"משתמשים בשם של שלום": ההקלטה שנועדה לטהר את שמו של דומרני. האזינו

חיילים בארגונו של דומרני מואשמים בזיוף הקלטה, בה נאמר כי גורמים שונים מזכירים לשווא את שמו של העבריין הבכיר על מנת לקשור אותו לפרשות שנחקרות. הקלטה, הנחשפת לציבור לראשונה, הוצגה כראיה בבית המשפט

07/09/2016
עריכה: יאיר דניאל

האם הקלטות שהוצגו בבית המשפט כדי להוכיח את חפותו של ראש ארגון הפשע שלום דומרני זויפו בידי אנשיו? היחידה המרכזית (ימ"ר) לכיש חשפה היום (רביעי) הקלטות שהציגו פרקליטיו של אנשי אחד מארגוני הפשיעה החזקים בישראל כדי לטהר את שמו בפרשת "בלוק חוסם", שבו הוא ואנשיו מואשמים בניסיונות חיסול של חברי "הכנופיה הגרוזינית" באשדוד, כחלק ממאבקי שליטה בדרום. בהקלטות נשמעים שני חיילים בארגון מדברים על כך שגורמים שונים משתמשים בשמו של מנהיגם לשווא וללא רשותו, וכי מכך משתמע שיש לו קשר לפרשיות שונות.

השניים שנשמעים בהקלטות הם שלומי באסה, יד ימינו של דומרני, ושלומי אקריש, אחד מהחיילים המואשמים בניסיונות החיסול. הקלטת הושמעה בבית המשפט לפני כחצי שנה, ובה תיעוד לכאורה של פגישה שנערכה בחוף הים באוגוסט אשתקד. המשטרה שלחה את הקלטת למומחה שינתח אותה עבורה, וזה מצא כי השיחה הוקלטה בחדר סגור ולא בחוף.

לפי הערכות המשטרה, הפגישה בין השניים בוימה בין כתלי הכלא שבו הם שוהים, לאחר שהצליחו להבריח את הציוד האלקטרוני לתוך תאם. בנוסף טוענת המשטרה כי הצליחה להפריך את דבריו של נאשם נוסף, רועי בונקר, שטען כי קיבל לידיו את הדיסק עם ההקלטה ושמע אותו במחשב ביתו. לאחר שעלה החשד לזיוף, השוטרים ביקשו ממנו לשבת מול המחשב ולהראות כיצד עשה זאת, אך הוא לא ידע להפעיל את הדיסק.

עוד בנושא:
דומרני ביקש לצפות בחתונת בנו בשידור מהכלא - בית המשפט סירב
הסוכן הסמוי שחשף את המזימה לתקוף את אנשיו של דומרני
הדוח החסוי חושף: כך ממשיך דומרני לשמור על מעמדו מתוך הכלא

טוב לדעת (מקודם)

הטיפול הטבעי שמנצח את כאבי הברכיים - בלי לצאת מהבית

מוגש מטעם אפוסתרפיה
אנשיו פעלו כדי לטהר את שמו? דומרני(צילום: מערכת וואלה!, בני בן סימון)

בעקבות הממצאים, פרקליטות מחוז דרום ביקשה היום מבית המשפט להכניס סעיף נוסף של שיבוש הליכי משפט לכתב האישום נגד ארבעת הנאשמים במעורבות בפרשה - שלומי באסה, שלומי אקריש, רועי בונקר ואבי וטורי.

בתחילת ההקלטות נשמעים השניים משוחחים על ענייני היום-יום, ובאסה שואל את אקריש על אודות האופנוע שהביא עמו לכאורה לחוף הים. בהמשך, באסה שואל "מה חדש באשדוד?", ואקריש בתגובה מתלונן כי "הגרוזינים האלה מסתובבים כל היום עם השומרים". אקריש מדגיש בפני באסה כי אנשי הארגון לא נמצאים בסכסוך עם הכנופייה הגרוזינית בנוגע לסוגיה ספציפית.

באסה: "מה יש לכם איתם?"

אקריש: "אין לנו איתם כלום, סתם יצורים שלא באים לנו טוב".

באסה: "הם שולחים הודעות כאילו יש לכם איתם בעיה".

אקריש: "מי שולח הודעות? איך הם הגיעו אליכם בכלל?"

באסה: "הם הגיעו דרך איזה חבר משותף. הם אומרים שאתם מפריעים להם שם. דני (חבר נוסף בארגון של דומרני - י"י) עובד שם, מה הוא עושה?"

אקריש: "דני עובד בהימורים. מה, הוא משתמש בשם של שלום (דומרני - י"י) כאילו לזה?"

ההקלטות הוצגו בבית המשפט בשנה שעברה. תיקי החקירה בפרשת "בלוק חוסם"(צילום: מערכת וואלה!, בני בן סימון)

בשלב זה, נשמע באסה מתרגז על כך שישנם גורמים המשתמשים בשמו של דומרני לשווא. אקריש מדגיש כי דני משתמש בשמו רק לענייני עבודתו, ולא כדי לקשור אותו לאירוע כזה או אחר. עם זאת, באסה מבקש שלא להשתמש בשם של ראש הארגון כלל, שכן ניתן לפרש את הדברים באופן הקושר את דומרני לפרשות שונות.

באסה: "אז שיפסיק עם זה מה, למה החרטות האלה?"

אקריש: "וואלה שמע אני יושב הרבה עם דני, אני שומע אותו הרבה פעמים אומר 'שלום (דומרני), שלום' אבל אתה יודע, פרנסות וזה. למה התבאסתם על זה כאילו?"

באסה: "מי צריך את כאבי הראש האלו? אתם אומרים פרנסות אנשים מפרשים את זה אחרת ו..."

אקריש: "מי זה החבר הזה שאמר לך? איך זה הגיע? איך זה יכול להיות?"

באסה: "יש לי איזה חבר שיש לו קשר שמה, והם שולחים הודעות כאילו יש לנו איתם בעיה או שלא יודע מה באים אליהם לעסקים".

אקריש: "אתה מכיר את דני אבל, הוא ברברן. יכול להיות שאמר 'פה שלום פה'. אולי סטיב (חבר נוסף בארגון הפשיעה של דומרני - י"י) בסטלה לא יודע מה. יכול להיות אולי שהרגישו יותר מדי בנוח בגלל שהוא סידר להם את העניין ההוא שאבי ביקש ממנו".

באסה: "אבל איפה הם, איפה דני איפה סטיב?"

אקריש: "סטיב בבית ודני, אני לא ממש בקשר איתו".

באסה: "אה תגיד להם שיעצרו את זה, שיפסיקו".

אקריש: "אני אגיד להם. אני אדבר איתם אם הם משתמשים בשם יותר מדי. בטח, אבל זה נטו בקטע של פרנסות הם לא משתמשים בקטע של בעיות".

באסה: "שלא ישתמשו, לא פרנסות ולא כלום".

אקריש: "אני אגיד להם, אין בעיה, אין להם גם על מה".

"שלא ישתמשו בשמו, לא לפרנסות ולא לכלום". דומרני(צילום: דייב בוימוביץ')

בהמשך השיחה מסדר לכאורה באסה לאקריש עבודה אצל אחד ממכריו. באסה מדגיש כי הוא מסדר את העבודה רק לאקריש ולא לדני, בשל העובדה שהוא נוהג להעלות את שמו של ראש הארגון. לאחר מכן ממשיכים השניים לדון באזכור שמו של דומרני בקרב חיילי הארגון.

באסה: "אם יש לכם בעיה של פרנסות אמרתי לך גם פעם שעברה"

אקריש: "מה עם ההוא מנתניה באמת שאמרת לי של הצ'קים?"

באסה: "תתחיל לזוז אני אסדר לך"

אקריש: "מי זה, מי זה?"

באסה: "יש לי איזה חבר שם, רועי בונקר, צ'קים וזה. הוא יכול לסדר לך דרך המשרד של שי, אתה יכול לעשות שם פרנסה אבל אתה, לא דני ולא נעליים... תיקח ממי שאתה רוצה. חזר צ'ק - יום למחרת תדאג להם לכסף, למה אלו בעיה איתם, עד הכסף".

אקריש: "הגיעה הודעה שממש משתמשים כל הזמן בשם?"

באסה: "אתם משתמשים בזה לפרנסות שלכם, לא יודע למה, ואנשים רואים את זה בתור כאילו דברים אחרים".

אקריש: "כאילו בעיה או משהו?"

באסה: "אנשים רואים את זה בתור דברים אחרים".

אקריש: "יכול להיות שהם הרגישו בנוח, כי פעם שעברה הוא סידר להם איזה עניין של כסף".

באסה: "כן אבל אם הם גם עובדים בהימורים אז אנשים רואים את זה אחרת".

"דיברתי על שלום כדי שיחשבו שיש לנו כוח"

בחלק האחרון של השיחה, באסה מתלונן בפני אקריש כי גורמים נוספים בארגון, ולא רק דני, מעלים בשיחותיהם את שמו של דומרני. אקריש מנסה לתרץ את העניין ואומר כי מדובר בצעד שנועד לשפר את ההכנסות ולהציג מצג של כוח, אך באסה אומר כי אין בכך צורך ומבקש ממנו להפסיק לאלתר.

באסה: "סתם, דני הזה רק כאבי ראש".

אקריש: "כל הזמן אני שומע אותו. אני יושב עם אנשים, והוא אומר 'שלום פה, שלום שם'. אלה חרטות, סתם דברים שלא היו".

באסה: "זה לא רק דני, זה גם אתה וגם סטיב, אומרים לנו שאנשים מדברים".

אקריש: "אבל דני בעיקר. אני שומע אותו אומר 'שלום, שלום'. יכול להיות שאני אמרתי פה שלום, שם שלום, אתה יודע, אבל סתם בשביל החרטה, גם בשביל הפרנסות, שיחשבו שיש כוח. אם הוא התבאס חלאס, אני אפסיק עם זה".

באסה: "אנחנו גם ככה בכאבי ראש שלנו. לא מעניין אותנו מה הולך באשדוד. עזוב אותנו, לא רוצים סתם".

אקריש: "יכול להיות השתמשנו ככה לפרנסות. אם אתה אומר שיש כיוונים אחרים לפרנסות, אז לא צריך את זה, ויאללה בוא נרוץ. אם הבן אדם מתבאס נפסיק עם זה. גם אני לפעמים מברבר יותר מדי".

באסה: "לך שמה, אני אסדר לך שמה כיוון טוב, גם בשקט לא צריך שכל העולם ידע. שמה אתה יכול להביא לך את הפרנסה שלך. הוא עכשיו השתחרר, הוא מלא מרץ רוצה לעשות".

אקריש: "וואלה תכף אני אעלה לאופנוע נסע קצת לאשדוד לסטיב אני אדבר איתו, אגיד לו שיפסיק עם זה".

באסה: "הכי חשוב שמפה תיסע ותסביר להם, חבל שלא באו איתך. שיעזבו אותנו בשקט מהכאבי ראש האלה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully