לידיעת הכלות: אלו המקוואות היפים ביותר בישראל

המועצה לישראל היפה בחרה זו השנה הרביעית את המקוואות לפי קריטריונים שונים, ובהם הניקיון והמראה. השר לשירותי דת: "התחרות היא צעד נוסף בשיפור שירותי הדת בישראל". מי בפסגה?

המקווה שזכה בתואר היפה ביותר בארץ - ברנע באשקלון (צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

לידיעת הכלות: המשרד לשירותי דת והמועצה לישראל יפה בחרו את המקוואות היפים ביותר בישראל. המקוואות נבחרו לפי קריטריונים של מראה, נוחות ובטיחות, ניקיון, איכות השירות, בדיקת הציוד במקווה ויעילות וחיסכון בצריכת האנרגיה. השר לשירותי דת דוד אזולאי אמר בטקס שנערך היום (שלישי) בבית המועצה לישראל יפה בתל אביב, כי "התחרות היא צעד נוסף בשיפור שירותי הדת בישראל".

במקום הראשון זכה מקווה ברנע הנמצא באשקלון. אחריו מקווה תמר בקריית גת, מקווה נופי הסלע במעלה אדומים, מקווה פקיעין בתל אביב ומקווה גבעת שלם קדומים. את הרשימה סוגרים מקווה גבעת שלום בקדומים, מקווה לילינבלום בגדרה, המקווה בקיבוץ לביא, מקווה אלון שבות והמקווה ביישוב בני דקלים. המקוואות בהוד השרון ובבת ים זכות לאות הצטיינות על מעורבות וחדשנות בתחום המקוואות.

עוד בוואלה! NEWS:
"הבת של אולג שואלת מתי אבא יחזור": משפחות הנעדרים עדיין מקוות
המדינה לבג"ץ: הרכבת יכולה לעבוד בשבת, כל עוד שר העבודה מאשר
אחותו של איש העסקים שזוכה ממעשה סדום בפעוט: "אין אושר גדול מזה"

עוד בוואלה!

חג בריא כל כך? 8 טיפים שיבטיחו לילדים שלכם חופשת חנוכה מאוזנת יותר

לכתבה המלאה
מקווה פקיעין בתל אביב, במקום הרביעי (צילום: מערכת וואלה! NEWS, דוברות המשרד לשירותי דת)

התחרות התקיימה זו השנה הרביעית ברציפות ובטקס ההכתרה החגיגי השתתפה גם מרים פרץ, האם ששכלה את שני בניה אוריאל ואלירז, ובירכה את הבלניות: "אתן המתנדבות בעם, בזכותכן קם הדור הבא". "התחרות היא יוזמה חשובה שיוצרת תחרותיות", אמר מנכ"ל המשרד לשירותי דת עו"ד עודד פלוס, שהוסיף כי התחרות "משפרת באופן משמעותי את סביבת הטבילה במקווה לרווחת הטובלות".

"אנו בטוחים שהמועצות הדתיות יאבקו על לבן של הטובלות ויפעלו לשיפור השירות לנשים", אמר סמנכ"ל המועצה לישראל יפה, ויצמן משיח. מנהלת אגף מבני דת במשרד לשירותי דת, דבורה אייפרמן הוסיפה כי "מודעות לחשיבות תחזוקת המקווה תאפשר לקיים את מצוות הטהרה על פי הדגשים החשובים לכל אחת – הן מבחינה הלכתית והן מבחינת נוחות סביבתית ותודעת שירות".

המקווה בלביא, במקום השביעי (צילום: מערכת וואלה! NEWS, דוברות המשרד לשירותי דת)
מקווה אלון שבות, במקום השמיני (צילום: אתר רשמי, דוברות המשרד לשירותי דת)
אין תמונה (צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully