קרטה עם צחי הנגבי, הכנת ריבה עם גילאון: הכנסת חוגגת יומולדת

לרגל חגיגות 50 להיווסדו של המשכן, מעבירים כ-80 חברי כנסת סדנאות לאורחים שהגיעו לבית המחוקקים. ח"כ ילין יעביר סדנת ספינינג, ח"כ סמוטריץ' ינגן בפסנתר, וח"כ לבני תקריא לילדים את "אוזו ומוזו מכפר קאקארוזו". דן תיכון, לשעבר יו"ר הכנסת: "מצב המשכן הולך ומידרדר"

דב גיל-הר ועמרי נחמיאס
19/01/2016
צלם: רוני כנפו, שלומי גבאי עריכה: ניר חן

יום חג בכנסת: לרגל חגיגות 67 שנים להיווסדו של בית המחוקקים הישראלי, ויובל שנים להקמת המשכן שבירושלים, נערך היום אירוע חגיגי ויוצא דופן במוסד. לכבוד המאורע, יצאו הח"כים מהאווירה הרשמית וישתתפו יחד עם הציבור הרחב בשלל אירועים ופעילויות. בין היתר יעבירו יותר מ-80 ח"כים סדנאות בתחומים שונים ויציגו את כישוריהם המוזיקליים באולם שאגאל המפורסם.

במסגרת האירועים, יפגינו כמה ח"כים את כישוריהם בספורט: ח"כ יואל רזבוזוב (יש עתיד), בעברו ג'ודוקא רב תארים, יעביר סדנת ג'ודו, הח"כים צחי הנגבי (הליכוד) וחמד עמאר (ישראל ביתנו) יעבירו סדנת קרטה וח"כ חיים ילין (יש עתיד) יעביר שיעור ספינינג. כמו כן, ח"כ איציק שמולי (המחנה הציוני) יעביר סדנה לטיפול באמצעות בעלי חיים וח"כ אילן גילאון (מרצ) ילמד את הציבור כיצד להכין ריבה.

עוד בוואלה! NEWS:
שלושה פצועים בפיצוץ רכב בתל אביב; היעד: בכיר בארגון של מולנר
נתניהו ביקר בעתניאל: "העולם צריך להפסיק עם הצביעות"
חמינאי על יישום הסכם הגרעין: להיזהר מארה"ב הרמאית

טוב לדעת (מקודם)

בי-קיור לייזר - האם זה באמת עוזר להעלים כאבים?

מוגש מטעם בי קיור לייזר
חוג ג'ודו עם ח"כ רזבוזוב(צילום: מור שאולי)

בנוסף יספרו כמה ח"כים סיפורים לילדים שיגיעו למשכן. הח"כ החדש מהליכוד, אמיר אוחנה, יקריא במסגרת שעת סיפור את "העץ הנדיב", אותו יקריאו גם הח"כים חיים ילין (יש עתיד) ועליזה לביא (יש עתיד). גם במחנה הציוני התנדבו לקיים שעות סיפור: ח"כ נחמן שי יקריא את "אריה בספריה", ח"כ עמיר פרץ יספר את "הנסיך הקטן" וח"כ ציפי לבני את "אוזו ומוזו מכפר קאקארוזו".

במתחם המוזיקה שימוקם בטרקלין שאגאל ינגנו חלק מחברי הכנסת עם אומן שיצטרף אליהם. ח"כ יצחק וקנין (ש"ס) ינגן בגיטרה, ח"כ סתיו שפיר (המחנה הציוני), ח"כ טלי פלוסקוב (כולנו) וח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) ינגנו על פסנתר, וחברות הכנסת איילת נחמיאס-ורבין (המחנה הציוני) ויפעת שאשא-ביטון (כולנו) ישירו.

ח"כ שפיר מפגינה את כישוריה בפסנתר(צילום: מערכת וואלה! NEWS, דוברות הכנסת)

דן תיכון, ח"כ לשעבר מטעם הליכוד ויו"ר הכנסת ה-14, אמר בריאיון לאולפן וואלה! NEWS כי למרות החגיגות, מצבה של הכנסת ומעמדה רק הולך ומידרדר. "הכנסת נראית רע", אמר תיכון והוסיף: "מכנסת לכנסת המצב הולך ומידרדר. אנשים לא מבינים מדוע הכנסת והשלטון במדינת ישראל חולה. כשלא מאתרים את הסיבות, אז גם לא מגיעים לפתרונות. מתחת לתחתית הגרועה יש תחתית יותר גרועה ועל כך אני מצר מאד".

"אני מדבר על מעמדו של בית המחוקקים, ואני מתבייש כששואלים אותי אם אני דן תיכון מהכנסת ומה דעתי על מה שקורה", הוסיף תיכון. "הכול בלגן. כל רשות פולשת לעבודת השנייה. הממשלה לא יודעת מה תפקידה, בית המשפט לא מבין את תפקידו. תוסיף לזה את מבקר המדינה שהוא זרוע שלטונית שחייבים לקבל את אישורה ואי אפשר לקבל החלטה. לכל ח"כ יש זכות וטו והוא יכול לעצור חקיקה בין אם הוא רוצה ובין אם לאו. ח"כ לא יודע מה הם מגבלות הכוח, לא הכול מותר להם".

סדנה עם בעלי חיים בהדרכת ח"כ שמולי(צילום: מור שאולי)

תיכון העביר ביקורת גם על המפלגה שבה היה חבר ושמטעמה ישב בבכנסת, הליכוד. "חבר מרכז הוא כל יכול", ציין. "הוא עושה דברים שאסור לעשות והנבחרים נכנעים לכל גחמה של חבר מרכז. מה לי ולגברת חוטובלי? מה להשקפת עולמי הליברלית ולמי שמייצג את הליכוד בכנסת? אנשים כמותי לא יוכלו להצביע יותר בשביל הליכוד. הכל משתבש לצערי. לא מתגעגע. אין לאן לחזור ואין לשם מה".

גם יו"ר הכנסת משתתף בשעת סיפור(צילום: מערכת וואלה! NEWS, דוברות הכנסת)

הח"כ הטרי אמיר אוחנה אמר בריאיון לאולפן וואלה! NEWS: "זה יום חג שבו משאירים את הביקורת מאחור. רוב החכ"ים באו לעשות טוב ועם נכונות לעשות את המדינה למקום טוב יותר לחיות בו. יש מיעוט שהציבור חושב עליו אחרת, ואני מקווה שנזכור שבסוף זהו המוסד הכי חשוב שלנו. מי שחשוב שיש אפשרות לתקן ומי שרוצה לתקן שיתפקד למקומות בהם יש פריימריז וינסה להשפיע".

הח"כית מהמחנה הציוני, איילת נחמיאס ורבין, הביעה גם היא חוסר שביעות רצון מהמתרחש במשכן: "קרה משהו לשיח בכנסת", ציינה. "נאמתי נאום של פיוס ואני מאמינה בזה בכל ליבי. שרתי כאן כי זה יום חגיגי וזה בא מהלב".

ח"כ חיליק בר בשעת משחק עם ילדים במשכן(צילום: מור שאולי)
נחמן שי מספר סיפור לילדים(צילום: מערכת וואלה! NEWS, דוברות הכנסת)
הח"כ הטרי אמיר אוחנה משחק עם הילדים בלגו(צילום: מור שאולי)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully