צה"ל הרס את ביתו של מפקד החוליה שרצחה את הזוג הנקין

כוחות מחיל ההנדסה ומיחידת "אגוז" הרסו את ביתו של ראג'ב אחמד מוחמד עליוה, שהתגורר בדאחיה שבשכם. עליוה היה זה שגייס את המחבלים שרצחו את איתם ונעמה וסיפק להם כלי נשק

03/12/2015
עריכה: נועה לוי

(צה"ל הרס בית מחבל בשועפאט - אתמול)

צה"ל הרס הלילה (חמישי) את ביתו של המחבל ראג'ב אחמד מוחמד עליוה, שפיקד על חוליית הטרור שביצעה את פיגוע הירי שבו נרצחו בני הזוג נעמה ואיתם הנקין בכביש המוביל לאלון מורה. עליוה התגורר בדאחיה שבשכם, והיה זה שגייס את חברי החולייה, הנחה אותם להוציא לפועל פיגועים וכן סיפק להם את כלי הנשק. ביתו נהרס בידי כוחות הנדסה ויחידת "אגוז".

הזוג הנקין, בני 30 מההתנחלות נריה שבבנימין, נרצח ב-1 באוקטובר עת שנסע בכלי רכב מאלון מורה יחד עם ארבעה מילדיהם, בני תשע, שבע, ארבע ותינוק בן חצי שנה, שלא נפגעו באירוע. המחבלים שביצעו את הפיגוע עצרו את המכונית, פתחו את דלתה וירו מטווח קרוב בזוג ההורים לעיני ילדיהם.

לקריאה נוספת:
לעיני ארבעת ילדיהם: זוג הורים נרצח בפיגוע ירי בשומרון
אלפים ליוו למנוחות את נעמה ואיתם; בנם בן ה-9 אמר עליהם קדיש
פוענח רצח הזוג הנקין: "ייתכן שהילדים ניצלו עקב ירי בשוגג של מחבל בחברו"

נרצחו לעיני ילדיהם. נעמה ואיתם הנקין(צילום: באדיבות המשפחה)

בתיהם של המחבלים הנותרים שהיו חברים בחוליית הטרור שרצחה את הזוג הנקין נהרסו בליל ה-14 בנובמבר. בתיהם של יחיא מוחמד נאיף עבדאללה, סמיר זהיר איבראהים כוסא וכרם לוטפי פתחי רזק, כולם בשכם, נהרסו בידי כוחות הצבא יחד עם ביתו של המחבל מעאד חאמד בכפר סילוואד, שביצע בחודש יוני, שבו נהרג מלאכי רוזנפלד ונפצעו שלושה נוספים.

אתמול הרסו כוחות צבא ומשטרה גדולים את ביתו של המחבל אבראהים אל-עכארי במחנה הפליטים שועפאט שבאזור ירושלים. אל-עכארי ביצע את פיגוע הדריסה ב-5 בנובמבר בשנה שעברה. בפיגוע נרצחו פקד ג'דעאן אסעד, בן 39 מהכפר הדרוזי בית ג'ן שבגליל העליון ששירת במג"ב ירושלים, ושלמה אהרון בעדני. בפיגוע נפצעו 11 בני אדם נוספים.

הכוחות נשארו במקום לשם שמירת הסדר והביטחון, ולצורך מניעת הפרות סדר בשועפאט. במסגרת הפעילות, הכוחות תפסו רובה מסוג M-16 ומחסניות תחמושת.

עוד בוואלה!

הבדיקה החכמה שמאתרת סיכון מוגבר ללקות בשבץ מוחי - כעת במבצע

מוגש מטעם שחל
הריסות הבית, הבוקר(צילום: צילום מסך, "מצב בטחוני גלובלי")
הריסת בית המחבל שאחראי לרצח איתם ונעמה הנקין בשכם 3 דצמבר 2015(צילום: צילום מסך, "מצב בטחוני גלובלי")
הריסת בית המחבל שאחראי לרצח איתם ונעמה הנקין בשכם 3 דצמבר 2015(צילום: צילום מסך, "מצב בטחוני גלובלי")

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully