה שאינה מחייבת בהכרח הרשעה בפלילים, וכי מדובר בנסיבות מיוחדות. "מדובר באדם שתורם לחברה באופן מובהק בעשייה האמנותית שלו שזכה לאחרונה בפרס על מפעל חיים. הוא מעביר מסרים חינוכיים לציבור עצום ורב והדברים שלו נושאים פירות ענפים", הוסיף. "כשהוא הבין שאשתו לא רוצה להגיע לבית המשפט הוא לקח אחריות על המעשה מבלי לנהל את המשפט".

בחודש מרץ האחרון הודה רנד בעבירה של גרימת חבלה ברשלנות באשתו. לפי כתב האישום המתוקן, שהגישה משטרת ירושלים, בנובמבר 2013 ניסה רנד לקחת מידי אשתו שקית השייכת לו, ובין השניים התפתח מאבק שבמהלכו נפלה לרצפה. כתוצאה מכך נגרמו לה חבלות שונות, ובהן שפשופים ואדמומיות בצווארה ובשכמות.

"מעביר מסרים חינוכיים". שולי רנד(צילום: שי אוקנין, שי אוקון)

הודאתו של רנד התקבלה במסגרת הסדר טיעון שכלל את שינוי עובדות כתב האישום המקורי החמור יותר. בדיון שבו הציגו הצדדים את הסדר הטיעון לבית המשפט, אמר נציג התביעה המשטרתית, עו"ד אריה ברנד כי "תפקידה של המאשימה אינו מתמצה בהרשעת אנשים והכנסתם לכלא. לטעמנו ישנו אינטרס ציבורי במקרה של סכסוך בין בני הזוג לשקם את התא המשפחתי ככל האפשר, במידה ולא מדובר באירוע שבו האינטרס הציבורי הוא הענשת העבריין".

נציג המשטרה הוסיף בדיון אז כי הסדר הטיעון התקבל גם בשל קשיים ראייתיים ובשל העובדה שרנד לקח אחריות על מעשיו, וכי אשתו הביעה את "ברכתה ושמחתה" על ההסדר שהתקבל במסגרת ניסיונות פיוס בינה לבין רנד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully