קוריאה הצפונית: על ארה"ב להכיר בנו כמדינת גרעין, איומיה מגוחכים

משרד החוץ של המדינה המבודדת תקף את נשיא ארצות הברית שגינה את הניסוי הגרעיני שביצעה. אי-הכרה בקוריאה כמדינת גרעין היא צעד טיפשי, נטען. "העובדה שאובמה ושותפיו מדברים על סנקציות חסרות ערך מעוררת גיחוך"

סוכנויות הידיעות
עריכת וידאו: ניר חן

(בווידאו: עמוס ידלין, ראש המכון למחקרי ביטחון לאומי, בריאיון לאולפן וואלה! NEWS)

עוד בוואלה! NEWS

קשה במיוחד: האם אני שחקן נבחרת שוודיה או מוצר באיקאה?

לכתבה המלאה

חתירת ארצות הברית להטלת סנקציות על קוריאה הצפונית בעקבות הניסוי החמישי מעוררת גיחוך – כך טוענת היום (ראשון) פיונגיאנג. דובר משרד החוץ של קוריאה הצפונית צוטט היום בסוכנות הידיעות הרשמית של המדינה, KCNA.

"העובדה שנשיא ארצות הברית ברק אובמה ושותפיו מסתובבים ומדברים על סנקציות חסרות ערך מעוררת גיחוך", נמסר בהודעת המשרד. "אובמה מנסה לשלול את העמדה האסטרטגית של קוריאה הצפונית לפיה מדובר במדינת גרעין לגיטימית, פעולה כל כך טיפשית כמו לנסות להסתיר את השמש עם כף היד".

דובר משרד החוץ גונן על הניסוי שבוצע, שגרר גינויים מרחבי העולם, ובמיוחד מסין, בעלת בריתה היחידה של קוריאה הצפונית באזור. הוא טען כי מדובר בתגובה הכרחית לאיום גרעיני מצד ארצות הברית. קוריאה הצפונית צריכה לעבוד על הגדלת הכוח הגרעיני "באיכותו ובכמותו", נמסר.

לקריאה נוספת:
אובמה: "לעולם לא נקבל את קוריאה הצפונית כמדינת גרעין"
ניסוי חמישי בעשור: ההתקדמות הגרעינית המדאיגה של צפון קוריאה
"החזק ביותר אי-פעם": קוריאה הצפונית ערכה ניסוי גרעיני חמישי

גינה בחריפות את הניסוי. אובמה בפגישתו עם נשיאת קוריאה הדרומית, בשבוע שעבר (צילום: רויטרס)

ביום שישי גינה אובמה את ניסוי הגרעין שביצעה קוריאה הצפונית, וכינה אותו "איום חמור לביטחון האזור וליציבותו ולשלום העולמי". אובמה הוסיף כי יפעל יחד עם שותפותיה של ארצות הברית על מנת להטיל סנקציות נוספות על המשטר בפיונגיאנג. "ארצות הברית לא מקבלת, ולעולם לא תקבל, את קוריאה הצפונית כמדינת גרעין", מסר הנשיא, שציין כי מדובר במדינה היחידה שביצעה ניסויים גרעיניים מתחילת המאה.

בלילה שבין חמישי לשישי ביצעה פיונגיאנג את הניסוי הגרעיני החמישי שלה, והגדול ביותר עד כה. לטענת הרשויות הצפון קוריאניות, מדעניה הצליחו לפתח את היכולת הטכנולוגית להרכיב ראש קרב גרעיני על טיל בליסטי. ניסוי השיגור בוצע לרגל 68 שנים לייסודה של קוריאה הצפונית, ובסיומו של ביקור בן תשעה ימים של הנשיא האמריקני במדינות אסיה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully