וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

טרגדיה נוספת בקהילה הגאה: טרנסג'נדר בן 21 מרמלה התאבד בביתו

10.12.2015 / 0:14

שלושה שבועות בלבד לאחר התאבדותה של הטרנסג'נדרית מאי פלג, תלה עצמו ברק קשת בביתו. קשת סבל ממצוקות נפשיות ואף ניסה להתאבד בעבר, אך לא קיבל הכרה כנכה מהביטוח הלאומי. "הוא קורבן של אטימות המערכת והאפליה"

ברק קשת, טרסג'נדר מרמלה שהתאבד. דצמבר 2015. ללא קרדיט,
התגורר במהלך חייו ברחוב. קשת/ללא קרדיט

ברק קשת, טרסג'נדר בן 21 מרמלה, התאבד שלשום (שלישי) כשתלה עצמו בביתו, שלושה שבועות בלבד לאחר התאבדותה של מאי פלג. קשת, שעבר הליך לשינוי מין לפני כמה שנים, סבל מקשיים רבים ואף אושפז כמה פעמים במוסדות פסיכיאטריים. במהלך חייו התגורר ברחוב בתקופות מסוימות, ואף ניסה להתאבד פעם נוספת בעבר. בשנים האחרונות ניהל מאבק לקבלת קצבת נכות מהמוסד לביטוח לאומי, שדחה פעמיים את בקשתו והעניק לו 20% נכות בלבד.

אמש נערך טקס לזכרו של קשת במרכז הגאה בתל אביב בהשתתפות עשרות חברים ואנשי הקהילה הגאה. ממטה המאבק לזכר מאי פלג נמסר כי "ברק הוא קורבן של אטימות מערכתית ושל אפליה ממסדית", וציינו כי "על פי מחקרים, כ-41% מהטרנסג'נדרים והטרנסג'נדריות מנסים לשלוח ידם בנפשם".

לקריאה נוספת:
הטרנסג'נדרית שהתאבדה ציוותה לשרוף את גופתה - אמה דורשת קבורה דתית
בית המשפט העליון קבע: גופתה של מאי פלג תישרף לפי בקשתה

מאי פלג, טרנסג'נדרית שהתאבדה. נובמבר 2015. פייסבוק, צילום מסך
מהמטה לזכרה קראו לסיוע גם לגברים טרנסג'נדרים. מאי פלג/צילום מסך, פייסבוק

המטה קרא לשינוי במדיניות הנוגעת לקהילת הטרנסג'נדרים בישראל שתוכל להיטיב את הטיפול בהם. "על המערכת להקצות משאבים מידיים לקהילה הטרנסית ולסיים את האפליה הממסדית שעדיין נהוגה במוסדות רבים, דוגמת מוסדות לטיפול נפשי, מקלטים לנשים מוכות, פתרונות דיור בעיריות, אי הכרה בשינוי המין ועוד", אמרו במטה המאבק.

במטה הוסיפו כי מעבר לדירת המקלט לנשים טרנסג'נדריות, יש ליצור פתרונות דומים לגברים טרנסג'נדרים ולאנשים המגדירים עצמם כקווירים או נטולי מגדר ספציפי. "יש לייצר דירות מעבר לגברים טרנסים ולג'נדרקווירים אשר סובלים לעיתים רבות מניכור משפחתי וסביבתי, וכן מקושי עצום במציאת מקום עבודה ומגורים, ומתגלגלים לרחוב. ישנו צורך דחוף בדירת חירום ובצעדים רבים אחרים על מנת לעצור את מגפת ההתאבדויות", אמרו.

(עדכון ראשון: 21:47)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully