פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   מלך העופות הגיע לרעננה: פקחים פועלים ללכוד נשר שנחת על גג מבנה בעיר

   בניסיון ללכוד את העוף הדורס על מנת לקחת אותו לטיפול בספארי, הובא לפניו פגר של טלה. לדברי מומחים, ייתכן שהוא יישאר על הגג עד הבוקר. מקורו של הנשר הוא ככל הנראה בספרד. "עוף כזה גדול שמגיע למקום מיושב ועירוני הוא מחזה מאוד לא אופייני"

   מלך העופות הגיע לרעננה: פקחים פועלים ללכוד נשר שנחת על גג מבנה בעיר
   עריכה: אביב אירגז

   נשר שמקורו ככל הנראה בספרד, נגלה היום (רביעי) לתושבי רעננה בשעה שנחת על גג בניין ברחוב הפרחים בעיר. פקחי שמורות הטבע נקראו למקום על מנת לסייע לעוף הדורס ולהעבירו לטיפול בספארי. "נשר במרחב עירוני זה מחזה נדיר מאוד ולא אופייני", אמר יואב מילר, מפקח מהשירות הווטרינרי של רעננה. "הסיכונים לפגיעה מאוד גדולים. הוא יכול להיפגע מכבלי מתח גבוה, אין לו מזון בשביל לחיות, הוא צריך את הטבע כדי לצוד. זה לא אזור המחיה שלו".

   הנשר, ככל הנראה פצוע, הגיע למקום בליווי חבורת עורבים שמחכה לטרוף אותו. "שאר הציפורים שם פחדו ממנו – בכל זאת, עוף כזה גדול שמגיע למקום מיושב ועירוני", סיפר מילר. כדי לשכנע אותו לרדת מן הגג, הביאו אנשי שמורות הטבע פגר של טלה למקום. "כך יוכלו, תוך כדי מעוף, לראות איך הוא מתנהל וללכוד אותו", הסביר מילר. בינתיים הנשר לא נענה לפיתויים שהניחו בפניו אנשי הצוות. לדברי המומחים, נשרים לא עפים בלילה, וייתכן שהנשר יישאר על הגג עד הבוקר.

   עוד סיפר מילר: "הנשר הזה הגיע במקור מספרד. הוא נחת בישראל בשדה בוקר, שם הצמידו לו משדר, אבל עכשיו הוא לא עובד, ורוצים לבדוק מה הסיבה לכך".

   עוד בוואלה! NEWS:
   "רוצים צדק לג'ולי": משפחת הבריטית שמתה באילת תגיע לארץ לדרוש תשובות
   השב"כיזציה במשטרה נמשכת: אלשיך אסר הכנסת ניידים לישיבות
   התקבלה תביעתו של מני נפתלי נגד מעון רה"מ: יפוצה ב-170 אלף שקל

   נשר נצפה על גג מבנה ברעננה, פברואר 2016 (מערכת וואלה! NEWS , יואב מילר, השירות הווטרינרי ברעננה)
   ממתינים ללכוד את העוף הענק. הנשר, על גג המבנה ברעננה (צילום: עיריית רעננה)
   נשרים נצפו באופן נדיר בשמי רעננה (מערכת וואלה! NEWS , עיריית רעננה)
   (צילום: עיריית רעננה)