"השביתה הנודדת" של תלמידי התיכון נמשכת: היכן לא ילמדו מחר?

מועצת התלמידים הארצית הודיעה כי תלמידי התיכונים יישארו מחר בבתים בדימונה, בחיפה, בטייבה, בכפר יונה וברעננה. זאת במחאה על שביתת בוחני הנהיגה והוראת ארגון המורים שלא לקיים פעילות חוץ

09/05/2016
עריכה: ניר חן

מועצת התלמידים הארצית הודיעה היום (שני) על המשך "השביתה הנודדת", הנערכת בכל יום בחמישה יישובים שונים ברחבי הארץ. מחר לא ייערכו לימודים בדימונה, בחיפה, בטייבה, בכפר יונה וברעננה. התלמידים מוחים על שביתת בוחני הנהיגה ועל הוראת ארגון המורים שלא לקיים פעילות חוץ בית ספריות.

היום לא נערכו לימודים באשדוד, בגבעת שמואל, בהרצליה, בעמק יזרעאל ובקריית שמונה. אתמול, היום הראשון לשביתה, התלמידים נשארו בבתים באופקים, בדיר אל-אסד, ביקנעם, בראש העין וברמת גן. מועצת התלמידים מתכוונת להתכנס בכל ערב השבוע ולהחליט באילו ערים יושבתו הלימודים למחרת. המשך מאבק התיכוניסטים זוכה אף לתמיכת מרכז השלטון המקומי וועד ההורים הארצי.

עוד בוואלה! NEWS:
ערב יום העצמאות: אוכלוסיית ישראל מונה יותר מ-8.5 מיליון איש
עונת הרחצה נפתחה - והמצילים שובתים: "עובדים עלינו שנתיים"
סקר: נתניהו אחד מעשרת הגברים הנערצים ביותר בארה"ב

הלימודים לא ייערכו מחר בחמש רשויות.(צילום: שרון בוקוב)

"על מנת שלא לפגוע בתלמידי ישראל ובסדר התקין של תכנית הלימודים, החלטנו להשבית בכל פעם חמש רשויות שונות, ובכך למנוע מצב שבו תלמידים ייעדרו ימים רבים מבתי הספר", אמר יו"ר מועצת התלמידים והנוער הארצית, אליאב בטיטו. "צעד זה נובע מתוך אחריות עמוקה למערכת החינוך ובמטרה שלא לפגוע בבחינות המתכונות והבגרויות שמתקיימות כסדרן".

בתוך כך, סיום שביתת בוחני הנהיגה לא נראה באופק. אתמול דחה משרד התחבורה את הצעת הפשרה עם בוחני הנהיגה השובתים, שהציע נשיא בית הדין האזורי לעבודה בירושלים, השופט אייל אברהמי. לפי הפשרה, כל הליכי המכרז להפרטת מבחני הנהיגה יוקפאו לחמישים יום במקביל להפסקת שביתת הבוחנים, על מנת לאפשר את קיומו של משא ומתן בין הצדדים. השופט אפשר למשרד התחבורה לשקול מחדש את עמדתו עד למחר.

טוב לדעת (מקודם)

אל תתפשרו על מין לא מספק: הסוד לשיפור כעת במבצע

מוגש מטעם "גברא"

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully