אינתיפאדת הבודדים

הקמפיין של תושבי שכם לבנייה מחדש של בתי רוצחי הזוג הנקין

חמשת הצעירים שהשיקו את הקמפיין הסבירו כי יזמו אותו כשראו את "ההתעלמות מצד מוסדות הרשות כלפי המשפחות מוכות האסון". הם הגיעו לכיכר המרכזית בשכם כל יום - והכסף עבור "הגיבורים" זרם לקופסת הזכוכית

סוכנויות הידיעות
ספק 500

בכל יום בשבוע האחרון, הוצבה קופסת זכוכית גדולה בכיכר המרכזית של שכם. עשרות עוברי אורח התאספו סביבה והניחו בה שטרות ומטבעות. כך למשל, בחמישי האחרון עד שעות הצהריים כבר היו בקופסה מאות שקלים. המטרה שלשמה נאסף הכסף בכיכר המרכזית של שכם, היא בנייה מחדש של בתי המחבלים שרצחו את בני הזוג הנקין באוקטובר האחרון ושביתם נהרס בידי כוחות הביטחון. הפלסטינים נוהגים לכנות את אותם המחבלים "בני החורין הגיבורים" שביצעו את "פעולת איתמר".

לקמפיין איסוף הכסף לטובת אותם המחבלים אחראים חמישה צעירים מקומיים. "אין לקמפיין קשר לאף אחד מהפלגים הפלסטינים", אמר אחד מהמארגנים לסוכנות הידיעות "מען".

עוד בוואלה! NEWS:
צה"ל הרס את ביתו של מפקד החוליה שרצחה את הזוג הנקין
בג"ץ ביטל צו להריסת בית מחבל שרצח חייל לפני כשנה בתל אביב
כדי למנוע הסלמה: בצה"ל פיתחו מנגנון מיוחד להרס בתי מחבלים

טוב לדעת (מקודם)

מדרסים בהתאמה אישית בחצי שעה - ואתם יוצאים לחיים חדשים

לכתבה המלאה
"לא לשים לב לאיומים הישראליים נגד בנייה מחדש". הכסף שנאסף ביום אחד (צילום: ללא קרדיט)

"יזמנו אותו כשראינו את ההתעלמות מצד כל מוסדות הרשות הרשמיים כלפי המשפחות מוכות האסון הללו. נמשיך בקמפיין במשך שבוע וכל אחד יתרום כפי יכולתו, בלי לשים לב לאיומים הישראליים נגד בנייתם מחדש של הבתים", הוסיף. אחד התורמים סיפר: "חשבנו שאיבדנו כבר מזמן מראות כאלה של הזדהות ושל ערבות. זה מזכיר את ימי האינתיפאדה הראשונה".

חוליית המחבלים שאחראית לרצח בני הזוג הנקין (צילום: מערכת וואלה! NEWS, שב"כ)

הקמפיין, שנפתח ביום ראשון האחרון, זכה לחשיפה רבה בכלי התקשורת הערביים והפלסטיניים. בכל יום בממוצע נאספו יותר ממאה אלף שקלים, והסכום המלא כבר עומד על יותר מחצי מיליון. "גיוס המונים" מסוג שכזה, עשוי לעורר את השאלה אם הידיעה שמשפחת מחבל שביצע פיגוע תישאר ללא בית מונעת את הישנותם של פיגועים דומים, או שהפיכתם של בני משפחות אלו ל"קדושים מעונים" ולגיבורי הציבור הפלסטיני רק תורמת להסלמת המצב.

(עדכון ראשון: 21:43)

הריסת בית המחבל שאחראי לרצח הזוג הנקין (צילום: צילום מסך, "מצב בטחוני גלובלי")
נעמה ואיתם הנקין (צילום: באדיבות המשפחה)
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully