ראשי רשויות בשבעת פרס: "החרמת ההלוויה - לא בשם הציבור הערבי"

ראשי הערים סכנין ורהט ונבחרי ציבור מהחברה הערבית הגיעו למרכז פרס: "מי שהחרים את הלווייתו עשה זאת על דעתו". ילדי פרס ביקשו מהשר כץ לקרוא לנתיבי איילון על שמו של אביהם

02/10/2016
צילום: מאצ'י הוף

(מאות מבקרים הגיעו לנחם את בני משפחת פרס, אתמול)

אל מרכז פרס לשלום ולחדשנות שביפו המשיכו גם היום (ראשון) להגיע אלפי מבקרים שביקשו להוקיר את זכרו של הנשיא לשעבר שהובא למנוחות שלשום. קבוצות של בני נוער, חיילים וחניכי מכינות קדם-צבאיות הגיעו פקדו את המקום משעות הבוקר, לצד משפחות, אזרחים שהגיעו בגפם וגם נבחרי ציבור.

במהלך השבעה פנתה משפחת פרס לשר התחבורה ישראל כץ שהגיע כדי לנחמם בבקשה לקרוא את נתיבי איילון על שמו של שמעון פרס. השר סיכם כי לאחר החג ייפגש שוב עם המשפחה במטרה לשקול את הנושא. פרס כיהן בתחילת שנות ה-70 כשר תחבורה, והיה אחראי בין היתר להקמת תעלת האיילון.

בין הבאים בלטה משלחת של ראשי רשויות ערבים שהגיעה על מנת להיפגש עם ילדיו של פרס, היושבים שבעה על אביהם במרכז הקרוי על שמו. במשלחת לקחו חלק ראש עיריית סכנין, מאזן גנאים, ראש עיריית רהט, טלאל אל-קרנאווי, בכיר העדה הבדואית, שייח' אבו פתחי וכן שייח'ים, ראשי מועצות ונבחרי ציבור מיישובים רבים בהם, דבוריה, בסמת טבעון, טובא זנגרייה, כפר מצר, שבלי, דיר אל אסד.

עוד בוואלה! NEWS:
"חשבנו שיש לו וירוס": ילד בן שבע מבת ים מת מחסימת מעיים
לקראת השהות באומן בראש השנה: מתנגדי הרב ברלנד חוששים לחייהם
הרשות הפלסטינית הפקידה תשלום ראשון לחברת החשמל

"פעל כל חייו לקידום השלום". חברי המשלחת נפגשים עם ילדיו של פרס(צילום: מערכת וואלה! NEWS, אלעד מלכה)

בפתח הביקור פנו חברי המשלחת לילדיו של הנשיא לשעבר, צביה חמי ויוני, ואמרו: "שמעון פרס היה אבא של כולנו. אנחנו מרגישים מה שאתם מרגישים. הוא חסר לכל האזרחים ולמדינה כולה. מי שמחרים את הלווייתו עושה זאת על דעתו הפרטית בלבד ולא בשם הציבור הערבי". עוד אמרו כי פרס דאג לציבור הערבי בישראל ופעל במשך כל חייו לקידום דו-קיום ושלום.

"באנו לכאן בשם כל הרשויות להשתתף באבל הכבד של משפחת פרס. יש אנשים שעושים היסטוריה, שמעון פרס האמין בשלום ושוויון ומרכז פרס לשלום אומר הכול על האיש הענק הזה", אמר יו"ר פורום המועצות הערביות, מאזן גנאים. "באנו בשמה של החברה הערבית, אנחנו מתחייבים להמשיך לפעול לאורו למען השוויון והשלום המבורך".

צביה ולדן בתו של פרס הודתה לחברי המשלחת אשר הגיעו להביע אבל בשם הציבור הערבי כולו. "תודה רבה שהתקבצתם היום מכל הארץ מדרום וצפון, זה מרגש מאוד. אתם אנשים אמיצים. יש אנשים שחושבים שאנחנו לא יכולים לחיות ביחד אבל אבא שלנו ידע והאמין שאנחנו חייבים ויכולים לחיות יחד. כולנו מאמינים בעתיד טוב יותר ובזה שבאתם אתם ממלאים את הציווי שלו", הוסיפה.

בתוך כך, הגעתו של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן להלווייתו של פרס עדיין מעוררת הדים ברשות. מחמוד אל-הבאש, יועצו של אבו מאזן, יצא להגנתו ואמר כי ההשתתפות בטקס הלוויה הוא צעד פוליטי חכם. כמו כן, אמר כי "אם הנביא מוחמד היה חי כיום הוא היה משתתף בהלוויית שכנו פרס, כמו שהשתתף בהלוויית שכנו היהודי לפני 1,300 שנה. הרי פרס שכן שלנו אם תרצו או לא".


(עדכון ראשון: 13:45)

עוד בוואלה!

תחרות המסעדות הגדולה של ישראל יוצאת לדרך, וגם אתם יכולים לזכות!

בשיתוף ZAP REST
"יש אנשים שעושים היסטוריה". חברי המשלחת במהלך הביקור(צילום: מערכת וואלה! NEWS, אלעד מלכה)
"אבא האמין שאנחנו חייבים ויכולים לחיות יחד". צביה ולדן, חמי ויוני פרס לוחצים את ידיהם של חברי המשלחת(צילום: מערכת וואלה! NEWS, אלעד מלכה)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully