משפחות הנעדרים נפגשו עם רה"מ: "נכנסנו בתקווה ויצאנו מאוכזבים"

ברקע ההסכם עם טורקיה נועדו קרוביהם של החללים הדר גולדין, אורון שאול ושל האזרח אברה מנגיסטו עם נתניהו ומזכ"ל האו"ם באן קי מון. זהבה שאול: "באן אמר שמדובר בעניין הומניטרי. מבקשים לא לחתום על ההסכם"

אמרי לוי סדן
28/06/2016
צילום: רוני כנפו, עריכה: יאיר דניאל

משפחותיהם של הדר גולדין ואורון שאול, שנפלו במבצע "צוק איתן" ומוגדרים חללים שבויים ונעדרים, ושל אברה מנגיסטו המוחזק ברצועת עזה, נועדו היום (שלישי) עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ועם מזכ"ל האו"ם באן קי מון ברקע הסכם הפיוס עם טורקיה שבו לא נכלל סעיף הנוגע להשבת בניהן. לאחר הפגישה אמרה זהבה שאול, אמו של אורון: "נכנסנו בתקווה ויצאנו מאוכזבים. מזכ"ל האו"ם אמר שמדובר בעניין הומניטרי. ולכן אנחנו מבקשים לא לחתום על ההסכם".

שמחה גולדין, אביו של הדר, אמר בצאתו מהפגישה דברים דומים. "באן אמר שהוא רואה בעניינם של אורון והדר עניין הומניטרי וכך הממשלה צריכה להציג את זה. זה מה שאנחנו מצפים מכל הסכם שישראל חותמת עליו".

"לא הבאתי לכאן את ההורים, כי הבנתי שאין דבר חדש", אמר אילן, אחיו של אברה מנגיסטו לאחר שיצא מהפגישה עם נתניהו. "אנחנו נמשיך במאבק ההומינטרי. אם ההורים היו באים, הם היו מתאכזבים. אני פונה לחברי הקבינט לעצור את אישור ההסכם. מזכ"ל האו"ם אמר שיעשה כל שביכולתו".

עוד בנושא:
משפחת גולדין על ההסכם עם טורקיה: "נתניהו פעל בניגוד להבטחותיו"
משפחות הנעדרים נגד ההסכם עם טורקיה: "מעניקים פרס לחמאס"
הוריו של אורון שאול: לא תיתכן עסקה עם טורקיה בלי השבת הבנים

עוד בוואלה!

המדריך המלא לניתוחי אף בשיטה אנדוסקופית

בשיתוף zap doctors
"יצאנו מאוכזבים". הוריהם של הדר גולדין ואורון שאול מחוץ למשרד ראש הממשלה(צילום: נועם מושקוביץ)
מנגיסטו, שאול וגולדין(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

אמש כינסו המשפחות של גולדין ושאול מסיבת עיתונאים באוהל המחאה שהוקם ביום ראשון מול בית ראש הממשלה בירושלים, ובו קוראים פעילים שלא לחתום על הסכם בלי שתיפתר סוגיית החיילים הנעדרים. "אורון והדר נמצאים בידי חמאס זה שנתיים. עד היום הממשלה הבטיחה שלא יהיה שום הסכם עם אף מדינה ובטח לא כזה שנוגע לעזה, בלי שהדר ואורון יהוו את הסעיף הראשון של תנאיו", אמרה לאה גולדין, אמו של הדר.

"לצערי הרב הממשלה לא עמדה בהבטחה, כי ההסכם עומד להיחתם והקבינט עומד לאשר אותו. אני מקווה שהוא לא יאשר אותו, מאחר שאם הוא יאשר אותו אני לא יודעת מתי נראה את אורון והדר. לכן אני זקוקה לתמיכה של כל בית ישראל, על מנת שראש הממשלה ידע שכל בית ישראל איתנו. כל בית ישראל איתנו, וכולם כאחד מבקשים להחזיר את אורון והדר".

גולדין הוסיפה: "לא ייתכן שהממשלה שלחה אותם לצוק איתן ולא יודעת להחזירם. זו תעודת עניות לממשלה ולשר הביטחון. שתדע כל אם בישראל – היום זו אני, מחר זו יכולה להיות את. לכן אני מבקשת: כולכם תבואו, כולכם תתמכו ואנחנו ביחד נעלה שוב למשרד ראש הממשלה ונבהיר לו כמה העם שלנו חזק ויעשה הכול כדי להשיב את הבנים שלנו". היא ציינה כי "המשימה היא שלהבא זה לא יקרה, שחיילים שלנו לא יפחדו לצאת למלחמה".

"אין דבר חדש". אילן מנגיסטו.(צילום: נועם מושקוביץ)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully