פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   סוכן סמוי מוסלמי הפליל את מארגני הפרות הסדר ביפו

   ע' נשלח ליפו על תקן נהג הסעות כדי להפליל סוחרי סמים, חברי משפחות פשע וגנבים, אך עם פרוץ גל הטרור הנוכחי החל לספק מידע גם על מעורבים באירועים לאומניים. בתום מבצע מורכב נעצרו לפנות בוקר 38 חשודים

   סוכן סמוי מוסלמי הפליל את מארגני הפרות הסדר ביפו
   צילום: אבי כהן, עריכה: גדי וינסטוק

   סוכן סמוי מוסלמי מיישוב בצפון הארץ הביא למעצרם של 38 חשודים, ובהם מארגני הפרות הסדר שאירעו לאחרונה ביפו על רקע גל הפיגועים, ועבריינים בכירים מיפו ומרמלה. המעצרים התבצעו היום (ראשון) לפנות בוקר.

   ע' נשלח ליפו במטרה להפליל סוחרי סמים, חברי משפחות פשע וגנבי מכוניות וקטנועים הפועלים בעיר ובסביבתה - ברמלה, בחולון ובבת ים. מפעיליו הטמיעו אותו בסביבה כנהג הסעות והוא החל לאסוף מידע על מעורבים בפלילים.

   לאחר כמה חודשים שבהם עסק במלאכה, החלו המהומות והפרות הסדר ביפו. בעקבות זאת הוא העביר בזמן אמת גם מידע על מארגני ההפגנות ומתכנני פעולות אלימות ממניעים לאומניים נגד שוטרים ואזרחים באזור. מהמשטרה נמסר כי בזכות הפרטים שהעביר, הצליחה למנוע אירועים של יידוי בקבוקי תבערה ואבנים. ע' סיפר כי לא פעם ביקשו ממנו לקחת חלק באירועי האלימות, אך "כשוטר הייתי מחויב לדווח על הכל מיד למפקדיי".

   לקריאה נוספת בוואלה! NEWS:
   "אני כבר דקרתי, כנסו בו": תיעוד תקיפת הבדואי שנחשד כמחבל
   בתום מצוד של חמש שעות: נתפס המחבל שפצע ארבעה בקריית גת
   מצוד אחר מחבל מתאבד בבלגיה: מקומות הבילוי נסגרו מוקדם

   סוכן סמוי מוסלמי הפליל מפרי סדר ומיידי בקבוקי תבערה ואבנים ביפו (אבי כהן)
   כוחות המשטרה בעת ההיערכות למבצע, הלילה (צילום: אבי כהן)

   מפקד מרחב יפתח במשטרה, ניצב משנה דוד גז, הסביר כי יתרונותיו של ע' באיסוף מידע לגבי הפרות הסדר התגלו תוך כדי עבודתו. "במהלך ההפגנות הוא סיפק לנו מידע מודיעיני, וכשהבנו את חשיבות המידע שהוא מספק התחלנו להפנות אליו שאלות ספציפיות. בכך הוא סייע לנו להגיע לאנשים ולמידע מאד ייחודי, שהניב מעצרים".

   במהלך תדרוך לקראת מבצע המעצרים, העניק סגן מפקד מחוז תל אביב, תת-ניצב יורם אוחיון, תעודת הוקרה, תעודת שוטר ואקדח לע'. במעמד נכחו בני משפחתו, וכן מאות שוטרים, בלשים ולוחמי מג"ב שנערכו למבצע.

   מעורבותו של ע' במערכת הביטחון הישראלית החלה כבר לפני שנים ארוכות, כשהתנדב לשירות במג"ב, על אף שכערבי מוסלמי לא היה חייב להתגייס. במהלך שירותו יצא לקורס מ"כים ואחריו פיקד על כיתת טירונים.

   סוכן סמוי מוסלמי הפליל מפרי סדר ומיידי בקבוקי תבערה ואבנים ביפו, 22 בנובמבר 2015 (אבי כהן)
   הסוכן הסמוי ע' (צילום: אבי כהן)
   סוכן סמוי מוסלמי הפליל מפרי סדר ומיידי בקבוקי תבערה ואבנים ביפו, 22 בנובמבר 2015 (אבי כהן)
   הסוכן מקבל תעודת הוקרה על פעילותו (צילום: אבי כהן)
   סוכן סמוי מוסלמי הפליל מפרי סדר ומיידי בקבוקי תבערה ואבנים ביפו, 22 בנובמבר 2015 (אבי כהן)
   (צילום: אבי כהן)