אוסטרליה: גולש מת לאחר שכריש כרת את רגלו בחוף במערב המדינה

הצעיר בן ה-29 נמשה מן המים לאחר שהותקף בידי כריש לבן, מת כעבור יומיים ורק אז גילתה משפחתו כי ארוסתו בהיריון. הרשויות באזור לכדו והרגו כריש דומה לזה שתקף את הגולש ועוררו את זעמם של פעילי סביבה

  • אוסטרליה
  • כרישים
סוכנויות הידיעות
צילום: רויטרס, עריכה: אביב אירגז

צעיר בן 29 מת הלילה (שבת) לאחר שהותקף בידי כריש במערב אוסטרליה ואושפז במצב קשה בבית החולים בעיר פרת'. הצעיר, בן גרינג, הובהל לבית החולים במסוק לאחר שננשך ברגלו בידי הכריש ונמשה מהמים כשרגלו כרותה. בריאיון שהעניקה לרשת טלוויזיה מקומית, אמרה משפחתו של הצעיר כי גילתה לאחרונה שארוסתו, ג'סמין בויר, בהיריון.
יום אחרי התקרית נלכד ונהרג כריש לבן הדומה במאפייניו ובגודלו לזה שנשך את גרינג. עם זאת, לטענת פעילי סביבה, הכריש לא היה בהכרח זה שגרם לפציעתו ולמותו של הצעיר, והוא פשוט "התאים לתיאור" עבור הרשויות.

גולש שהיה בחוף שבו שהה גרינג בעת התקרית סיפר כי הבחין בכוחות ההצלה מטפלים בו. "הגעתי אליהם כי נראה היה שהם זקוקים לעזרה. הוא היה חיוור מאוד והם הכינו אותו לנסיעה, שכן היה צריך להוביל אותו כמאה מטרים עד לאמבולנס שייקח אותו לבית החולים", סיפר.

ארגוני סביבה באוסטרליה ביקרו בחריפות את הריגת הכריש, שכן לא הוכח רשמית שהוא זה שגרם למותו של גרינג. לדברי לין מקלארן מארגון מקומי למען הסביבה, רשויות הדיג במערב אוסטרליה היו צריכות לבצע נתיחה שלאחר המוות בכריש על מנת להוכיח מה באמת אירע. "זה בדרך כלל נדרש כדי להוכיח שהכריש היה מעורב בתקיפה ספציפית", הסבירה. "הם יצאו ותפסו כריש גדול מאוד, ייתכן לבן, וייתכן שהוא פשוט היה שם במקריות יום לאחר שכריש אחר תקף".

עוד ידיעות מהעולם:
הרבה לפני ארצות הברית: אזרחות גרמנית היא האיכותית ביותר
ניו זילנד: פינגווין זכה לרגל תותבת חדשה - תוצרת מדפסת תלת ממד
סקר בחירות חדש בארה"ב: קלינטון מובילה על טראמפ בפער דו-ספרתי

לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

התרעות פיקוד העורף

    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully