בצל פרישת יעלון: דריכות במשרד הביטחון לקראת מינוי המנכ"ל החדש

לקראת כניסתו לתפקיד של אלוף במילואים אודי אדם, נפוצו שמועות שהשר המיועד ליברמן יקפיא את המינוי - אך נראה שלא יעשה זאת. כמו כן, הגעתו האפשרית של נתניהו לטקס ההחלפה מעוררת רגשות מעורבים במשרד

25/05/2016
עריכה: ניר חן

(מתנגד למינוי אודי אדם למנכ"ל משרד הביטחון, בחודש שעבר)

עוד בוואלה!

חיבורי נמל: הפרויקט שהתחיל בחזון ומוביל אל העתיד

בשיתוף נמלי ישראל

אם לא יחול שינוי של הרגע האחרון, ייכנס מחר (חמישי) אלוף (במיל') אודי אדם לתפקידו כמנכ"ל משרד הביטחון ויחליף את אלוף במיל' דן הראל, שהודיע על פרישה לאחר שלוש שנים בתפקיד. מאז נודע כי ח"כ אביגדור ליברמן צפוי להתמנות לשר הביטחון, נפוצו במשרד הביטחון שמועות לפיהן ייתכן שיחליט להקפיא את ההחלפה, ואף הועלו כמה שמות של מועמדים פוטנציאליים נוספים. עם זאת, גורמים רשמיים טענו אמש כי הממשלה כבר אישרה את מינויו של אדם וכי לא צפוי כל שינוי. "מבחינת משרד הביטחון המינוי שריר וקיים, ולא התקבלה כל הודעה אחרת בנושא", אמרו גורמי ביטחון. לדבריהם, סביר להניח שליברמן ירצה לשדר יציבות במערכת הביטחון ולא יבצע החלפה של המועמד ברגע האחרון.

עקב התפטרותו של השר לשעבר משה יעלון, מכהן ראש הממשלה בנימין נתניהו כשר הביטחון עד להשבעתו של ליברמן כחבר בממשלה, שתתרחש ככל הנראה בשבוע הבא. על כן, אמור מחר נתניהו להגיע לטקס החלפת המנכ"ל - דבר שהתקבל ברגשות מעורבים בקרב גורמים במשרד הביטחון עקב הדרך שבה עזב יעלון את תפקידו. התפטרותו של שר הביטחון בשבוע שעבר עוררה ביקורת רבה במשרד בשל הצעדים שהובילו לעזיבתו. נכון לאתמול, טרם התברר אם ראש הממשלה אכן יגיע לטקס במשרד הביטחון, או שזה ייערך בנוכחות סגן שר הביטחון, אלי בן דהן.

עוד בנושא:
טלטלה במערכת הביטחון: השר ומנכ"ל המשרד עוזבים באותו השבוע
אבות שכולים על מינוי מנכ"ל משרד הביטחון: "מי שנכשל מקבל קידום?"
המבחן הראשון של שר הביטחון המיועד: התקופה הנפיצה של הרמדאן

יתמודד עם מעבר צה"ל דרומה ועידוד הייצוא. אדם וקודמו בתפקיד, דן הראל(צילום: משרד הביטחון, אריאל חרמוני)

תחת הנהלתו של הראל עבר משרד הביטחון התייעלות משמעותית בשנתיים האחרונות, בדגש על מצבת כוח האדם שלו. בין היתר, משלחת המשרד לחו"ל קוצצה, עובדים יצאו לפרישה מוקדמת וממוצע גיל העובדים החל לרדת. נוסף על כך, המשרד בראשות הראל הוביל את המשא ומתן לאישור התכנית הרב-שנתית מול משרד האוצר, וניהל כמה עסקאות מורכבות כמו רכישת מטוסי F-35 מארצות הברית ומטוסי אימון מאיטליה, בשתיהן נכלל רכש גומלין מישראל.

אחד האתגרים שיוצבו בפני המנכ"ל הנכנס יהיה לסייע לתעשיות הביטחוניות בישראל בתחום הייצוא ולממש את התכנית הרב-שנתית. כמו כן, יצטרך המנכ"ל החדש לקדם את מעברם דרומה של פרויקטים גדולים של אגפי התקשוב והמודיעין בצה"ל, זאת תוך תיאום סגירה ואיחוד של בסיסים באזור המרכז, והקמה מחדש של מחנות נוספים ברחבי הארץ.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully