לחופש נולדה: הדובה אן-מארי שוחררה אחרי שבע שנים בכלוב קטן

אנשי ארגון Animals Asia הגיעו לבית בכפר קטן שבדרום וייטנאם וחילצו את הדובה, שבילתה את מרבית חייה מאחורי סורג ובריח. "היא עדיין מפחדת מאוד, אך אנו מקווים שהיא תתרגל לחייה החדשים"

  • דובים
  • וייטנאם
סוכנויות הידיעות
ספק 500

הדובה אן-מארי בת השבע חיה כמעט את כל חייה בתוך כלוב קטן, בחצר בית בסמוך לעיר דאלאת שבדרום וייטנאם. גם כשגדלה אן-מארי היא נותרה בכלוב שגדול רק במעט מממדי גופה, וסבלה מטיפול לקוי וחוסר במזון. כעת, בתום שבע השנים הרעות, שוחררה הדובה על ידי אנשי ארגון Animals Asia, והועברה למקלט לחיות.

"לאחר שהגיעה, אן-מרי עדיין הייתה מפוחדת וחששה מבני האדם שהיו סביבה", סיפרה חברת הארגון, לואיז אליס, שסייעה בחילוצה של הדובה. "בסופו של דבר היא החלה להירגע. נתנו לה מקלחת קרה ומהר מאוד היא החלה להתקרב למים והרטיבה את בטנה".

עוד כתבות מהעולם:
עד הילד הסורי הבא: 15 דקות העניין העולמי בעומרן המדמם וההמום
תחיית המוות: העונש החמור מכולם צובר פופולריות חדשה בעולם
ישראלית בת 53 נהרגה בתאונת טרקטורון בפנמה

טוב לדעת (מקודם)

הטיפול הטבעי שמנצח את כאבי הגב - בלי לצאת מהבית

לכתבה המלאה
"אן-מארי עדיין הייתה מפוחדת". הדובה לאחר שחרורה (צילום: ספק 500, אתר ארגון Animals Asia)

אליס הוסיפה כי אט אט החלה הדובה להתקרב לקערת האוכל, ולאכול את פלחי האבטיח שהושארו לה. "היא עדיין מפחדת מאוד, אך אנו מקווים שעם הזמן והטיפול מסור היא תירגע ותתרגל לחייה החדשים".

בארגון סיפרו כי אן-מארי נקנתה על ידי תושב כפר הסמוך לדאלאת כשהייתה רק גורה. "האיש מת, ובנו, שלמד על החוקים הנוגעים להחזקת דובים, היה נחוש לעשות את הדבר הנכון ומסר מרצונו את הדובה", נמסר מהארגון. "מדובר עדיין בדובה צעירה שתוכל ליהנות מחיים טובים בעתיד. עם זאת, היא שילמה מחיר בכך שנכלאה בכלוב קטן וסבלה מחוסר מרחב, מעט מזון וחוסר טיפול". לפי הארגון, כ-1,200 דובים עדיין נמצאים בכלובים בוייטנאם, ו-10,000 נוספים כלואים בסין.

עובדת הארגון מעניקה טיפול לאן-מארי (צילום: ספק 500, אתר ארגון Animals Asia)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully