שביתת עובדי התברואה בירושלים הסתיימה, אך הזבל נותר ברחובות

ערמות אשפה עדיין מזהמות כמה מהרחובות בבירה. הסיבה: מפעל המחזור בעטרות לא יכול להתמודד עם העומס. "הכול עניין של תקציב, אם יהיה כסף נוכל לפנות את האשפה לאתרים אחרים מחוץ לעיר", טען יו"ר ועד העובדים. העירייה: "פועלים לפינוי כל הפסולת"

צילום: ציקי פרנק, עריכה: יאיר דניאל

(צפו: הררי האשפה עוד בטרם הסתיימה השביתה)

עוד בוואלה!

בשל ביקוש גובר לטיפול בכאבים: בי-קיור לייזר במבצע מיוחד

לכתבה המלאה

48 שעות אחרי שהסתיימה שביתת עובדי התברואה בירושלים, האשפה במקומות רבים בעיר עדיין נערמת. הסיבה לכך היא שמפעל המחזור שבעטרות אינו מסוגל לקלוט את כל האשפה שהצטברה. עשרות משאיות זבל חזרו הבוקר מהמפעל מבלי שרוקנו בו את תכולתן. בנוסף לכך, כ-70 משאיות עומדות מלאות זבל במרכז התחזוקה העירוני בגבעת שאול, בעוד לרחובות המזוהמים מתווספת כאלף טון אשפה ביום.

כזכור, 1,100 עובדי התברואה בעיר יצאו לשביתה ביום חמישי שעבר בשל מכתבי פיטורים שהוציאה העירייה ל-170 מהם. ביום ראשון משכה העירייה את המכתבים לאחר שהושג סיכום עם משרד האוצר על העברת 17 מיליון שקלים למימון העסקתם.

אך בינתיים, התושבים נאלצים להתמודד עם ערימות אשפה ענקיות שמזהמות את הרחובות. "בתוך הרחובות בשכונה ישנם עוד פחים עמוסים שכבר חלק מהזבל מחליק לצדדים. יש פשוט המון זבל, אני מקווה שעד מחר הם יסיימו לפנות הכול", תיאר עופר איובי, ראש המנהל הקהילתי בשכונת גילה. לנוכח חוסר האונים, ניסו תושבים לפנות לעמוד הפייסבוק של ראש העירייה ניר ברקת. "הייתי צריכה ללכת באמצע הכביש עם עגלת התינוקות שלי כי המדרכה הייתה עמוסה לגמרי בזבל", כתבה תושבת העיר אריאלה, שעברה הבוקר ברחוב אגריפס במרכז העיר.

לקריאה נוספת:
שביתת עובדי התברואה בירושלים: הררי אשפה נערמו ברחבי הבירה
בשל סכסוך עם משרד האוצר: עיריית ירושלים מאיימת לפטר אלפי עובדים

"הייתי צריכה ללכת באמצע הכביש עם עגלת התינוקות שלי כי המדרכה הייתה עמוסה לגמרי בזבל". רחוב יפו מזוהם (צילום: תצפית TPS)

"אנחנו רוצים לחזור בכל הכוח לעבודה עם רצון עז לפנות את האשפה כדי שהעיר לא תהיה מלוכלכת", אמר גיל גורני, יו"ר ועד עובדי התברואה, "אבל אנחנו מנועים מלעשות זאת כי תחנת איסוף האשפה היחידה שיש לנו בעטרות לא מצליחה לקלוט את כל הכמויות. הכול עניין של תקציב, אם יהיה כסף נוכל לפנות את האשפה לאתרים אחרים מחוץ לעיר". גורני סיפר כי "כל משאיות האשפה עומדות מלאות בגבעת שאול, עשרות משאיות חזרו הבוקר מלאות מהמפעל בעטרות וכל יום עוד אלף טון אשפה ברחובות".

תגובת העירייה: "העירייה פועלת לפינוי כל הפסולת שהצטברה בימי השביתה בהתאם ליכולת העירונית ובהתאם ליכולת הקיבולת של מפעל המחזור 'גרין נט'".

הזבל שהצטבר בירושלים (צילום: תצפית TPS)
(צילום: אתר רשמי, פייסבוק)
(צילום: אתר רשמי, פייסבוק)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully