אבו מאזן בעצרת לזכר ערפאת: "תופתעו לגלות מי הרג אותו"

12 שנים אחרי מותו של ראש הרשות הפלסטינית לשעבר, החזיר יו"ר הרשות המכהן את שיח הקונספירציות. "אני יודע מי הרוצח, אבל העדות שלי לא מספיקה", אמר. אבו מאזן התייחס גם למו"מ: "לא אסיים את חיי הפוליטיים עם ויתורים"

סוכנויות הידיעות
עריכה: ניב מעוז

ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן נשא היום (חמישי) נאום בעצרת ברמאללה לציון 12 שנים למותו של קודמו בתפקיד יאסר ערפאת. "חקירת מותו של ערפאת תסתיים בקרוב, וכולכם תופתעו לגלות מי הרג אותו", אמר אבו מאזן, והוסיף: "אני יודע מי הרוצח, אבל העדות שלי לא תספיק לבדה".

ערפאת, שהיה מנהיגה הבלתי מעורער של התנועה הלאומית הפלסטינית במשך קרוב ל-40 שנים, מת בנובמבר 2004 בבית חולים בצרפת. הגורם למותו של ערפאת נתון במחלוקת לטענת הפלסטינים. חוקרים צרפתיים ורוסים קבעו כי הוא מת בנסיבות טבעיות, אך הפלסטינים טוענים כי הוא הורעל על ידי ישראל, שכן היא זו שסיפקה לו את האוכל בשנתיים וחצי שבהן היה נצור בלשכתו ברמאללה. שנים לאחר המוות ממשיכים בעזה וברשות בניסיונות להוכיח את הדבר. בבדיקה של עצמותיו של ערפאת, שהוצאו מקברו לפני שנתיים, נמצאה כמות גדולה של הרעל פולוניום.

עוד בוואלה! NEWS:
"לבטל את האלקטורים": אלה שחששו ממחאת תומכי טראמפ הציתו אחת בעצמם
פיירברג: "מורחים אותי בזפת ונוצות ואסור לי להגיב. מה אני, דרקולה?"
"פגע באישה הרה ונמלט; העובר לא שרד": תושב ת"א נאשם כי הפקיר ושיקר

עוד בוואלה!

שוקולד ופנים באמבטיית קרח: איך רונה לי שמעון מוצאת כל כך הרבה אנרגיה?

לכתבה המלאה
אבו מאזן בעצרת לזכר ערפאת ב-2014 (צילום: AP)

בהמשך דבריו בעצרת התייחס אבו מאזן למשא ומתן המדיני עם ישראל. "לאחר סגירת האופק המדיני והתחמקותה של ישראל מהסכמי השלום שנחתמו, יזמנו כינוס ועידה בינלאומית לשלום. צרפת אימצה את הרעיון, ואנחנו מקווים שהיא תמשיך בביצוע הרעיון", אמר.

אבו מאזן פירט את תנאיו להסכם שלום. "לא תקום מדינה פלסטינית ללא רצועת עזה. אנו מושיטים יד לשלום צודק אשר יבטיח את זכויותיו של העם הפלסטיני, נישאר חזקים וסבלנים עד השגת עצמאותנו, כשאומרים מדינה פלסטינית אין לשכוח שירושלים תהיה בירתה", אמר והוסיף: "שנת 2017 תהיה השנה שבה הכיבוש הישראלי יסתיים".

בנוסף לכך, הוא הצהיר כי לא יסיים את חייו הפוליטיים עם ויתורים. "לא ויתרנו על שום חלק במוסכמות הפלסטיניות מאז 1988, נשמור על המוסכמות עד קיומם", אמר. לאחרונה מתגברות ההשערות כי אבו מאזן, בן 81, שמכהן בתפקידו מאז 2005, יפרוש מפאת גילו המבוגר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully