אינתיפאדת הבודדים

הפלסטיני שדרס למוות יהודי ליד חברון: זה לא פיגוע, חששתי לחיי

לדברי הנהג, שהסגיר את עצמו למשטרה הפלסטינית, הוא פחד שאברהם חסנו, שיצא מרכבו שנרגם באבנים כשבידו קרש, יפגע בו - וניסה לברוח. לאחר שפגע בו בטעות, נלחץ ונמלט. בתו של ההרוג: "אבי נרצח בדם קר"

22/10/2015
עריכה: ניר חן

(ריאיון עם בתו של אברהם חסנו באולפן וואלה! NEWS: "אבא שלי נרצח")

הנהג הפלסטיני שדרס למוות שלשום (שלישי) עם משאיתו את אברהם חסנו, טען בחקירתו על ידי מנגנוני הביטחון הפלסטינים כי לא התכוון לפגוע כלל בחסנו ואין מדובר בפיגוע. חסנו יצא ממכוניתו כשהוא אוחז בקרש, לאחר שאבנים יודו לעברו בין קריית ארבע לחברון. לדברי הנהג, שהסגיר עצמו לאחר האירוע לידי המשטרה הפלסטינית, טרם הדריסה ירד חסנו מהרכב והחל לתקוף באלה כלי רכב פלסטינים שעברו במקום. לדבריו, הוא פגע בחסנו כאשר נמלט ממנו, משום שחשש שיפגע בו.

משפחתו של חסנו טוענת בתוקף כי מדובר היה בפיגוע מכוון, וכי הנהג הדורס ניסה לפגוע בחסנו בתקרית אחרת. "לא הרגו אותו, רצחו אותו בדם קר, רצחו אותו בכוונה תחילה", אמרה בתו לאה בריאיון לאולפן וואלה! NEWS. "כל כלי הרכב, רואים גם מהתמונות, התאגדו מסביבו ואבא שלי יצא עם האלה והנבוט והבן עוולה הזה בא ודרס אותו ללא רחמים".

לקריאה נוספת:
בתו של אברהם חסנו שנדרס למוות בחברון: "רצחו אותו בדם קר"
חשד לפיגוע דריסה בגוש עציון: נפגעים במקום, כוחות בדרך לזירה
אלקין אמר לטיבי "אתה אחראי לדם שנשפך" – והורד מדוכן המליאה

צילום הדריסה, שלשום. הנהג הפלסטיני מוקף בעיגול(צילום: AP)

מקורות פלסטיניים בכירים מסרו לוואלה! NEWS, כי חסנו היה דמות ידועה לשמצה בקרב תושבי חברון, והוא היה מעורב לא אחת בתקריות אלימות עם פלסטינים. הנהג סיפר בחקירתו כי בעקבות גל האלימות האחרון ישנו חשש ממשי של פלסטינים מפני פגיעה ממתנחלים, כולל ירי מצדם. לדבריו, הוא ניסה לסובב את ההגה בחדות, אך פגע בחסנו בצד ימין של המשאית. לאחר שהבין שחסנו נפגע, הוא נלחץ ונמלט מהמקום.

מקורות המעורים בפרטי החקירה סיפרו כי הנהג הדורס הדגיש שוב ושוב כי בעקבות ההצהרות שנשמעו מפי בכירים ישראלים בדבר הצורך לשאת נשק ולירות על מנת להרוג, הוא חשש מפני האפשרות שהנהג הישראלי ירה בו בשל הפגיעה בו עם צדה של המשאית.

(עדכון ראשון: 23:00)

עוד בוואלה!

איך גורמים לילדים להתחיל למחזר? בעזרת טיפים ורעיונות מקוריים

בשיתוף תמיר
אברהם אשר חסנו, רגע לפני שנדרס על ידי משאית פלסטינית, אוקטובר 2015(צילום: AP)
אברהם אשר חסנו, רגע לפני שנדרס על ידי משאית פלסטינית, אוקטובר 2015(צילום: AP)
השמשה המנופצת מאבנים במכוניתו של חסנו(צילום: מערכת וואלה! NEWS, בטחון הר חברון)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully