ישראל פנתה לרשות הפלסטינית: סייעו באיתור המחבל מתל אביב

זמן קצר לאחר שהתבררה זהותו של נשאת מלחם כחשוד בירי בדיזנגוף, פנתה ישראל לרשות בבקשה לסייע לה עם פרטי מודיעין. זאת בשל האפשרות כי הוא נמלט לשטחה. במסגרת הפנייה העבירה ישראל פרטים על מלחם למנגנוני הביטחון הפלסטיניים

עריכה: ניר חן

ישראל פנתה לרשות הפלסטינית בבקשה לסייע לה עם פרטי מודיעין לגבי מקום מחבואו של נשאת מלחם, החשוד בפיגוע הירי ברחוב דיזנגוף בתל אביב. זאת לאור האפשרות כי נמלט משטחי ישראל. הפנייה התבצעה זמן קצר לאחר שהתבררה זהות המחבל. במסגרת הפנייה העבירה ישראל פרטים על מלחם למנגנוני הביטחון הפלסטיניים.

מאז הפיגוע נמצאת מערכת הביטחון בקשר עם המנגנונים הפלסטיניים, לנוכח האפשרות שהרוצח נמלט לשטחים – תרחיש שלא נשלל. הפנייה הישראלית אינה יוצאת דופן, שכן שיתוף הפעולה הביטחוני בין הצדדים נשמר גם בעת הנוכחית – חרף הפיגועים בחודשים האחרונים.

לקריאה נוספת:
המצוד נמשך: החשש - המחבל מתבצר בדירה בצפון תל אביב
זיהה מחסום משטרתי ורצח את נהג המונית: כך נמלט המחבל מזירת הפיגוע
היום הרביעי למצוד: במשטרה עורכים סריקות בין דירות בצפון תל אביב

טוב לדעת (מקודם)

בי-קיור לייזר - האם זה באמת עוזר להעלים כאבים?

לכתבה המלאה
סריקות אחרי המחבל בצפון תל אביב, היום (צילום: יותם רונן)
סריקות אחרי המחבל בצפון תל אביב, היום (צילום: יותם רונן)
סריקות אחרי המחבל בצפון תל אביב, היום (צילום: יותם רונן)

מפרטים חדשים שנחשפים עולה כי החשד הוא שנשאת מלחם נמלט במונית, רצח את הנהג אמין שעבאן והשליך את גופתו בצפון העיר.

לפי החשד, מלחם עלה על מונית לאחר הירי. באזור דרך נמיר הוא הבחין במחסום של משטרת מרחב ירקון וביקש משעבאן לסטות מהכביש בשל החשש כי ייתפס. הנהג כנראה סירב ובין השניים התפתח דין ודברים, שבסופו נורה למוות.

לאחר מכן, לפי החשד, המשיך מלחם בנסיעה לרחוב יוניצמן בסמוך למלון מנדרין בצפון תל אביב, שם השליך את גופתו של שעבאן. הוא המשיך במנוסתו, אולם בשלב מסוים הבין שהמונית תהיה לו למכשול והחליט לנטוש אותה בקרבת מקום.

המקום שבו נמצאה גופתו של נהג המונית (צילום: ראובן קסטרו)
זירת הפיגוע ברחוב דיזנגוף. פאב "סימטא", היום (צילום: ראובן קסטרו)

במשטרה חוששים כי המחבל יתנגד למעצר בהיתקלות עם כוחות הביטחון וכי והוא עשוי לפתוח בירי לעברם. במקביל, במשטרה בודקים כיוונים נוספים לגבי כיווני הבריחה של המחבל, על אף ההתמקדות בצפון העיר.

למרות המצב הבעייתי וחוסר האונים של המשטרה במצוד, מתקשים במערכת הביטחון להיעזר בציבור – ייתכן שבגלל שבקשת עזרה מהציבור היא כהודאה בקול רם במחדל הביטחוני. אם לא, קשה להבין מדוע לא משתפים את הציבור במידע שיכול לקדם את החקירה ולהביא ללכידת המחבל.

(צילום: ראובן קסטרו)
נרות זיכרון בזירת הפיגוע, היום (צילום: ראובן קסטרו)
סריקות בצפון תל אביב. שוטרי מג"ב, היום (צילום: ראובן קסטרו)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully