זיהה מחסום משטרתי ורצח את נהג המונית: כך נמלט המחבל מזירת הפיגוע

במשטרה מעריכים כי במהלך מנוסתו השתלט נשאת מלחם על המונית של אמין שעבאן וירה בו למוות, לאחר שבקשתו לסטות מהכביש מחשש שייתפס לא נענתה בחיוב. לאחר מכן השליך את גופתו ונטש את המונית. היום פרסמה המשטרה תמונה נוספת של מלחם. דיווח מאולפן וואלה! NEWS

עריכה: ניר חן

שלושה ימים לאחר הפיגוע בתל אביב הולכת ומתבהרת דרך ההימלטות של החשוד בירי בפאב "סימטא" ברחוב דיזנגוף, שגבה את חייהם של אלון בקל ושמעון רווימי והסתיים בפציעת שבעה נוספים. מפרטים חדשים שנחשפים עולה כי החשד הוא שנשאת מלחם נמלט במונית, רצח את הנהג אמין שעבאן והשליך את גופתו בצפון העיר. היום פרסמה המשטרה תמונה נוספת של מלחם.

לפי החשד, מלחם עלה על מונית לאחר הירי. באזור דרך נמיר הוא הבחין במחסום של משטרת מרחב ירקון וביקש משעבאן לסטות מהכביש בשל החשש כי ייתפס. הנהג כנראה סירב ובין השניים התפתח דין ודברים, שבסופו נורה למוות.

לקריאה נוספת:
המצוד נמשך: החשש - המחבל מתבצר בדירה בצפון תל אביב
משפחת נהג המונית שגופתו נמצאה בת"א: "הרוצח זרק אותו וברח"
בכפר של המחבל נפגעו מדברי נתניהו: "מישהו מנע ממנו להילחם בפשע?"

עוד בוואלה!

איך אסי שיכנע את עדי בוזגלו להביא עוד ילדה לעולם?

לכתבה המלאה
(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

לאחר מכן, לפי החשד, המשיך מלחם בנסיעה לרחוב יוניצמן בסמוך למלון מנדרין בצפון תל אביב, שם השליך את גופתו של שעבאן. הוא המשיך במנוסתו, אולם בשלב מסוים הבין שהמונית תהיה לו למכשול והחליט לנטוש אותה בקרבת מקום.

עם זאת, במשטרה לא פוסלים כיוון חקירה נוסף. לפי שעה הם לא יודעים לקבוע בוודאות אם המחבל הגיע עם המונית לאזור הסמוך לזירת הפיגוע בדיזנגוף ועמה המשיך בנתיב ההימלטות, או שאולי עלה על מונית אקראית מיד לאחר הירי.

"החשש הוא שישוב להשתמש בכלי הנשק שברשותו". סריקות בתל אביב, היום (צילום: ראובן קסטרו)
המקום שבו נמצאה גופתו של נהג המונית (צילום: ראובן קסטרו)

בנוסף לכך, העידו שלושה עובדים במסעדת ג'אפניקה ובפאב סמוך, הנמצאים בשכנות לפאב סימטא, כי הם רדפו אחרי המחבל עד לאזור כיכר מסריק, שם הסתובב וירה לכיוונם.

גורם במשטרה סיפר כי מדובר באדם מסוכן שלא יהסס לפעול שוב במהלך מנוסתו. "אין ספק שמדובר באדם שלא חושב פעמים בהפעלת כלי הנשק שלו כדי לקדם את תכנית הבריחה שלו, והחשש שהוא ישוב וישתמש בנשק פעם נוספת", סיפר.

הבחין במשטרה - וירה בנהג המונית. כוחות ביטחון בתל אביב, היום (צילום: מערכת וואלה!)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully