"איש משפחה נהדר": אשתו לשעבר של מנהיג דאעש על החיים בצל המסתורין

ממקום מחבואה בגבול לבנון-סוריה, סיפרה גרושתו של אחד מגדולי הטרוריסטים בעולם על החיים לצד האדם המסתורי. "הוא היה האבא האידאלי", אמרה, אך הודתה: "לא הייתי מאושרת". היא נמלטה וגילתה רק בדיעבד על מפעל חייו

סוכנויות הידיעות

"התחתנתי עם אדם נורמלי, מרצה באוניברסיטה. הוא היה איש משפחה. הוא הלך לעבודה וחזר הביתה למשפחתו, הוא היה נהדר", כך סיפרה סאג'י א-דלימי, אשתו לשעבר של מנהיג ארגון "המדינה האסלאמית" (דאעש) אבו בכר אל-בגדאדי. היא נולדה בעיראק לפני 28 שנה, למשפחה שמרנית מהמעמד הבינוני-גבוה. כעת א-דלימי נמצאת במקום מסתור, בגבול לבנון וסוריה.

בריאיון הראשון מאז ששוחררה מהכלא בלבנון בשנה שעברה, א-דלימי סיפרה לשלוחה של רשת CNN בשבדית, "אקספרסן TV", על יחסיה עם אחד הטרוריסטים המסוכנים בעולם. "הוא היה האבא האידאלי של הילדים, הוא היה מורה, את יודעת איך מורים מתנהגים. הוא ידע איך להתמודד עם הילדים טוב יותר משידע להתמודד עם אמם", סיפרה. לשניים לא היו ילדים משותפים, אך אל-בגדאדי היה נשוי לאישה נוספת שהפכה אותו לאב. לטענתה, הוא לא היה טרוריסט צמא דם בימים ההם.

עוד בנושא:
"גרמניה היא שדה קרב": דאעש בוחר יעד חדש אחרי הפיגועים בבריסל
ארה"ב: סגן מנהיג דאעש נהרג בתקיפה אמריקנית בסוריה
"אשתו הגרמנייה של מנהיג דאעש נמלטה ממנו יחד עם שתי נערות"

עוד בוואלה! NEWS

תנו למוזות לרעום: המקום הכי מיוחד בארץ ללימוד אקדמי משולב של ספרות, אמנות ומוסיקה

לכתבה המלאה
"אישיות מסתורית". אל-בגדאדי (צילום: מערכת וואלה! NEWS)

א-דלימי העידה כי השניים לא דיברו הרבה, לדבריה משום שהייתה לאל-בגדאדי "אישיות מסתורית". בנוסף לכך, אמרה בכנות, כי העובדה שיש לו אישה נוספת הקשתה עליה. "קשה לשתי רעיות לחיות יחד", הודתה.

על אף שתיארה את אל-בגדאדי כבעל למופת, נמלטה ממנו לאחר שהרתה. "לא הייתי מאושרת", הסבירה בקצרה והוסיפה כי לא אהבה אותו, אך לא פירטה. "העובדה שברחתי היא הוכחה לכך". לדבריה, הוא ניסה להחזירה אליו, אך היא לא נענתה להפצרותיו. "כבר החלטתי", אמרה.

כשברחה לא סיפרה לו שהייתה בהיריון, אך הוא גילה בעצמו כעבור זמן מה. "הוא אמר שייקח את התינוקת כשאנשא מחדש". השניים התגרשו, ואינם בקשר משנת 2009, שבה הייתה הפעם האחרונה שבה לטענתה ניסה אל-בגדאדי לשדל אותה לחזור אליו.

"בתי היא זו שסובלת". א-דלימי ובתה המשותפת למנהיג דאעש (צילום: ספק 500)

כעת, היא חוששת בעיקר לעתיד בתה. "אני מפחדת מכולם, זה מה שקרה. הבת שלי היא זו שסובלת עכשיו. אסונו של כל העולם מוטל על כתפיה", אמרה בדאגה. א-דלימי מקווה כי תוכל לחיות במדינה אירופית, שבה לדעתה יהיו לבתה חיים טובים יותר ובטוחים יותר. "אני רוצה לחיות במדינה אירופית, לא ערבית. אני רוצה שילדיי יקבלו חינוך. אפילו אם אמה נישאה לאבו בכר אל-בגדאדי, טרוריסט, למה זו אשמתה של הילדה?".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully