ח"כ זחאלקה על הסערה בבית הנשיא: ריבלין מנסה להצטייר כפטריוט

בריאיון לאולפן וואלה! NEWS אמר ח"כ ג'מאל זחאלקה כי נאמר לו שלא ייכנס לאירוע משום ש"אין מקום" ולא בגלל שנפגש עם משפחות מחבלים. "לא נעלבתי. ריבלין נכשל במבחן בסיסי של הדמוקרטיה"

דב גיל-הר
25/02/2016
עריכה: ניר חן

יום לאחר שלא הוכנס לאירוע בבית הנשיא אמר ח"כ ג'מאל זחאלקה (הרשימה המשותפת) כי נאמר לו שאינו יכול להיכנס משום ש"אין מקום, אין מספיק כסאות. בתקשורת ראיתי שאמרו שזה בגלל ביקור משפחות (המחבלים, ד"ג) אבל לי לא נאמרו הדברים ככה". בריאיון לאולפן וואלה! NEWS הוא הוסיף: "לא נעלבתי. אני חושב שזה שריבלין החליט כך, זה בעיה שלו".

זחאלקה הוסיף כי הציבור הוא זה שצריך לשפוט אותו. "נבחרתי כדין ובאופן חוקי. אם הוא (הנשיא ריבלין, ד"ג) לא מכבד את זה, הוא צריך לפשפש במעשיו, הוא נכשל במבחן בסיסי של הדמוקרטיה. אני מכיר את ריבלין הרבה שנים ואיך הוא חושב. הוא רצה לאזן. הוא לא אוהב את זה שהוא ליברל וראה אותי כשעיר לעזאזל שאפשר לגזור עליו קופון ויראו אותו פטריוט".

לקריאה נוספת:
ועדת האתיקה השעתה את הח"כים מבל"ד שנפגשו עם משפחות מחבלים
הקואליציה אישרה הצעת חוק המאפשרת להשעות חברי כנסת ברוב של 90 ח"כים
נתניהו ליועמ"ש: לנקוט צעדים נגד הח"כים שנפגשו עם משפחות מחבלים

טוב לדעת (מקודם)

האם בי קיור לייזר מתאים לכם? ככה תדעו למי המכשיר מתאים ולמי לא

מוגש מטעם בי קיור לייזר
"הוא רצה לאזן". ריבלין(צילום: לשכת העיתונות הממשלתית, מארק ניימן)

על שאלה אם עבר קו אדום כשנפגש עם משפחות המחבלים ולכן הורחק השיב כי "יש הרבה דברים שקורים בארץ ועוברים פיקוח. ריבלין תמך במלחמה על עזה ולמרות זאת אני מוכן לדבר איתו והוא צריך להודות על זה. הוא בעד התנחלויות וכיבוש ולא מתאים את עצמו לאמונות של העם הפלסטיני ולמרות זה אני מוכן לקבל את זה. אם לא מוצא חן בעיניו עמדותינו הפוליטיות, הוא מוזמן לבקר אותנו. אני הייתי נותן כבוד לבית שלו אם הייתי שם".

למרות הביקורת על ריבלין, זחאלקה הוסיף כי אם היה מאשר מראש את הגעתו לאירוע – לא היה נדחה. "הוא היה מקבל אותי ומה שאמרו היה מתעופף. אנחנו נפגשנו עם המשפחות כדי לקדם את עניין הגופות, היום לא ניפגש איתם כי אי אפשר לעשות את זה יותר. לא רצינו תקשורת בעניין הזה, זה דלף".

זחאלקה, זועבי וגטאס, הח"כים שנפגשו עם משפחות מחבלים(צילום: נועם מושקוביץ)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully