רווח של מיליונים מרישומים כוזבים: בכיר חב"ד נשלח למאסר

בית המשפט גזר על הרב יוסף אהרונוב, יו"ר עמותת צעירי החסידות, שנתיים מאסר וקנס בסך מיליון שקלים וחצי לאחר שהודה בארבעה אישומים בהסכם טיעון. לדבריו, השתמש בכסף עבור עמותות

צילום: אבי כהן, עריכה: קשת סידי

טוב לדעת (מקודם)

בי-קיור לייזר - האם זה באמת עוזר להעלים כאבים?

לכתבה המלאה

שנתיים מאסר וקנס בסך מיליון שקלים וחצי נגזרו היום (ראשון) על הרב יוסף אהרונוב, אחד האנשים החזקים בחסידות חב"ד, המכהן כיו"ר עמותת צעירי חב"ד, לאחר שגרף לכיסו מיליוני שקלים בעקבות הצגת רישומים כוזבים. הוא הורשע על בסיס הודאתו במסגרת הסדר טיעון בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים בתאגיד, רישום כוזב במסמכי תאגיד, ושימוש במרמה, עורמה ותחבולה במטרה להתחמק מתשלום מס.

עוד ידיעות בוואלה! NEWS:
הניצב החשוד שהטריד מינית קצינה: מפקד להב 433 רוני ריטמן
הפצועה בפיגוע: "שמעתי מוזיקה באזניות, ואז הוא דקר אותי - וברח"
יעלון: מטוס רוסי חרג לישראל ושב לסוריה לאחר שיצרנו עמו קשר

אהרונוב בבית המשפט, היום (צילום: אבי כהן)

לפני יותר מעשור, בשנים 2006-2002, עמותה ששימשה את הפרויקט להעלאת ילדי צ'רנוביל גייסה מיליוני דולרים. את הפעילות ריכזה העמותה שבראשה עמד אהרונוב. האחרון הציג מצג כוזב בפני חשב העמותה בארצות הברית, לפיו חשבון צ'רנוביל, שאליו יש להעביר את התרומות, היה בפועל חשבון פרטי בבעלותו. בהסתמך על המצג הזה, העבירה העמותה בארצות הברית תרומות בסך יותר משלושה מיליון וחצי שקל, בעוד אהרונוב לא הודיע על קבלתם לאיש.

אישום נוסף המיוחס לו הוא רישום כוזב במסמכי תאגיד ולפיו, אהרונוב הורה למנהלי החשבונות של העמותה לבצע רישומים כוזבים במערכת החשבונות של העמותה ושל ארגון נוסף שבראשו הוא עמד. העמותה קיבלה בכל שנה, בתקופה הרלוונטית, "אישור ניהול תקין" מרשם העמותות בהסתמך על מצגים כספיים כוזבים של עמותת צעירי חב"ד. יתרה מכך, אהרונוב הרוויח בתקופה הזו סכום של יותר מ-2.4 מיליון שקל, שעליהם לא דיווח לפקיד השומה כדי לחמוק מתשלום מסים.

מתוקף מעמדו כיו"ר העמותה, הורה אהרונוב לשלם משכורות לעובדיו ללא הפקת תלושי שכר, או שבמקרים אחרים הפיק תלושים כוזבים. סך ההכנסות שהעלים אהרונוב הסתכמו בכחמישה מיליון שקלים תוך שימוש במרמה, עורמה ותחבולה. אהרונוב הביע חרטה על מעשיו, אך טען כי פעל באמונה ובמסירות למען כלל עם ישראל, וביקש להניח על מאזני הצדק את החיים שסייע בהצלתם. הוא טען כי מעולם לא לקח כסף לכיסו הפרטי, אלא עשה בו שימוש לצרכי העמותות שבראשם עמד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully