"ביזיון": המינוי לוועדת הערעורים של המשטרה מתעכב יותר משנה

מאז פרישת נשיא ועדת הערעורים של בית הדין המשמעתי לא מונה מחליף. לוואלה! NEWS נודע כי בכוונת המשטרה למנות שופט אזרחי בדימוס. "יש חלל לא מוסבר, אף אחד במשטרה לא רוצה את התפקיד"

07/07/2016
צילום: גדעון צנטנר, עריכה: מתן חדד

בווידאו - אלשיך: "התאהבתי במשטרה, אני לא מתכוון להיות ראש השב"כ"

בכל חמישי

הטבות ואטרקציות ב-10 ₪ בלבד - רק באפליקציית וואלה!

בשיתוף Poalim Wonder

יותר משנה עברה מאז פרישתו של נשיא ועדת הערעורים של בית הדין המשמעתי במשטרה, תת-ניצב אמיר גור, אולם טרם מונה לו מחליף, שיפסוק בערעורי השוטרים. הסיבה לעיכוב במינוי המחליף, כפי שנודע לוואלה! NEWS, היא הכוונה במשטרה למנות בזמן הקרוב לתפקיד שופט בדימוס מחוץ לשורות המשטרה.

שוטרים שביקשו לערער על החלטות ועדת המשמעת בעניינם טוענים כי בעקבות העיכוב החמור במינוי נשיא לוועדה, נגרמו עיכובים רבים בטיפול בתיקי משמעת. "זה ביזיון שדבר כזה קורה", אמר שוטר, שעניינו נידון בוועדה. לדבריו, "ישנם עיכובים רבים, ואני עובר עינוי דין כבר זמן מה".

עוד בוואלה! NEWS:
סיכון לא גבוה מספיק: שוטרים מעבר לקו הירוק לא יקבלו תוספת שכר
המשטרה: ראש חטיבת המודיעין לא יכול לפקד על מי שהעיד נגדו
אלשיך: "התאהבתי במשטרה, אני לא מתכוון להיות ראש השב"כ"

"היה זה התפקיד של המפכ"ל הקודם והמפכ"ל הנוכחי". דנינו(צילום: נועם מושקוביץ)

גורמים במשטרה הסבירו כי הסיבה לעיכוב נעוצה בדרישה מהמשטרה לארגון מחדש, כולל מינוי שופט בדימוס שיהיה בלתי-תלוי. "היה זה התפקיד של המפכ"ל הקודם, יוחנן דנינו, והמפכ"ל הנוכחי, רוני אלשיך, למנות נשיא קבוע, בדיוק כפי שיש בצה"ל, אבל כעת יש חלל לא מוסבר", הבהיר קצין לשעבר במשטרה. "כעת מה יוצא? שבכל הרכב של ערעורים יש נשיא אחר, ואין אחידות, פעם אחת לקולא ופעם אחת לחומרא. ניסו לחפש בתוך המשטרה נציג, ואף אחד לא רוצה".

ממשטרת ישראל נמסר כי מאז פרישת תנ"צ אמיר גור כבר מונו כמה הרכבים לדיון בערעורים של בית הדין למשמעת, כך שניתן מענה במועד לכל ערעור שהוגש. לדברי המשטרה, "קיימת הצעה לתיקון החוק לגבי דין משמעתי העומדת בפני קריאה שניה ושלישית, המתקנת מספר סוגיות ובכלל זה אמורה לאפשר גם מינוי של שופט בדימוס לתפקיד זה".

  • משטרת ישראל
  • שוטרים

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully