"נוכל לעשות הרבה יחד": ישראל וסין במגעים על הסכם סחר חופשי

נתניהו וסגנית ראש ממשלת סין סיכמו בוועידה בירושלים להדק את שיתוף הפעולה הכלכלי בין המדינות. במסגרת ההסכמות בין הצדדים, ישראלים יורשו לקבל ויזה לסין התקפה למשך עשור

צילום: רוני כנפו, עריכה: יאיר דניאל

ראש הממשלה בנימין נתניהו וסגנית ראש ממשלת סין, ליו ינדונג, הודיעו היום (שלישי) על תחילתם של מגעים להסכם סחר חופשי בין המדינות, צעד הצפוי לחזק את מערכת היחסים ביניהן בשנים הקרובות. בהודעה שהפיצה לשכת ראש הממשלה, בתום פגישת השניים בירושלים, נכתב כי הסכם חדש עשוי להכפיל את היקף הסחר בין שתי המדינות - כיום מסתכם בשמונה מיליארד דולרים - ולהביא גם לעלייה בהיקף ההשקעות הסיניות בישראל בשנים הקרובות.

אחת המטרות המרכזיות של השיחות על הסכם הסחר החדש תהיה הסרת חסמי סחר, לרבות בתחום הרגולציה. במהלך "ועידת החדשנות ישראל-סין", שיזם משרד החוץ, נחתמו 13 הסכמים לשיתופי פעולה בתחומים שונים, ממדע וטכנולוגיה ועד לאשרות כניסה. בין השאר, הוחלט כי ישראל תהיה המדינה השלישית בעולם, אחרי ארצות ברית וקנדה, שאזרחיה יקבלו אשרת כניסה לסין התקפה לעשר שנים. על פי הסינים, ישראל נוספה לרשימת המדינות המצומצמת מכיוון שהם סבורים שהדבר יסייע לחיזוק קשרי התיירות, העסקים והמחקר עם מדינתם.

עוד בוואלה! NEWS:
דני דיין: "המינוי לקונסול בניו יורק הוא ניצחון על ה-BDS"
נתניהו: "הגיעה העת לייסד יחסים רשמיים בין ישראל ואינדונזיה"
תמונות שלא רואים בכל יום: כשמנהיג אירופי נהנה מהשמש התל אביבית

טוב לדעת (מקודם)

התקף לב: איך מונעים ומה עושים במקרה והוא מופיע

לכתבה המלאה
"נוכל לעשות כל כך הרבה ביחד". נתניהו וינדונג בפגישתם בירושלים (צילום: לשכת העיתונות הממשלתית)

נתניהו, שנפגש עם ינדונג במסגרת ועידת החדשנות, אמר בפתח הוועידה כי מדובר בהתפתחות רבת חשיבות, שישראל מוכנה להתחיל בה מידית. "יש כל כך הרבה שנוכל לעשות ביחד: בבריאות, בחינוך מרחוק, בחקלאות, בחקלאות ימית, בטכנולוגיות מידע, בכל תחומי הפעילות", אמר ראש הממשלה והוסיף: "שיתוף הפעולה בין ישראל לסין יכול להפיק תוצאות ענקיות, ואנו מאמינים שישראל יכולה להיות השותפה המושלמת". ינדונג אמרה אף היא כי ישראל וסין נעות לקראת פרויקטים גדולים במשותף והדגישה: "אנחנו צריכים להמשיך בשיתוף פעולה זה, לטובת שני העמים".

"יכולים להפיק תוצאות ענקיות". נציגי ישראל וסין בוועידת החדשנות בירושלים (צילום: לשכת העיתונות הממשלתית)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully