האם מציתי הכלבייה בסכנין תכננו לפגוע במוזיאון למען דו קיום?

מחקירת המשטרה עולה כי מלבד הכלבייה בסכנין, שהוצתה ביום ראשון האחרון, היה ניסיון גם להבעיר מתחמים קרובים, בהם המוזיאון הערבי לאומנות עכשווית ומשרדי איגוד ערים לאיכות הסביבה בגליל המערבי. המשטרה: "בודקים כמה כיווני חקירה"

29/09/2015
צילום: באדיבות "תנו לחיות לחיות", עריכה: יאיר דניאל

התפתחות בחקירת הצתת כלביית "תנו לחיות לחיות" בסכנין, שגבתה את חייהם של שני כלבים: מחקירת המשטרה עולה כי היה ניסיון להצית גם מתחמים סמוכים לכלבייה ושאינם קשורים אליה. בסמוך לכלבייה נמצא גם המוזיאון הערבי לאמנות עכשווית מהארץ והעולם ומשרדי איגוד ערים לאיכות הסביבה בגליל המערבי.

המוזיאון לאמנות עכשווית נחנך ביוני האחרון. אחת ממטרותיו היא לקדם שלום ודיאלוג ולבנות אמון הדדי בין קהילות הנמצאות בסכסוך. בטקס חנוכת המקום נכחה גם רעיית נשיא המדינה, נחמה ריבלין. "הגיע הזמן שנכיר בכך שאנחנו לא חיים במרחבים מקבילים, אלא חולקים מרחב אחד שבו אנחנו חייבים להיפגש, לא כזרים וכאויבים, אלא כשותפים", אמרה ריבלין בטקס חנוכת המוזיאון הייחודי, שמציג תחת קורת גג אחת יצירות של אמנים יהודים וערבים. "אני מלאת תקווה שהפרויקט המקסים הזה יצליח ושהמוזיאון יהווה אבן שואבת למפגש, בין יהודים לערבים, בין אמנים לאמנים".

גם משרדי איגוד ערים לאיכות הסביבה בגליל המערבי נמצא, כאמור, בסמוך לכלבייה. ייתכן כי ההצתה אירעה על רקע קנסות שפקחי האיגוד נתנו לעברייני סביבה.

לקריאה נוספת:
קשר כלב בשרשראות וגרר אותו עם רכבו - עד שמת. תיעוד
חשד: בן 82 קשר חתול לרכב ונסע - כי שרט את נכדתו
"רצח לאור יום": כלב הוטבע למוות בחוף ים בנתניה

אחד הכלבים מהכלבייה שאומצו לאחר השריפה, השבוע(צילום: יעל ארקין, תנו לחיות לחיות)

בהצתה, שאירעה ביום ראשון האחרון, נשרפו למוות שני כלבים ועוד כלב אחד נפצע באורח קשה. 14 כלבים יצאו ללא פגע. על פי הודעת העמותה, לאחר שהצליחו צוותי הכיבוי לכבות את הלהבות ולהציל את רוב הכלבים, הועברו האחרונים לכלביית כפר רות שליד מודיעין, וממתינים לאימוץ. עוד נמסר מהעמותה כי במהלך השנים סבלה הכלבייה משורה של התנכלויות, פריצות, גניבות של ציוד ואפילו גניבה של אחד הכלבים, ואף הוגשו שלוש תלונות למשטרה, האחרונה שבהן לפני כחצי שנה, אך עד כה לא נעצרו חשודים.

המשטרה מסרה הבוקר במענה לפניית וואלה! NEWS כי לאור הממצאים נבדקים כמה כיווני חקירה. "בעקבות דיווח על דליקה, שוטרי תחנת משגב הוזעקו למקום וערכו סריקות לאיתור חשודים. במסגרת החקירה, בשיתוף פעולה עם חוקר דליקות ושירותי כבאות והצלה, נאספו ממצאים מהזירה. מחקירה ראשונית עולה כי היה ניסיון להצית גם מתחמים סמוכים שלא קשורים לכלבייה, לכן בשלב זה נבדקים מספר כיווני חקירה. משטרת ישראל רואה בחומרה אירועים בהם ישנה פגיעה בבעלי חיים בכל דרך ותפעל לאתר החשודים ולמצות את הדין עמם", נמסר.

עוד בוואלה!

כך תוכלו לבחור שמן זית איכותי

בשיתוף יד מרדכי
כל הכיוונים נבדקים. הכלבייה בסכנין, הבוקר(צילום: ערן גילווארג)
הכלבייה, הבוקר(צילום: ערן גילווארג)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully