פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   "הילדים כבר לא הולכים לבד": המצית הסדרתי שמטיל אימה בירושלים

   כ-20 מקלטי בניינים בשכונת גילה בבירה נפרצו לאחרונה, וחלקם אף הוצתו. הפורץ לא גונב דבר, אך מאיים על התושבים. הכבאים מזהירים: "העשן מתפשט ועלול ללכוד את הדיירים במבנים"

   "הילדים כבר לא הולכים לבד": המצית הסדרתי שמטיל אימה בירושלים
   צילום: כבאות ירושלים

   כ-20 מקלטי בניינים בשכונת גילה שבירושלים נפרצו בשבועות האחרונים, וארבעה מתוכם אף הוצתו. הפורץ לא גנב דבר מלבד אופניים חשמליים, שנעלמו מאחד המקלטים. בשכונה מנסים להבין מי עומד מאחורי גל הפריצות נוכח העובדה כי רק לפני חצי שנה אירע גל פריצות דומה.

   "אנשים חוששים כי הם לא מבינים מה בדיוק מחפש הפורץ", אמר יו"ר המנהל הקהילתי, עופר איוב, "הם חוששים שזה על רקע לאומני". עוד הוא הוסיף: "התושבים חיים בפחד נוראי, בעיקר האימהות, ילדים כבר לא הולכים לבד".

   עוד ידיעות בוואלה! NEWS:
   "לעקור מהשורש": לילה עם הלוחמים במרדף אחר הנשק של גל הטרור
   העבריין בן כהן נעצר בחשד שתקף מינית מטופלת בבית חולים
   תחת אבטחה כבדה: הרב ברלנד הואשם במעשים מגונים בנשים ובבת 16

   אנשי כבאות והצלה הוזעקו למקלט שנפרץ והוצת בשכונתה גילה בירושלים (מערכת וואלה! NEWS , כבאות ירושלים)
   "אלו שריפות קשות ומסוכנות". צוות הכיבוי בירושלים שהוקפץ לאחת ההצתות בגילה (צילום: כבאות ירושלים)

   רס"ר יקי מזרחי, מפקד צוות בכבאות ירושלים שיחזר את החוויות שלו מגל הפריצות הקודם בשכונה, שכלל גם הצתות. "לפני כחצי שנה היה מספר לא מועט של הצתות, ובשבועות האחרונים היו ארבע הצתות של מחסנים ומקלטים", אמר, "אלו שריפות קשות שמסוכנות עבור הכבאים ועבור האזרחים. נשקפת סכנה לכבאי שנכנס למקלט לא מאורר שיש בו שריפה". רס"ר מזרחי הסביר כי היות והמקלטים ממוקמים בתחתית הבניינים, האש עלולה להתפשט כלפי מעלה ולהגיע לדירות, מה שמסכן מאוד את הדיירים. "העשן הסמיך מתפשט לגובה ולוכד את האזרחים בתוך המבנה", הסביר.

   בשכונה פנו למשטרה, שהבטיחה לתגבר את הסיורים באזור על מנת לתפוס את הפורץ והמצית הסדרתי. "במקום שבו אירעה ההצתה האחרונה היו בלוני גז שבנס לא התפוצצו", המשיך איוב, "כמעט כל יום יש פריצה. הדבר הכי חשוב הוא שיחזור אלינו הביטחון".

   אנשי כבאות והצלה הוזעקו למקלט שנפרץ והוצת בשכונתה גילה בירושלים (מערכת וואלה! NEWS , כבאות ירושלים)
   "הכי חשוב לנו שיחזור הביטחון". צוות גבאות בשריפה בגילה (צילום: כבאות ירושלים)