המפכ"ל בהתבטאות חריגה: "יאח"ה יכולה להקים - וגם להפיל ממשלות"

אלשיך נשא דברים בטקס לקריאת דרך על שם ראש היחידה לשעבר, תנ"צ אפרים ברכה, והתייחס לדיווחים שלפיהם פוליטיקאים לשעבר ובעלי אינטרס מנסים לפגוע בחקירות רגישות. "צריך להתעלם מהביקורת של מי שלא נוח לו שאנחנו אוכפים את החוק", אמר בטקס, שתועד בידי וואלה! NEWS

17/06/2016
צילום: ג'וש בריינר

מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב רוני אלשיך, אמר היום (שישי) כי "יאח"ה יכולה להקים ממשלות ולהפיל ממשלות", במהלך טקס לקריאת דרך בגינה ציבורית במודיעין על שמו של מפקד היחידה לחקירות הונאה המנוח, תת-ניצב אפרים ברכה. דברים אלה נשמעים ברקע אמירות שלו שצוטטו בחדשות 10 לפיהן, "גורמים בעלי השפעה, כוח וכסף מנסים לפגוע אישית בקצינים בכירים באגף החקירות".

במהלך נאומו במודיעין, שתיעודו הגיע לידי וואלה! NEWS, השמיע המפכ"ל אמירות המצביעות על הלחצים הכבדים המופנים כלפי היחידה החוקרת. "אין מקום רגיש מיאח"ה", אמר אלשיך, "וזה כנראה לא במקרה שהיחידה נולדה ב-75' וב-77' הממשלה כבר נפלה. יחא"ה יכולה להקים ולהפיל ממשלות אבל יחא"ה צריכה לצעוד ישר וזו משימה לא פשוטה. ללכת ישר בלי להביט לא ימינה ולא שמאלה. צריך בשביל זה גב זקוף כי אין מצב שלא חובטים בך, או מכאן או מכאן. אין מצב שאתה לא דורך על עצבים חשופים. אין מצב שאתה לא דורך למישהו על היבלות. לכן, אתה חשוף בצריח וחוטף את הביקורת של כל מי שלא נחמד לו או שמרגיש לא בנוח".

לדבריו, "אין סמלי מזה שכשאנו דנים בתקופה האחרונה על הקושי לעמוד בגב זקוף, ולהתעלם מהביקורת של מי שלא נוח לא שאנחנו אוכפים את החוק כמו שצריך ולא נכנעים לטלטלות ולרוחות, אנו קוראים משעול שמו של אפרים, שהיה לנו לסמל", הוסיף אלשיך.

לקריאה נוספת:
פרישת הקצינים הבכירים במשטרה: רובם כשלו במבחן האמינות של אלשיך
אלשיך תוקף: "חלק מהביקורת על המשטרה לא מבוססת על עובדות"
"יהיר ואגוצנטרי": ירח הדבש בין הקצינים לאלשיך הולך ונגמר

אלשיך בטקס במודיעין, היום. מאחוריו: ראש להב 433, רוני ריטמן(צילום: יהושע בריינר)

האמירות של אלשיך בשיחות סגורות שפורסמו השבוע בטלוויזיה עוררו סערה במערכת הציבורית. בין היתר נרמז כי פוליטיקאים לשעבר ובעלי אינטרס מנסים לפגוע בחקירות רגישות הנחקרות בימים אלה ביחא"ה.

לוואלה! NEWS נודע כי רוב הקצינים "שהראו להם את הדלת" מהמשטרה אף שהיו אמורים להתמנות לתפקידים בכירים, נכשלו במבדק טוהר המידות שהנהיג אלשיך עם כניסתו לתפקיד. גורמים בסביבת אלשיך ציינו כי עקב כך הם פתחו בקמפיין נגדו ונגד בכירים במשטרה. חיזוק לכך נשמע באמירות שיוחסו למפכ"ל ופורסמו בתקשורת.

עוד בוואלה!

הפתרון לכאב הברכיים קרוב מתמיד - בזכות טכנולוגיה בנעל

מוגש מטעם אפוסתרפיה
ברכה(צילום: חטיבת דובר המשטרה)

יאח"ה משתייכת ליחידת להב 433 האחראית בין היתר לצמצום השחיתות הציבורית ואמונה בתקופה האחרונה על חקירות של כמה פוליטיקאים בכירים ומקורביהם. להב 433 חוקרת בין השאר את החשדות נגד שר הפנים אריה דרעי, יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג וכן רעייתו של ראש הממשלה, שרה נתניהו.

ברכה שם קץ לחייו לפני כמעט שנה בשיאה של פרשת פינטו שבה נקשר שמו ובעקבות פרסומים פוגעניים עליו. בטקס היום נכחו לצד בני משפחת ברכה גם קציני משטרה בכירים ובהם ניצב רוני ריטמן, מפקד להב 433, שנחשד בעבירות מין אולם תיק החקירה נגדו נסגר והוא הוחזר בהנחיית אלשיך למשטרה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully