הכנסת אישרה: ח"כים יוכלו לוותר על העלאת שכרם

כחודש לאחר שוועדת הכנסת אישרה את העלאת השכר ועוררה תרעומת גדולה באופוזיציה, אושרה בקריאה שנייה ושלישית הצעה המאפשרת לח"כים לוותר על ההעלאה בשנת מסוימת. ח"כ פריג': "ועדת הכנסת לא סופרת אף אחד ממטר"

צילום: רוני כנפו, עריכה: טל רזניק

(ח"כ יעל גרמן על העלאת השכר, לפני כחודש)

עוד בוואלה!

"לא רציתי לטפל בבעיות, אבל היום יש לי עבודה": העמותה שעושה שינוי

לכתבה המלאה

מליאת הכנסת אישרה היום (שני) בקריאה שנייה ושלישית את ההצעה לפיה חברי כנסת יוכלו לוותר בשנה מסוימת על קבלת חלק משכרם במסגרת העדכון השנתי שלו. לשם כך, יהיה על חבר הכנסת למסור הודעה לחשב הכנסת, וחבר הכנסת לא יהיה רשאי לשנות את הודעתו באותה שנה. ההצעה אושרה כחודש לאחר שחברי ועדת הכנסת הצביעו בעד העלאת שכר בסכום שנע בין 700 שקלים ל-1,400 שקלים בחודש. משמעות ההחלטה היא כי המלצת הועדה הציבורית, להקפיא את שכר הח"כים עד תום הדיונים בנושא לא התקבלה, ושכרם יעלה החל בחודש ינואר. ההחלטה עוררה תרעומת גדולה בעיקר בקרב חברי הכנסת באופוזיציה.

יו"ר ועדת הכנסת דוד ביטן (הליכוד) התייחס למהלך ואמר: "אם ועדת הכנסת תוותר על הסמכות שלה, זה יגיע לוועדת כספים. יש לנו כוונה להביא הצעת חוק שתוציא אותנו מעיסוק בעניין השכר".

עוד ידיעות בוואלה! NEWS:
עקב הסתה: תוגברה האבטחה לשופט שהאריך את מעצר החשוד בפיגוע בדומא
ראש המועצה האזורית מטה יהודה חשוד באונס ובשוחד
"זיכרון השואה אינו לעשירים בלבד": הוזלה עלות המסע לפולין

"לא מכבדת את מה שהתפתח מהדיון. נחמיאס ורבין (צילום: ראובן קסטרו)

"אני חושבת שהיה צריך לכבד את המלצת הוועדה הציבורית, אני לא מכבדת את מה שהתפתח כתוצאה מהדיון", אמרה ח"כ אילת נחמיאס ורבין (המחנה הציוני). "יש אמנם פופוליזם מסוים בנוגע לשכר חברי הכנסת, אם זה לא נכון להעלות את השכר אז למה לא להתמודד עם זה? זה לא רק שאנחנו חיים כאן באקווריום, בחוץ יש אנשים שאין להם מה לאכול. ההתכתשות בין חברי הכנסת היא לא עניינית, בואו נבדוק את עצמנו".

גם ח"כ עיסאווי פריג' (מרצ) התנגד להתפתחויות שהגיעו לאחר התנגדות האופוזיציה להעלאת השכר בהובלתו של ביטן. "ח"כ ביטן קרא לכל מי שהתנגד לתהליך הזה פופוליסט. ועדת הכנסת לא סופרת אף אחד ממטר", אמר. "כשהעלנו ביקורת על שיטת תוספת השכר אמרו לנו 'לא מתאים לכם - אז תוותרו. ואם לא, אז נביא לכם הצעת חוק ואל תתייפייפו'. ההתנהלות הזו מביאה אותנו למצבים בלתי נתפסים ואחרי זה שואלים למה אנחנו נמצאים בתחתית הסולם מבחינת תדמית".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully