גיבורים

"יכול היה להיגמר אחרת": התצפיתנית שסיכלה פיגוע באזור ירושלים

בזכות עירנותה של סמל בר מזרחי, שהבחינה בשני מחבלים ליד גדר ההפרדה, ניצלו כנראה חייו של קורבן נוסף בגל הטרור. יחד עם זאת, היא מבהירה בפשטות: "זה התפקיד שלי". גיבורים, פרק ראשון

צילום: מאצ'י הוף, עריכה: שניר דבוש

סמל בר מזרחי
בת 21
משרתת ביחידת התצפיתניות של אוגדת איו"ש

סמל בר מזרחי הייתה במשמרות רבות בחמ"ל של יחידת התצפיתניות החטיבה המרחבית בנימין שבאוגדת יהודה ושומרון, אבל את שתי המשמרות בחודש פברואר שבהן סיכלה פיגוע היא זוכרת במיוחד. העבודה בחמ"ל החלה כרגיל, אבל במהלך סריקת הגדר בין הכפר הפלסטיני קטנה להתנחלות הר אדר שבאזור ירושלים בעזרת המצלמה, היא זיהתה לפתע דמויות חשודות מתקרבות לגדר.

"ראיתי שני אנשים במקום שהם לא צריכים להיות בו בשעה כזו. יידעתי את הכוח הלוחם, ואז שני החשודים החלו לעלות לכיוון הגדר", סיפרה. "פתאום קלטנו שהם עושים משהו עם היד. מסתבר שזה היה ירי, ראינו את הרשף. לאחר מכן, השניים ברחו לכפר". היא לא הסירה את עיניה מדמויותיהם של שני החשודים שעל המסך, כדי לזהות לאן הם נמלטו.

לקריאה נוספת בוואלה! NEWS:
המלחמה בסוריה: ארצות הברית השעתה את המגעים עם רוסיה
יהודי הונגריה: "קמפיין הממשלה נגד מהגרים מזכיר תעמולה נאצית"
בין שתי ערים: מהפכה בירוחם - ו"ניצנים של תקווה" בערד

עוד בוואלה!

מהפכה לעור הפנים: ההזרקה שתחזיק מעמד יותר משנתיים

לכתבה המלאה
"קישרנו בין שני האירועים והצלחנו לתפוס אותם". מזרחי (צילום: ראובן קסטרו)

אירוע דומה התרחש כמה ימים לאחר מכן. "שוב הבחנתי בשתי דמויות מתקרבות לגדר. גם הפעם עקבתי אחר החשודים עד לבית שאליו נכנסנו, וכך גיליתי שלמעשה מדובר באותם שני אנשים. עשינו את ההצלבה בין שני האירועים והצלחנו לתפוס אותם", תיארה.

"כיף לדעת שמנעתי במשהו שיכול היה להיגמר אחרת. כולנו עושים מאמצים למנוע את זה, לא רק אני", אמרה מזרחי, וביקשה להבהיר כי זה התפקיד שלה, "לא משהו מיוחד", לדבריה. "אני לא כאן בשביל לייצג את עצמי או משהו כזה", ציינה.

מזרחי סיפרה כי אין יום רגוע באזור הגדר. "לא כל האירועים נחשפים, אבל כל יום יש לנו משהו - יידוי אבנים, ניסיונות חדירה לתוך הקו הירוק במרחק 400 מטרים מהכפר", אמרה, והדגישה כי היא וחבריה "פה בשביל למנוע את זה".

"כולנו עושים מאמצים". מזרחי (צילום: ראובן קסטרו)
"לא כל האירועים נחשפים". מזרחי (צילום: ראובן קסטרו)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully