סערת עדות המחבל: "כל שופט מתחיל רואה את הסתירות בדבריו"

הרב אורי שרקי הודה בריאיון לאולפן וואלה! NEWS לעשרות שהגיעו לבית המשפט, שם טען המחבל שדרס למוות את בנו כי לא היה אחראי למעשיו. הוא הדגיש כי לא הייתה בכוונת המשפחה להפעיל לחץ על השופטים, והדגיש: "המאבק שלנו לא הסתיים"

דב גיל-הר
02/02/2016
צילום: גדעון צנטר עריכה: ניר חן

הרב אורי שרקי, אביו של שלום שרקי שנרצח בפיגוע הדריסה בגבעה הצרפתית באפריל האחרון, התייחס אתמול (שני) בריאיון לוואלה! NEWS להגעת עשרות בני אדם לבית המשפט המחוזי בירושלים. בבית המשפט התקיים אתמול דיון בעניינו של המחבל חאלד קוטינה, ובו הוא העיד כי לא היה אחראי למעשיו. "השהייה בבית המשפט לא קלה לי, גם בגלל האורך של המשפט אבל גם בגלל הקשר הנפשי", אמר שרקי והוסיף: "בהחלט הציבור הגיע, באו רבים וחלקם עומדים גם בחוץ כי האולם קטן".

"אני לא מאמין למחבל ואני וחושב שכל אדם בעל תובנה מינימלית ושופט מתחיל רואה את הסתירות הפנימיות", אמר האב בהתייחסו לטענות קוטינה במשפט. "אפשר לראות איך התשובות הוכנו מראש והנאשם מנסה להטיל בבית המשפט, והשקרים שלו ברורים".

עוד בוואלה! NEWS:
ראש מועצת אשכול: בצה"ל לא מצאו עד כה מנהרה מתחת ליישובים
"יהיה בלגן": השיחה שחשפה את אחורי הקלעים של מלחמות העבריינים בדרום
שמעוני כוכב עליון: ראש העיר שוחרר ממעצר בית - היישר לזרועות התושבים

טוב לדעת (מקודם)

בשל ביקוש גובר לטיפול יעיל בכאבים: בי-קיור לייזר במבצע מיוחד

מוגש מטעם בי קיור לייזר
המחבל חאלד קוטינה בבית המשפט, היום(צילום: תצפית TPS, הלל מאיר)

שרקי הדגיש כי המשפחה לא ביקשה מהציבור להגיע לאולם בית המשפט כדי להפעיל לחץ על השופטים, אלא כדי לחשוף אותו להליך המשפטי המתנהל נגד רוצח בנם, וכדי "לעורר את מערכת המשפט למצות את הצדק עד תומו". "לא מדובר על לחץ אלא שותפות", הבהיר שרקי. "מערכת המשפט מעוניינת שהליכים ייחשפו לציבור. זה חשוב גם להרגשה הטובה של השופטים. יש לנו אמון מלא במערכת המשפט. השופטים זקוקים לכך שזה ייחשף למערכת הציבור, זה נותן רצינות לדבר ומשתף את הציבור שהצדק נעשה. אנחנו מודים לכולם ורואים בזה עידוד, שותפות וגם חשיבות מבחינת חשיפת הציבור להליכי המשפט".

"כולנו כואבים", סיכם האב. "אנחנו מבינים שהמאבק שלנו לא הסתיים ושיש בידינו לסיים אותו רק אם נחליט כל כך". בנוגע לגל הטרור עמו מתמודדת ישראל בחודשים האחרונים אמר: "אנחנו צריכים להיות עם חזק לא מוותר, אם נהיה כך האויבים יתייאשו".

עשרות האנשים שהגיעו היום לבית המשפט(צילום: נועם מושקוביץ)

עשרות התומכים הגיעו לבקשת אחיו של שרקי, העיתונאי יאיר שרקי, שקרא לציבור לבוא ו"להבהיר ברגליים שגם בתיק הזה יש עניין ציבורי". "מול אולם מלא עיניים בוחנות, השופטים יהיו חדים יותר ויפסיקו את גרירת הרגליים של הסנגורים והפרקליטות תתאמץ יותר", אמר יאיר שרקי בקריאתו לתומכים להגיע. "אולי, באולם מלא, ידאגו אנשי משמר בתי המשפט שמשפט הרצח לא יהפוך לזירת מפגש בין המחבל למשפחתו".

בפיגוע שבו נרצח שלום, נפגעה באורח קשה גם חברתו שירה קליי, בעת שישבו השניים בתחנת אוטובוס בגבעה הצרפתית בירושלים. בדיון טען קוטינה כי הוא לא זוכר דבר מהאירוע. "לקחתי את הוריי לביתם אולם אינני זוכר מאז דבר. הייתי עייף ולחוץ", אמר. "הטענה כאילו רציתי לרצוח לא היה. מרגע שהגעתי לחקירה במגרש הרוסים הרביצו לי. לא יכולתי להבחין בין לילה לבוקר".

הוא הוסיף: "אמרתי לחוקר שרציתי לעשות פיגוע אבל שיקרתי כדי שיעזבו אותי. זכרתי רק שהייתה תאונת דרכים. ברגע שלקחו אותי למגרש הרוסים אמרו לי שרצחתי יהודי. אני לא זוכר את המצב שבו הייתי בתאונה. אני זוכר שהגעתי לצומת הגבעה הצרפתית ומפה אני לא זוכר". ואולם, הדברים עומדים בסתירה לאמירותיו בחקירה, ולפיהן רצה לנקום ביהודים.

(עדכון ראשון: 22:50)

מפגינים מחוץ למשפטו של המחבל קוטינה(צילום: תצפית TPS, הלל מאיר)
משפטו של רוצח שלום שרקי במחוזי ירושלים, רבים הגיעו לאולם בעקבות בקשת אחיו יאיר שרקי(צילום: נועם מושקוביץ)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully