וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"לימדנו אותו שיעור בחשבון": התרגיל של שב"ס לרב פינטו

בשבוע שעבר יצא הרב, שנושא עונש מאסר בגין עבירות שחיתות, לחופשה מהכלא. אלא שהחופשה נמשכה רק 16 שעות ולא 48 כמקובל, לאחר שהוחלט לנכות לו חצי מכיוון שבליל הסדר יצא לחתונת אחיו ובילה את כל השבת בבית

צילום: ניב אהרונסון, עריכה: אביב אירגז

בשבוע שעבר יצא הרב יאשיהו פינטו, שנושא עונש מאסר בגין עבירות שחיתות, לחופשה מהכלא, לאחר שבקשתו לחופשה נדחתה פעמיים משום שנטען כי ישנם איומים על חייו. החופשה נמשכה רק 16 שעות ולא 48, כפי שמקובל. בשב"ס הוחלט לנכות לו מהחופשה את 32 השעות שבילה בליל הסדר, אז יצא לחופשה לרגל חתונת אחיו הצעיר, ונותר כל השבת בביתו בגלל חג הפסח שחל באותו היום. גורם בכיר בשב"ס אמר: "הוא עשה לנו תרגיל ואנחנו לימדנו אותו שיעור בחשבון - כמה זה 48 פחות 32".

בתוך כך, ביקש השבוע הרב באמצעות עורכי דינו לקצר את עונשו בשליש, בין היתר בשל מצבו הרפואי. כמו כן, הגיש פינטו בקשה לבית המשפט המחוזי בירושלים לדחיית עדותו בפרשת הונאה אחרת, שבה נקשר שמו, שנקבעה ליום שבו אמור להיערך דיון בוועדת השחרורים בעניינו.

"דחיית הדיון בוועדת השחרורים עלולה להוביל לדחייה בשחרורו של המבקש מן המאסר (באם בקשתו תתקבל), כך שהוא עלול להיוותר במאסר למעלה מן הדרוש", נכתב בפנייה שהוגשה על ידי עו"ד רחל תורן, המייצגת את פינטו. הרב אמור להעיד במסגרת תיק המתנהל נגד אברהם ישראל, מייסדה של עמותת "חזון ישעיה", המואשם, בין היתר, כי גייס תרומות לעמותה במרמה ושנעזר בפינטו כדי שייעץ לו כיצד לחמוק מגילוי עבירותיו.

לקריאה נוספת:
גורמים בשב"ס: אנשי הרב פינטו מפעילים לחץ על הנציבה להוציאו לחופשה
חשש בפרקליטות: הרב פינטו יזכה לקיצור עונשו ולא יתייצב למתן עדות
מחתונת אחיו לליל הסדר: הרב פינטו יצא לחופשה של יומיים מהכלא

הרב המורשע יאשיהו פינטו משתחרר לחופשה מכלא ניצן, אפריל 2016. טליה קדוש, מערכת וואלה! NEWS
פינטו יוצא לחופשה, בחג הפסח/מערכת וואלה! NEWS, טליה קדוש

פינטו, החולה במחלת הסרטן, החל לשאת את עונשו בחודש פברואר האחרון, לאחר שהודה במסגרת הסדר טיעון במתן שוחד לקצין המשטרה תת-ניצב אפרים ברכה המנוח ובשיבוש הליכי משפט. פינטו ציין באמצעות עורכת דינו כי בחודשים האחרונים הוא הפסיק לקבל טיפולי הקרנות בבית הסוהר, משום ש"בשל האופן שבו הוא מובל לטיפול ומוחזר ממנו, הוא אינו יכול לשאת את תופעות הלוואי של הטיפולים". הוא טען כי מיד לאחר שחרורו המוקדם – אם יאושר – הוא יחזור לקבל את הטיפולים במחלה שהתפשטה בכל חלקי גופו.

הפרקליטות ביקשה בעבר מהשופטת רבקה פרידמן-פלדמן, הדנה בתיק של עמותת "חזון ישעיה", להקדים את מועד הדיון שנקבע לתחילת ספטמבר כדי למנוע מצב שבו פינטו ישוחרר מהכלא לפני מתן עדותו – ויצא מהארץ. בתגובה לבקשה האחרונה, הבהירו בפרקליטות כי הם מוכנים לדחייתו של הדיון רק ביום או יומיים, ולא מעבר לכך. עו"ד שמשון וייס, המייצג את אברהם ישראל, נתן את הסכמתו לדחייה קצרה "מטעמים אנושיים".

sheen-shitof

בהנחה בלעדית

החברה הישראלית שהמציאה את מסירי השיער עושה זאת שוב

בשיתוף Epilady

פנייה ליועמ"ש: מנע את שחרורו של הרב מהכלא

פינטו אמור להשלים את מאסרו ב-15 בפברואר 2017, אך אם יזכה לקיצור עונשו הוא ישוחרר כבר ב-25 בספטמבר. חודש לפני כניסתו למאסר הגיש פינטו ערעור על עונשו, בטענה שבשל העובדה שהוא חולה במחלת הסרטן יש להפחית בעונש, אך זה נדחה על ידי בית המשפט העליון. בחודש מרץ דווח כי הוא הגיש בקשה לשחרור בשל מצבו הרפואי אך גם זו נדחתה.

התנועה למען איכות השלטון פנתה היום ליועץ המשפטי לממשלה ולפרקליט המדינה וקראה להם למנוע את שחרורו המוקדם של הרב פינטו מהכלא. התנועה טענה כי שחרורו יעמוד בניגוד להסדר הטיעון המקל שנחתם עמו שבמסגרתו הוטל עליו עונש מרבי של שנת מאסר בלבד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully