בודקים ערנות: הפלסטינים שחדרו לעוטף עזה לבשו מעילים צה"ליים

גורמים צבאיים לא שוללים את האפשרות ששלושת הפלסטינים שחצו את גדר המערכת הבוקר נשלחו על ידי הזרוע הצבאית של חמאס. התקרית הדגישה את הצורך בחידוש הגדר בעזה, אולם הפרויקט מתעכב בשל חוסר בתקציב. ח"כ ילין: "הגיע הזמן למעשים"

צילום: בני בן סימון, עריכה: שניר דבוש

שלושת הפלסטינים שחדרו אתמול (שבת) מדרום רצועת עזה לשטח המועצה האזורית אשכול לבשו מעילים צבאיים, ואחד מהם אף לבש מעיל צבאי עם דרגות של חיל האוויר הישראלי. גורמים צבאיים אמרו הערב לוואלה! NEWS כי לא נשללה האפשרות שהם נשלחו על ידי הזרוע הצבאית של חמאס, גדודי עז א-דין אל-קסאם, במטרה לבחון את רמת הערנות של צה"ל ואת מהירות התגובה של הכוחות בשטח בתנאי ערפל.

תושבי המועצה האזורית אשכול הונחו להישאר בבתיהם למשך כמה שעות, בזמן שנערך מרדף אחר הפלסטינים, שחדרו לישראל בחסות הערפל. בתום סריקות שערכו כשלוש שעות, נתפסו שלושת החשודים, שלא היו חמושים, על ידי צה"ל, והועברו לחקירת השב"כ. אין חשד כי הם תכננו לבצע פעילות טרור.

עוד בוואלה! NEWS:
אלוף מרדכי מכחיש: "אין מו"מ עם אף גורם על הקמת נמל בעזה"
מצור על עזה? פעילי טרור עוברים לסיני להילחם עם דאעש נגד מצרים
אבטלה, התאבדויות וסמים: המצוקה ב"כלא עזה" מקרבת את המבצע הבא

טוב לדעת (מקודם)

איך צפוי להיראות עתידנו בעידן הרכבים האוטונומיים?

יניב הלוי
לכתבה המלאה
תיבדק היערכות הכוחות לערפל. אחד הפלסטינים שנתפסו (צילום: מערכת וואלה! NEWS, כיתת כוננות יש"ע)

בצה"ל קיים נוהל ברור להתמודדות עם ערפל בגבול, ובעקבות המקרה ייבדק וייבחן תפקוד הכוחות וההיערכות לערפל. בחיפושים היום סייעו גם יחידות מיוחדות ונחסם כביש 232, ציר מרכזי באזור. בשנים האחרונות, נתפסו בכמה מקרים פלסטינים שהסתננו לשטח ישראל מרצועת עזה כשהם לובשים פריטים שהוברחו לרצועה מישראל, כולל ציוד צה"לי. במהלך שנת 2015 יותר מ-300 פלסטינים טיפסו על הגדר, שאותה מאבטחים חיילי אוגדת עזה, והגיעו לשטח ישראל. חלקם היו חמושים וחלקם הגיעו בידיים חשופות.

חבר הכנסת חיים ילין (יש עתיד), תושב נחל עוז, התייחס הבוקר לחדירה, וטען כי "ראש הממשלה ושר הביטחון יכולים להמשיך ולהרגיע את ראשי הרשויות והתושבים בעוטף עזה במילים, אך הגיע הזמן למעשים. כל עוד המכשול לא יבנה, צה"ל ימשיך לרדוף אחרי מסתננים ומחבלים. מדובר בחיי אדם ולא ברולטה רוסית".

"התקדמות הפרויקט אינה קשורה ללקחים שהופקו ממבצע 'צוק איתן'". סריקות במועצה האזורית אשכול (צילום: מערכת וואלה! NEWS, בני בנסימון)

בצה"ל שוקלים כבר תקופה ארוכה הקמת גדר חדשה, גבוהה וחזקה יותר, לאורך רצועת עזה, אולם עד כה לא נקבע גובה התקציב לפרויקט או מועד לתחילת העבודות באוגדת עזה. בשלב זה, לא קיים תקציב לפרויקט החלפת גדר התיל, וכפי הנראה בממשלה מעדיפים לפי שעה לתקצב את פרויקט הקמת הגדר בגבול ירדן, עקב חשש לחדירות מחבלים משטח סוריה.

גורם צבאי רשמי מסר השבוע כי "פרויקט שיפור המכשול הינו פרויקט רחב היקף וארוך טווח, שנבחן טרם מבצע 'צוק איתן'". לדבריו, "התקדמות הפרויקט אינה קשורה ללקחים שהופקו ממבצע 'צוק איתן' או מעמידות הגדר במהלכו".

(עדכון ראשון: 22:32)

(צילום: מערכת וואלה! NEWS, כיתת כוננות יש"ע)
(צילום: מערכת וואלה! NEWS, בני בנסימון)
(צילום: מערכת וואלה! NEWS, בני בנסימון)
(צילום: מערכת וואלה! NEWS, בני בנסימון)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully