"הגשם לא יעצור אותנו": הפגנות נגד מתווה הגז ברחבי בארץ

למרות מזג האוויר, המחאות נערכות בין היתר בירושלים, בחיפה ולראשונה באילת. כמו כן, הוצבה משמרת מחאה מול ביתו של יצחק תשובה בנתניה. "הפעילים יצאו להפגין נגד שוד הגז גם במזג אוויר סוער"

12/12/2015
צילום: שלומי גבאי, עריכה: מתן חדד

(ההפגנות נגד מתווה הגז, במוצאי השבת שעברה)

הפגנות נגד מתווה הגז מתקיימות הערב (שבת) בכמה מוקדים ברחבי הארץ, וכוללת משמרת מחאה והדלקת נרות מול ביתו של יצחק תשובה בנתניה. ההפגנות מתקיימות בירושלים, חיפה, אשדוד, רחובות, קיסריה ולראשונה גם באילת. בתל אביב, שהייתה המוקד העיקרי של ההגנות ברוב השבועות האחרונים, לא מתקיימת הפגנה הערב – לטענת המארגנים "כדי לתת במה למקומות מחוץ לתל אביב".

ממטה המאבק נמסר כי "מאבק הגז מתרחב למקומות חדשים, בזכות פעילים מקומיים באילת שהחליטו ליזום הפגנה ראשונה בעיר". המארגנים טענו כי מזג האוויר הסוער לא יעצור אותם והבטיחו כי "הפעילים יצאו להפגין את הנחישות במאבק בשוד הגז גם בגשם, ולקרוא לשמירה על משאבי הטבע השייכים לאזרחים".

עוד הוסיפו מהמטה, כי בכל מוקדי ההפגנות תתקיים הדלקת נרות משותפת. מול ביתו של תשובה, לדבריהם, הנרות יודלקו "לטובת שיתוף פעולה ואחדות בין כל חלקי ישראל נגד קומץ אנשי 'ההון-שלטון', המשתלטים על אוצרות המדינה ומחלקים אותם ביניהם".

לקריאה נוספת בוואלה! NEWS:
נתניהו: "מתווה הגז אופטימלי"; ח"כ כבל: "לא ענית על השאלות"
מצרים הורתה להקפיא את השיחות לייבוא גז טבעי מישראל
השר גבאי על מתווה הגז: "נחצו פה גבולות, אנחנו לא המדינה שהיינו"

"השבוע ניתן במה למקומות מחוץ לתל אביב". מפגינים מחוץ לביתו של תשובה בנתניה, הערב(צילום: שלומי גבאי)

במוצאי השבת שעברה הפגינו אלפי בני אדם נגד מתווה הגז בשבעה מוקדים שונים: תל אביב, קריית שמונה, נהריה, זכרון יעקב, ערד, אשדוד וקיסריה. המפגינים נשאו שלטים שעליהם נכתב, בין היתר: "המתווה מסוכן לישראל", "הגז לכולם" ו"אנחנו נהיה פה כל שבוע".

המפגינים דבקו עד כה באמירה האחרונה, והפגינו גם בשבועות הקודמים. לפני שבועיים ההפגנות התקיימו בשמונה מוקדים שונים, וגם אז הפגינו אלפים. לפני שלושה שבועות, לעומת זאת, היקף המחאות היה רחב הרבה יותר והן התקיימו ב-20 מוקדים שונים.

(עדכון ראשון: 17:30)

עוד בוואלה!

נופים, טיולים ואפילו דובים: 3 פארקים לאומיים שאסור להחמיץ בקנדה

בשיתוף פגסוס
מפגינים בירושלים, הערב(צילום: מערכת וואלה!, מגמה ירוקה)
מפגינים מחוץ לביתו של תשובה בנתניה, הערב(צילום: שלומי גבאי)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully