אחרי תלונות משפחת גולדין: השרים שקד והנגבי יגיעו לאזכרת הדר

משפחת גולדין קראה לציבור להגיע מחר לבית העלמין הצבאי בכפר סבא לאזכרתו של החלל הנעדר מצוק איתן. אחרי שהתלוננה כי "אף שר לא מצא זמן לכבד", הודיעו שקד, הנגבי וסדן השר בן דהן כי בכוונתם לכבד את החלל החטוף

צילום: יוני ריקנר, עריכה: מתן חדד

(בני משפחות הנעדרים: "נתניהו לא סופר את המשפחות השכולות")

עוד בוואלה! NEWS

מצאנו את הדבר הכי שווה שאתם יכולים לעשות בעבודה בקיץ הזה

לכתבה המלאה

בצל הביקורת על המאמצים להשבת גופותיהם של החללים, סגן הדר גולדין וסמל ראשון אורון שאול, הודיעה היום (שני) משפחת גולדין כי אף שר בממשלה לא אישר את הגעתו לאזכרה להדר שתתקיים מחר במלאות שנתיים לנפילתו. "מאכזב אותנו שאף שר בממשלת ישראל לא מצא את הזמן לכבד את הדר ואותנו בנוכחות באזכרה במלאות שנתיים לנפילתו", נמסר בהודעה מטעם המשפחה.

אחרי תלונות משפחת גולדין הודיעו שרת המשפטים איילת שקד, השר צחי הנגבי וסגן שר הביטחון אלי בן דהן, למשפחה כי בכוונתם לכבד את החלל החטוף ולהגיע מחר לאזכרה לזכרו בבית העלמין הצבאי בכפר סבא. ההתכנסות תחל בשעה 16:00 והאזכרה הצבאית תתקיים בשעה 17:00.


לקריאה נוספת:
פתאום נהיה שקט: הלוחמים שחיפשו את הדר חוזרים למנהרה הארורה
מה המחיר שצריך לשלם עבור שבויים? ההחלטה שבישראל חוששים לקבל
משפחתו של אורון שאול חסמה סחורות בגבול עזה: "לא נשב בשקט"

הוריו של הדר גולדין בדרכם לפגישה עם ראש הממשלה, בחודש שעבר (צילום: נועם מושקוביץ)

לפני שנה השתתף באזכרה שר הביטחון דאז, משה יעלון. עוד בטרם הודעת השרים על כוונתם להגיע לאזכרה אמר האב שמחה גולדין בשיחה עם וואלה! NEWS כי כשהתברר שהשנה לא תהיה נציגות של הממשלה, "אנחנו לא מתלוננים, אבל מנסים להבין מה קורה פה. אנחנו לא מחזרים אחרי הממשלה שמישהו יבוא, אנחנו לא מתחננים, ההיפך, אבל היינו מצפים שזה יהיה באופן טבעי, הנושא הזה בכלל לא היה צריך לעלות. השרים לא באים, ניסינו לברר, ניסינו לבדוק, משרד הביטחון היה צריך לדאוג שיהיה שר בטקס", הוסיף.

גולדין ציפה כי שר הביטחון החדש, אביגדור ליברמן, יראה נוכחות בטקס. "זה נראה לנו נתק מהותי, בעייתי במקרה שלנו. ברור שלא כל נציג של הממשלה צריך להגיע לאזכרה של כל חייל. יש פה מצב בעייתי שאף אחד מהממשלה לא חשב שזה מתפקידו או תפקידה של הממשלה לשלוח נציגות לאזכרה כזאת, הם פשוט לא רוצים להתעסק בזה".

השרה שקד (צילום: ראובן קסטרו)

המשפחה קראה לציבור להגיע לאזכרה לחלל במעמד שבוי ונעדר, שגופתו נמצאת בידי חמאס ברצועת עזה. "הגיעו כדי להוכיח להדר שהוא לא נשכח ברפיח", נכתב בהודעה מטעם המשפחה. האזכרה מחר תתקיים בשעה 16:00 בבית העלמין הצבאי בכפר סבא. "אנו משוכנעים שהציבור הישראלי יוכיח לממשלת ישראל שהוא כן זוכר את הדר ויגיע מחר בהמוניו לבית העלמין הצבאי".

מאז מבצע "צוק איתן" מנהלות משפחות שאול וגולדין מאבק להשבת גופות בניהם, שהוגבר לאחרונה בעקבות חתימת הסכם הפיוס בין טורקיה לישראל, שכלל הטבות לרצועה. המשפחות הקימו אוהל מחאה מול בית ראש הממשלה בירושלים ובמסיבת עיתונאים שכינסו לאחר ההכרזה, בסוף חודש יוני, טענו כי "לא ייתכן שהממשלה שלחה אותם לצוק איתן, לא יודעת להחזירם. זו תעודת עניות לממשלה ולשר הביטחון".

גולדין נהרג במהלך קרב ברפיח שהתחולל לפני שנתיים בדיוק וכונה "יום שישי השחור". שאול נהרג בקרב בשג'עיה, שהתחולל ב-20 ביולי 2014, עת נפגע נגמ"ש שבו שהה מירי טיל נ"ט. הפגיעה בנגמ"ש הביאה למותם של שישה חיילי צה"ל ולהגדרתו הראשונית של שאול נעדר.

(עדכון ראשון: 9:30)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully