נלחמים בהצפת המקצוע: רק 30% מהנבחנים עברו את בחינות לשכת עורכי הדין

פחות משליש מהניגשים לבחינות ההסמכה האחרונות עברו אותן בהצלחה - מחצית לעומת השנה שעברה. זאת בעיקר לאור מאמצי הלשכה להילחם בריבוי העוסקים במקצוע. בוגרי אילו מוסדות מדורגים בראש הרשימה?

ירידה תלולה מלפי שנה. סטודנטים במהלך מבחן (צילום: shutterstock)

פחות משליש מהנבחנים שניגשו לבחינות ההסמכה האחרונות של לשכת עורכי הדין עברו את הבחינה ויכולים להיות מוסמכים כעורכי דין בישראל - כך עולה מנתונים שהפיצה היום (שלישי) לשכת עורכי הדין. מדובר במגמת ירידה לעומת שנה שעברה, אז עברו את הבחינה 59.7% מהנבחנים, לעומת 30% שעברו כעת.

הסיבה לירידה התלולה בכמות הנבחנים שעברו את המבחן היא מאמצי לשכת עורכי הדין להקשות את הבחינות כדי להילחם בהצפת המקצוע. עבור 42% מהנבחנים שהצליחו, מדובר היה בפעם הראשונה בה הם ניגשו לבחינות.

עוד בוואלה! NEWS:
החורף כבר כאן: התקררות וגשמים ברוב הארץ; צפו במכ"ם הגשם
מסר מאיים: צוללת גרעינית אמריקנית תגיע לאי באוקינוס השקט
תיעוד: נהג רכב חוצה באור אדום – אוטובוס התנגש בו וגרם למותו

עוד בוואלה! NEWS

ארוחה במעטפה ב-10 דקות הכנה

אודי ברקן ואושר אילדמן
לכתבה המלאה
יח"צ פסטיבל הקולנוע ירושלים

בראש רשימת המוסדות האקדמיים שבוגריהם עברו את הבחינות ניצבת האוניברסיטה העברית - 73% מבוגריה עברו את הבחינות. אחריה נמצאת אוניברסיטת תל אביב עם 65%, ובמקום השלישי ניצב המרכז הבינתחומי הרצליה עם 54%. את הרשימה סגרה המכללה האקדמית כרמל, שרק 13% מבוגריה עברו את הבחינות. מעליה ניצבים הקריה האקדמית אונו עם 16% הצלחה בלבד והמרכז האקדמי למשפט ולעסקים ומכללת שערי משפט עם 17%.

מבין כלל הנבחנים, 83% הם בוגרי מכללות. בפילוח הנתונים על פי מקום ההתמחות עולה כי 53% שהתמחו בפרקליטות הצבאית או במשטרה עברו את הבחינה, לעומת 48% מקרב המתמחים בפרקליטות. לעומתם, רק 28% מהמתמחים במגזר הפרטי עברו את הבחינות.

מלשכת עורכי הדין נמסר כי "תוצאות הבחינה מדברות בעד עצמן ומחזקות את המסקנה כי קיים פער גדול בין הישגי האוניברסיטאות להישגי המכללות, ולאור פער זה נגזרים בהתאם אחוזי המעבר של הבחינה. כך הדבר גם ביחס לנבחנים חוזרים אשר במחזור זה היוו 43% מסך הנבחנים, ותוצאותיהם בבחינה גוררות מטה באופן משמעותי את אחוזי המעבר הכלליים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully