העליון יפרסם ביום שלישי את הכרעתו בעניינו של הרב פינטו

בית המשפט יפרסם את ההחלטה באינטרנט ויקבע איזה עונש ירצה הרב מאשדוד בגין הרשעתו במתן שוחד לתת-ניצב אפרים ברכה. על פינטו נגזרה שנת מאסר בפועל, אך מקורביו מקווים שעונשו יופחת בשל מצבו הבריאותי

עריכה: יאיר דניאל

בית המשפט העליון צפוי לפרסם ביום שלישי בבוקר את הכרעתו בעניין עונשו של הרב יאשיהו פינטו, ובה יחליט אם ייכנס לכלא או ירצה עבודות שירות. ההודעה על כך נמסרה היום (ראשון) לסנגוריו של הרב, שכן ההודעה תפורסם באתר האינטרנט של הנהלת בתי המשפט ולא תוקרא באולם בית המשפט. פינטו הורשע בבית המשפט המחוזי בתל אביב בעבירות של מתן שוחד לתת-ניצב אפרים ברכה ושל שיבוש מהלכי משפט. בגין העבירות, שעליהן הודה במסגרת הסדר טיעון, נגזרה עליו שנת מאסר בפועל.

לאחר קבלת גזר הדין, עתר הרב לבית המשפט העליון וביקש להקל בעונשו, כך שיופחת לשישה חודשי עבודות שירות בלבד. פינטו, הסובל בין היתר ממחלת הסרטן, טען כי מצבו הבריאותי אינו מאפשר את ריצוי עונשו בכלא. כמו כן, טען פינטו כי מצבם הבריאותי הקשה של בני משפחתו גם הוא מונע ממנו להיכנס למאסר.

לקריאה נוספת:
פינטו תוקף את הפרקליטות: "רודפים אותי בגלל שאני רב? ספרדי?"
לקראת ההכרעה בערעורו: הרב פינטו התפלל עם חסידיו בקבר יוסף
פינטו: "יכולים לדבר פתוח?"; דומרני: "לא, לא". הקלטה חדשה נחשפת

טוב לדעת (מקודם)

הדגמה חינם: הפלטפוס מתיישר כבר מהצעד הראשון

לכתבה המלאה
קהל חסידיו קרא להרבות בתפילות למענו. הרב פינטו (צילום: מגד גוזני)

ההודעה על פרסום ההכרעה בעניינו של הרב הפתיעה את קהל חסידיו הגדול, שקרא להרבות בתפילות על מנת שפינטו לא ייכנס לכלא. בקרב מקורביו, מאמינים כי לאור מצבו הבריאותי הקשה, שלושת שופטי בית המשפט העליון יצחק עמית, צבי זילברטל ומני מזוז, יקלו בעונשו.

לדברי פינטו, עבירת השוחד שבו הורשע הייתה לא יותר מאשר מתן תמיכה לתת-ניצב ברכה, שהיה מקורב לרב וניהל עמו קשרים אישיים הדוקים מאוד. המדינה, לעומת זאת, עמדה על כך שהעונש יישאר בעינו.

פינטו בהקראת גזר דינו בבית משפט המחוזי, מאי 2015 (צילום: מגד גוזני)
(צילום: פול צלמים, שלומי יוסף)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully