אחרי שנאשם באונס: בוכריס פורש מצה"ל

תא"ל בוכריס שהואשם באונס פרש מצה"ל: "מתפנה למלחמת חיי"

בוכריס ביקש מהרמטכ"ל לפרוש מידית מצה"ל כדי לנהל את משפטו כאזרח ולא כקצין בשירות סדיר. במכתב שהפיץ מסר: "אני חף מפשע ואלחם על שמי הטוב ועל חפותי". עורך דינה של אחת המתלוננות: "מעשה ראוי"

אמיר בוחבוט ואמרי לוי סדן
01/08/2016
צילום: באדיבות ערוץ 10, עריכה: אביב אירגז

(בוכריס על כתב האישום נגדו: "אין לדברים שחר, זהו קרב חיי")

תת-אלוף אופק בוכריס, שהואשם בעבירות אונס ומעשה סדום, פרש אתמול (ראשון) מצה"ל. בוכריס פנה לרמטכ"ל, רב-אלוף גדי איזנקוט, וביקש לפרוש באופן מידי, על מנת לנהל את משפטו כאזרח ולא כקצין בשירות סדיר. הרמטכ"ל קיבל את בקשתו והערב הוא השלים את הליך שחרורו. במכתב שהפיץ אמר: "אני מתפנה למלחמת חיי. אני חף מפשע ואלחם על שמי הטוב ועל חפותי".

"אני מסיים היום 28 שנים שבהן שירתתי בנאמנות את עמי ומולדתי", כתב בוכריס במכתבו. "אני מודה על הזכות העצומה שנפלה בחלקי, על השירות המשמעותי והמאתגר ועל ההזדמנות לפגוש את כלל רובדיה של החברה בישראל. אני מודה לפקודיי הרבים, שנענו להובלתי בשדות הקרב כמו גם בשדות האימונים, בגבולות, בצינה ובחום".

בוכריס המשיך: "אני סבור שהנורמה המצופה מקצין בדרגתי שמוגש נגדו כתב אישום חמור היא, שישחרר את המערכת מעולו ויתמודד עם האישומים נגדו במקום היחיד הראוי, בית הדין. כך בחרתי לעשות. אני מודה למערכת שנענתה לבקשתי ואפשרה לי ליישם נורמה ראויה זו". הוא הוסיף כי הוא לא בחר לפרוש בנסיבות אלה אך "חרף השיבוש במסלול חיי, אני שמח בחלקי, גאה בשירותי הצבאי ומקווה שאחזור לתרום למדינתי לאחר זיכויי".

לקריאה נוספת:
חבר חדש בצוות ההגנה של בוכריס: סנגורו לשעבר של אולמרט
חשיפת פרטי המתלוננת נגד בוכריס: שלושה חשודים נחקרו באזהרה
מפקדו לשעבר של תא"ל בוכריס: "גם דוד נשאר מלך אחרי בת שבע"

בוכריס(צילום: אדריאן הרבשטיין)

לפני כעשרה ימים הוגש כתב אישום נגד בוכריס בגין אונס, מעשה סדום, מעשה מגונה והתנהגות שאינה הולמת בשתי נשים ששירתו תחת פיקודו בזמן שהיה מפקד חטיבת גולני. הקצין הבכיר דחה את כתב האישום על הסף. "אין לדברים שחר. לא היה ולא נברא", אמר הקצין, שמואשם ב-16 עבירות מין שונות בשתיים מפקודותיו, במסיבת עיתונאים בפתח ביתו שביישוב מצפה נטופה. הוא טען: "זהו קרב חיי ואני אנצח בו".

לפי כתב האישום החמור, העבירות בוצעו בצימר ברמת הגולן, בלשכתו וברכבו בעת שפיקד על חטיבת גולני. פרטי האישום הם גרפיים ומהם עולה דמותו של עבריין מין שפעם אחר פעם פגע בפקודותיו.

עו"ד גיא פלנטר, המייצג את הקצינה המופיעה בכתב האישום נגד בוכריס, מסר בתגובה להחלטת הקצין לפרוש מצה"ל: "משהוגש כנגדו כתב אישום המייחס לו שורה ארוכה של עבירות מין חמורות עשה תא"ל בוכריס את הצעד המתבקש ציבורית מנאשם במעמדו ופרש מצה"ל. המעשה ראוי ויש להעריכו על כך".

מעו"ד אביטל בן נון, המייצגת את המתלוננת השנייה, א', נמסר בתגובה: "אנו סבורות כי אין זה ראוי שקצין המואשם בעבירות כה חמורות בשתיים מפקודותיו יישאר בצבא וטוב עשה הרמטכ"ל כשקיבל את בקשתו של תא"ל בוכריס לפרוש מהשירות. אנו מניחות כי צעד זה, כמו כל צעד של תא"ל בוכריס בפרשה זו עד כה, נשקל ותוזמן היטב. יחד עם זאת, אנו מקוות כי בצעד זה יש גם משום תחילה של לקיחת אחריות על מעשיו".

(עדכון ראשון: 20:32)

טוב לדעת (מקודם)

הסוד לשיפור חיי המין שלכם – כעת במבצע מיוחד

מוגש מטעם "גברא"

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully