הבנק המרכזי במצרים פרסם את ערך השקל – ועורר סערה

ערך השקל פורסם בהשוואה לערך הלירה המצרית, וגרר ביקורת עזה בשל הטענה כי הדבר מהווה פתח לנורמליזציה ביחסים עם ישראל. האופוזיציה: "א-סיסי מצא פתרון קסמים ליציאה ממנהרת הכישלון הכלכלי החשוכה דרך השער הציוני"

סוכנויות הידיעות
"המשטר מפריח בלון ניסוי לנורמליזציה עם האויב". השקל מול הלירה המצרית (צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)

הבנק המרכזי של מצרים פרסם בשבוע שעבר את ערך השקל ביחס לערך הלירה המצרית – כך פורסם באתר העיתון המצרי "אל-מסדר". צעד זה עורר סערה עזה במדינה, בשל הטענה כי הוא מהווה פתח לנורמליזציה ביחסים עם ישראל.

באתר אינטרנט המזוהה עם האופוזיציה המצרית ביקרו בחריפות את הצעד, ונכתב כי "המשטר הצבאי מפריח בלון ניסוי מול הציבור המצרי לנורמליזציה עם האויב. א-סיסי מצא פתרון קסמים ליציאה ממנהרת הכישלון הכלכלי החשוכה דרך השער הציוני". ברשתות החברתיות המצריות נפוצה התגית "תרום שקל למצרים בכל בוקר", בפרפראזה לנאומו של הנשיא עבד אל-פתאח א-סיסי, שבו ביקש מכל בעלי הטלפונים החכמים במצרים לתרום לירה למדינה בכל בוקר.

דובר הבנק המרכזי במדינה, זאכי אל-ענימי, אמר בתגובה להאשמות כי השקל עדיין אסור למסחר בתוך מצרים, כי יש ועדת פיקוח האוכפת את האיסור על הבנקים המצריים, וכי ערך המטבע פורסם פשוט מפני שהוא נסחר בבנקים בעולם. עם זאת, פרשנים כלכליים העריכו כי צעד זה נבע מהבנות שקטות בין ישראל למצרים על הקלות לתיירים הישראלים.

עוד על יחסי ישראל-מצרים:
"אתם פוחדים מאתנו": למה המצרים עדיין שונאים אותנו כל כך?
מצרים: הודח חבר הפרלמנט שנפגש עם שגריר ישראל
שגריר ישראל במצרים: המדינות שומרות על קשריהן לטובת אתגרים משותפים

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully