בן גביר תבע את הווקף על "פגיעה בפרטיות" – ויפוצה באלפי שקלים

פעיל הימין הקיצוני הגיש תביעה נגד המוסד הממונה על הר הבית, בגין מעקב אחריו בעת ביקורו במקום, כפי שנעשה לכל יהודי במתחם. הווקף לא הגיש כתב הגנה, ובית המשפט פסק נגדו. במקביל, תבע בן גביר את המשטרה על עיכוב שלא כדין

עריכה: טל רזניק

בית משפט השלום בירושלים פסק השבוע נגד מוסדות הווקף המוסלמי, הממונה מטעם ממשלת ירדן על ניהול מתחם הר הבית, ודרש ממנו לשלם 56 אלף שקלים לפעיל הימין הקיצוני איתמר בן גביר, שהגיש תביעה בדין פגיעה בפרטיות ועיכוב שלא כדין - כך נודע הערב (חמישי). בן גביר הגיש תביעה נגד הווקף ונגד משטרת ישראל, בגין המעקב אחריו מטעם הווקף, כפי שנעשה לכל יהודי שעולה להר הבית על מנת לוודא שאינו מתפלל, ובגין עיכובו על ידי המשטרה לאחר שקרא "עם ישראל חי", במהלך ביקור במתחם הקדוש בחג סוכות האחרון.

לדברי בן גביר, הוא השיב בקריאת "עם ישראל חי" לאחר שנקראו לעברו קריאות מצד המתפללים הפלסטינים. הוא עוכב למשך שעתיים, וביום למחרת ביקשה המשטרה להרחיקו מהר הבית. אלא שבית משפט השלום דחה אז את הבקשה וקבע כי הקריאה אינה מהווה עילה להרחקת אדם מהר הבית. המשטרה השיבה לכתב התביעה והגישה כתב הגנה, והדיון בעניינה יתקיים בעתיד.

עוד בוואלה! NEWS:
"משנים מציאות": 84 יהודים נעצרו ועוכבו בהר הבית ב-7 חודשים
הסערה הבאה? הצעת חוק חדשה קוראת לאפשר ליהודים להתפלל בהר הבית
דרישה להנפת דגל ישראל בתחנת המשטרה בהר הבית: "החוק מחייב"

העתיד כבר כאן

הבדיקה החכמה שמאתרת סיכון מוגבר ללקות בשבץ מוחי

לכתבה המלאה
קרא "עם ישראל חי" במתחם הר הבית. בן גביר (צילום: נועם מושקוביץ)

אלא שבתביעתו, הוסיף וטען בן גביר כי אנשי הווקף פעלו בניגוד לחוק הגנת הפרטיות כאשר עקבו אחריו. הווקף לא הגיש כתב תביעה, ולכן ביקש בן גביר פסק דין בהיעדר הגנה. בצעד חריג פנתה הפרקליטות לבית המשפט וביקשה לעכב את ההחלטה עד לקיום דיון בפני הגורמים הבכירים בפרקליטות, אולם השבוע נמסר מהפרקליטות כי אין בכוונת המדינה להביע את עמדתה.

בעקבות כך, פסק השופט מרדכי בורנשטיין, והורה לווקף לפצות את בן גביר ב-50 אלף שקלים על פגיעה בפרטיותו, בנוסף להוצאות משפט בסך 6,800 שקלים. "אני מקווה שהמסר שיעלה מפסק הדין הזה הוא שארגון הווקף אינו חסין מפני תביעות ויותר מזה, שמשטרת ישראל וראש ממשלת ישראל, חייבים לאכוף את החוק בהר הבית ולהפסיק את ההשתוללות של הפורעים נגד יהודים", מסר בן גביר. "אם אנשי הווקף ימשיכו לצפצף על בית המשפט ועל מדינת ישראל ולא ישלמו את הסכום שהם חייבים לשלמו, אני מתכוון להגיע יחד עם מעקלים של ההוצאה לפועל למשרדי הווקף ולהוציא לפועל את פסק הדין".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully