"לא למוסלמים": סטודנט לרפואה ניסה לשכור דירה - ונדחה

אדם אבו טהה הוא בוגר שירות לאומי במד"א ועובד בתור מדריך מסעות לפולין. הוא סיכם עם בעל הדירה בפתח תקווה כי יחתום על החוזה לקראת תחילת התמחותו, אך זה חזר בו: "לא רוצה בעיות עם השכנים"

03/11/2016
"לא משכירים למוסלמים". אבו טהה(צילום: באדיבות המצולמים)

סטודנט בדואי לרפואה שביקש לשכור דירה בפתח תקווה נדחה על ידי בעל הדירה, לאחר שלטענת המשכיר, התבקש על ידי השכנים שלא לאפשר לו להתגורר בנכס. הסטודנט, אדם אבו טהה, במקור מהכפר תל-שבע שבדרום, הוא דוקטורנט לרפואה שסיים שש שנות לימודים ברומניה והתקבל לאחרונה לשנת השלמה וסטאז' בבית החולים "בילינסון" שבפתח תקווה. הוא חיפש דירה קרובה לבית החולים, אך לא תיאר לעצמו שכך תיראה חוויית החיפוש.

"לא משכירים למוסלמים", סיפר אבו טהה. "אחרי שקיבלתי את החוזה וכבר סיכמנו בעל פה שאכנס לדירה בימים הקרובים, קיבלתי טלפון מבעל הדירה בפתח תקווה שאומר לי שההסכם בינינו לא תקף", אמר. "שאלתי למה, והוא הוא ענה שהשכנים שמעו שהוא הולך להשכיר את הדירה לבחור מוסלמי וביקשו להימנע מזה". לדבריו, בעל הדירה, שנמצאת בשכונת "אחדות" בעיר, אמר לו שהוא לא רוצה שהשכנים יתנכלו לו ולכן הודיע שההסכם מבוטל.

עוד בוואלה! NEWS:
"כאילו נלקחו ממני הילדות": זוג הגברים שנאבק על מתן אזרחות לבנותיהם
"תמיד נהיה שחורים": השכונה המוזנחת מרחובות ששבויה במעגל הדמים
"אנחנו לא אנשים?": המדינה מתנגדת לתת אזרחות לבן ההרוג בקריסת החניון

עוד בוואלה!

בעקבות ביקוש גובר לטיפול יעיל בכאב: בי-קיור לייזר במבצע מיוחד

מוגש מטעם בי קיור לייזר
בעל הדירה "לא רוצה בעיות עם השכנים". הדירה בשכונת "אחדות" בעיר(צילום: ראובן קסטרו)

אבו טהה, בוגר שירות לאומי במד"א, סיפר בשיחה עם וואלה! NEWS כי הופתע מהיחס המשפיל אליו, בהתחשב בכך שיש לו חברים יהודים רבים. "אנחנו נפגשים ביציע, מעודדים יחדיו את הקבוצה שלנו", סיפר אבו טהה, שאוהד את קבוצת הכדורגל הפועל באר שבע. "במד"א הדרכתי והתנדבתי עם מתנדבים יהודים ואני פשוט לא מצליח להבין מדוע מגיע לי היחס הפוגעני הזה. עכשיו אני צריך לסגת ולחפש דירה אחרת". עוד סיפר אבו טהה כי הוא עובד בתור מדריך של בני נוער ערבים שיוצאים למסעות בפולין.

בעל הדירה, שהתבקש להגיב על טענותיו של אבו טהה, אישר את הדברים ואמר כי הוא "לא מעוניין בבעיות עם השכנים".

"לא מבין למה מגיע לי היחס הזה". אבו טהה במסע לפולין בתור תלמיד תיכון(צילום: באדיבות המצולמים)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully