פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   חרף התנגדות המשטרה: בתו של המחבל מירושלים שוחררה ממעצר

   במשטרת מחוז ירושלים רצו לבקש את הארכת מעצרה של הנערה בת ה-17 אך הפרקליטות התנגדה לכך. היא שוחררה בתנאים מגבילים. בין היתר נאסר עליה להתקרב למזרח ירושלים, להתראיין לתקשורת ולהשתמש ברשתות החברתיות

   חרף התנגדות המשטרה: בתו של המחבל מירושלים שוחררה ממעצר
   עריכה: מתן חדד

   ישראל שחררה היום (ראשון) את בתו של המחבל מסבאח אבו סביח, שביצע את פיגוע הירי בירושלים לפני שבוע. הבת שוחררה בתום ימי מעצרה בתנאים מגבילים. בין היתר נאסר עליה להתקרב למזרח ירושלים במשך חודשיים, להתראיין לתקשורת ולהשתמש ברשתות החברתיות. כמו כן, עליה לשלם ערבות בסך 2,500 שקלים.

   מוקדם יותר היום נערך דיון בין המשטרה לפרקליטות באשר למעצרה של אבו סביח, בת ה-17. במשטרת מחוז ירושלים הביעו חוסר שביעות רצון משחרורה של הנערה. הם רצו לבקש מבית המשפט להאריך את מעצרה ולהגיש נגדה הצהרת תובע, אך הפרקליטות התנגדה לכך.

   מוסבאח אבו-סביח, בן 39 מסילוואן, פתח באש ביום ראשון שעבר לעבר עוברים ושבים בכמה זירות בעיר. מהירי נהרגה לבנה מליחי ומחילופי האש בין המחבל לשוטרים נהרג שוטר יס"מ יוסי קירמה. ביום הפיגוע היה אמור אבו סביח להיכנס בשערי הכלא כדי לשאת את עונשו בגין תקיפת שוטר.

   לאחר הפיגוע פורסם ברשתות הפלסטיניות סרטון ובו נראית בתו של המחבל משבחת את מעשי אביה. "בעזרת האל, אבא שלנו יהיה בכניסה לגן עדן. אנחנו מאוד גאים ושמחים במה שעשה אבא", אמרה הבת בסרטון.

   לקריאה נוספת:
   "מי שישנן פרקי קוראן, אאמן אותו בנשק": כך הפך המדריך הנערץ למחבל
   בזמן שבישראל מזועזעים מהפיגוע - במזרח ירושלים ובעזה חוגגים
   פיגוע בירושלים: שני הרוגים וחמישה פצועים בשתי זירות ירי; המחבל חוסל

   בתו של המחבל מירושלים, אוקטובר 2016 (צילום מסך)
   בתו של המחבל (צילום מסך)