שנה להקמת הממשלה: מה הבטיחו לנו ומה קיימו?

מה ראש הממשלה הצהיר שיעשה תוך מאה ימי כהונה אבל שכח ממנו לגמרי? מי קיים את הבטחת הבחירות של המחנה הציוני? ומתי סוף סוף ירדו מחירי הדירות? צפו בהבטחות ממשלת נתניהו הרביעית - ומה עלה בגורלן

14/05/2016
עריכה ובימוי: הילה קובו, תחקיר: אסתי סדקה ועומר שליט, עריכת וידאו: ניר חן, עיצוב גרפי: אביחי ברוך

הממשלה ה-34 של ישראל הושבעה ברוב פאר הדר והתרגשות בדיוק לפני שנה, ב-14 במאי 2015. זה קרה לאחר חתימת מפלגות כולנו, הבית היהודי, ש"ס ויהדות התורה על הסכמים קואליציוניים מול הליכוד בראשות נתניהו, משא ומתן שקדם להסכמים האלה, ומערכת בחירות סוערת במהלכה פוזרו לציבור אינספור הצהרות והבטחות מפורשות על ידי ראשי המפלגות.

חלק קטן מהבטחות הפוליטיקאים קוימו במלואן. למשל, הצהרתו של ראש הממשלה נתניהו כי לא יעלה מיסים "אלא להפך, ינסה תמיד להורידם" התממשה כאשר הוא ושר האוצר כחלון הודיעו על הורדת המע"מ. כך גם הבטחתו של השר כחלון להעלות את שכר חיילי החובה ולהבטיח דמי אבטלה ופנסיות לעצמאים.

עוד בוואלה! NEWS:
הרצוג על הצטרפות לממשלה: "אם תגיע הצעה הולמת, נשקול ברצינות"
אח של פצוע בפיגוע דקירה התפרץ לעבר נתניהו: "אנחנו סלחנים לטרור"
בתום מגעים של חודשים: נתניהו וכחלון סיכמו על תקציב דו-שנתי

טוב לדעת (מקודם)

הרופאים ממליצים: שש דקות, פעמיים ביום ואין כאבים

מוגש מטעם בי קיור לייזר
קיימו חלק מההבטחות. נתניהו וכחלון, בתחילת השנה(צילום: פול צלמים, עמית שאבי)

אבל רבות מההצהרות, שנאמרו כולן בנחרצות וללא הרהור ושהוקלטו ותועדו, נותרו ריקות מתוכן. צפו בהבטחות המפורשות של ראש הממשלה ושל מפלגות הקואליציה לפני הבחירות, והסבר מה נעשה לאחריהן: מה הובטח שיבוצע תוך 100 ימים מיום כינון הממשלה אבל נשכח לחלוטין, מה יהיה גורלן של הצעות החוק של הבית היהודי, ואיך לכל זה קשורה הווילה בספסופה של השר דרעי.

לכל פרקי וואלה! הבנתי

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully