פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   הבמאי שצילם את ביג פוט מתחרט: "זה הרס לי את החיים"

   בוב גימלין הוא הבמאי שצילם את התיעוד שנחשב לאמין ביותר של ביג פוט, אבל הוא טוען שנמאס לו שאנשים מכנים אותו שקרן למרות שהוא בטוח לחלוטין שבאמת נתקל ביצור האגדי. "בניגוד למה שרבים חושבים התיעוד מעולם לא אושר כמתיחה"

   הבמאי שצילם את ביג פוט מתחרט: "זה הרס לי את החיים"
   Roger Patterson

   האדם שעומד מאחורי ה"תיעוד המשכנע ביותר" לקיומו של היצור המיתולוגי "ביג פוט" טוען כי החוויה הרסה את חייו. בוב גימלין צילם את היצור האגדי יחד עם רוג'ר פטרסון בצפון קליפורניה בשנת 1967. כמעט 50 שנה לאחר מכן, גימלין הודה שהוא מצטער שאי פעם עזב את ביתו באורגון, ארצות הברית, כדי לחפש אחר ביג פוט.

   בסרט של השניים ניתן לראות יצור גבוה ושעיר שהולך לאורך ערוץ נחל במרחק מה משני הגברים. הוא מסתכל לאחור לרגע אחד דרמטי וממשיך בדרכו. כל האירוע נמשך פחות מדקה אך גרם לגרימלין לשנים של יסורים, בעקבות סכסוך עסקי עם פטרסון והלעג הרב שספג ממכריו.

   לדברי גימלין הוא היה קרוע בין שתי אפשרויות גרועות: אם יכיר בכך שהוא מאמין בקיומו של ביג פוט הוא יהפוך לליצן השכונה, אך אם יאמר שלא הוא יצטייר כשקרן. "אני יכול להבין למה לא מאמינים לי, גם אני לא האמנתי בהתחלה", הוא נזכר. "אבל ראיתי ביג פוט ואני יודע מה ראיתי. זה לא היה גבר בחליפה, זה לא יכול להיות!".

   תיעוד של ביג פוט (צילום מסך)
   אולי זה בסך הכול גבר בחליפה? (צילום מסך)

   למרות שחוקרים רבים מעריכים כי היצור בסרט הוא רק אדם בתחפושת קוף מוצלחת, האמיתות של הסרט של פטרסון-גימלין מעולם לא נפסלה לחלוטין. "בניגוד למה שרבים חושבים התיעוד מעולם לא אושר כמתיחה", אמר מאט מאנימייקר, מייסד הארגון לחקירת ביג פוט. אוקי, אז השתנכנו

   עוד בנושא:

   גבר טוען שהוא מצא את הגולגולת המאובנת של ביגפוט
   אשת הקוף ש"הייתה מהירה מסוס" - לא הייתה אנושית