פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   הרב הראשי נגד הציונות הדתית: "אי אפשר לחנך ילדים בחינוך מעורב"

   הרב יצחק יוסף נאם בהילולת הבאבא סאלי בנתיבות ותקף בחריפות את בתי הספר של החינוך הממלכתי-דתי, שבהם לומדים בנים ובנות יחד. לדבריו, לא מדובר בעמדה קיצונית - והדבר פשוט "מנוגד להלכה"

   הרב הראשי נגד הציונות הדתית: "אי אפשר לחנך ילדים בחינוך מעורב"

   הראשון לציון והרב הראשי יצחק יוסף נאם הערב (רביעי) בהילולת רבי ישראל אבוחצירא המכונה הבאבא סאלי בנתיבות, שם תקף בחריפות את בתי הספר של הציונות הדתית, שבהם מתקיימים לימודים ללא הפרדה בין בנים ובנות. לדבריו, "להקים בית ספר מעורב בנים ובנות זה נגד ההלכה, נגד התורה. איך אפשר לחנך ילדים קטנים בני תשע, עשר או אפילו יותר בבית ספר מעורב". הרב הדגיש כי דעתו נחשבת מתונה ואינה "חומרה של קיצונים", אלא משקפת את ההלכה.

   הרב סיפר כי באחת הפעמים שאביו המנוח, הרב עובדיה יוסף, ביקר בנתיבות, פנה אליו הבאבא סאלי בבקשה להתייצב לצדו במאבק נגד פתיחת בית ספר ממלכתי-דתי מעורב בעיר. "הוציאו מכתב, חילקו את זה בכל הבתים בנתיבות. ברוך השם בזכות המכתב מה שתכננו לעשות המפד"ל, ברוך השם לא הצליחו בזה", אמר.

   עוד בוואלה! NEWS:
   בעקבות חשיפת וואלה! NEWS: פנייה ליועמ"ש לחקור מימון ארגון "עד כאן"
   בתוך יממה: המשטרה פשטה על ארבע מעבדות לגידול קנאביס
   אביו של אבו חדיר בדיון בעונש רוצחיו: "הנאצים החדשים שרפו את בני"

   הרב הראשי הספרדי יצחק יוסף בהילולת הבאבא סאלי בנתיבות. 13 בינואר 2016. (מערכת וואלה! NEWS , יעקב כהן)
   הרב יוסף בהילולה בנתיבות, הערב (צילום: יעקב כהן)

   חלק מהמשתתפים בהילולה, המזוהים עם מפלגת ש"ס, חגגו גם את חזרתו של יו"ר המפלגה אריה דרעי למשרד הפנים. "זה הילולה כפולה ומכופלת", אמר אחד המשתתפים, והוסיף: "השבוע התבשרנו שאבי המהפכה חוזר למשרד שממנו הוציאו אותו בכוח. אנחנו שמחים שיו"ר התנועה הוכיח לכולם את גדלותו ומקווים שבתפקיד הזה ימשיך לעשות למען הפריפריה והחלשים בחברה".

   אלפים הגיעו להשתתף בהילולה המתקיימת זה השנה ה-32 בעיר. הדרך לקברו של הבאבא סאלי מלאה בדוכנים המציעים למכירה קמעות ובקבוקי "מחייה". אליז ואמונד, חברות בשנות ה-50 לחייהן מצרפת, הגיעו פעמים רבות בשנים האחרונות לאירוע. "הבאבא סאלי היה איש צדיק. אנחנו מתפללות על הילדים, על המשפחה. זה מביא לנו ישועות לכל השנה", הסבירו. גם הקבצנים לא פספסו את ההזדמנות לנסות ולקבל צדקה מהחוגגים, ושני אברכים מירושלים באו לדבריהם במיוחד כדי "לאסוף כסף" לבן שנולד לאחד מהם.

   אריה דרעי והבאבא ברוך בהילולת הבאבא סאלי בנתיבות. 13 בינואר 2016. (ספק 500 , יעקב כהן)
   "שמחים שיו"ר התנועה הוכיח לכולם את גדלותו". דרעי עם הבאבא ברוך, הערב (צילום: יעקב כהן)

   באירוע השתתף בנו של הבאבא סאלי, רבי ברוך אבוחצירא, המכונה הבאבא ברוך. כמו כן, לנתיבות הגיעו גם ה"רנטגן", רבי ישראל יעקב איפרגן, חברי כנסת ממפלגת ש"ס ואישי ציבור רבים. היעדרותו של הרב הראשי לשעבר שלמה עמאר בלטה לאחר שלראשונה זה שנים רבות לא השתתף באירוע. לטענת מקורביו, הוא לא השתתף עקב "לחצים מצד דרעי והרב הראשי יצחק יוסף".

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   הבאבא ברוך והרב יוסף בהילולה בנתיבות, הערב (צילום: יעקב כהן)
   הילולת רבי ישראל אבוחצירא, "הבאבא סאלי", נתיבות. 13 בינואר 2016 (רויטרס)
   נתיבות, הערב (צילום: רויטרס)
   הילולת רבי ישראל אבוחצירא, "הבאבא סאלי", נתיבות. 13 בינואר 2016 (רויטרס)
   (צילום: רויטרס)
   הילולת הבאבא סאלי בנתיבות, 13 בינואר 2016 (מערכת וואלה! NEWS , יעקב כהן)
   (צילום: יעקב כהן)
   הילולת הבאבא סאלי בנתיבות, 13 בינואר 2016 (מערכת וואלה! NEWS , יעקב כהן)
   (צילום: יעקב כהן)