לאחר חודשים של חקירה - קלינטון מתנצלת על פרשת המיילים: "טעות"

חרף סדרת ראיונות שבהם התעקשה שלא להתנצל על פרשת המיילים מתקופתה כשרת החוץ של ארצות הברית, המועמדת מטעם המפלגה הדמוקרטית לנשיאות הודתה בטעותה. "אני מצטערת ולוקחת על כך אחריות"

סוכנויות הידיעות
צילום: רויטרס, עריכה: מתן חדד

(צפו בקלינטון מגיבה לפרשה, יולי 2015)

העתיד כבר כאן

הבדיקה החכמה שמאתרת סיכון מוגבר ללקות בשבץ מוחי

בשיתוף שחל
לכתבה המלאה

הילרי קלינטון, המועמדת בפריימריז לנשיאות ארצות הברית במפלגה הדמוקרטית, התנצלה הלילה (רביעי) על מעשיה במסגרת פרשת המיילים, לפיה דווח כי השתמשה בחשבון הפרטי שלה לצרכי עבודה והעברת מידע מסווג בעת שכיהנה כשרת החוץ של המדינה. "זאת הייתה טעות. אני מצטערת ולוקחת על כך אחריות", אמרה קלינטון בראיון ברשת הטלוויזיה האמריקנית ABC News.

בראיונות הקודמים שנתנה קלינטון בנושא, האחרון שבהם היה אתמול, סירבה להתנצל על הנושא. בראיון לסוכנות הידיעות אי-פי אמרה קלינטון כי "מה שעשיתי היה מותר". עם זאת, הודתה קלינטון כי הייתה בחירה חכמה יותר מצדה לו הייתה מפרידה בין חשבון המייל המשמש לצרכיה הפרטיים לבין החשבון הציבורי. עוד היא הוסיפה כי היא לא העבירה מידע מסווג בחשבון המייל הפרטי.

קריאה נוספת:
הילרי קלינטון: "לוקחת אחריות ומצטערת על פרשת המיילים"
המייל ה"סודי" של קלינטון שניסה לפתור את משבר הגפילטע פיש
לקלינטון וטראמפ יש יותר ממיליון משתמשי טוויטר מזויפים

מתנצלת ולוקחת אחריות על הפרשה. הילרי קלינטון (צילום: רויטרס)

בהמשך, פנתה קלינטון לתומכיה בדף הפייסבוק הפרטי שלה בהתנצלות פומבית: "אני רוצה שתשמעו את זה ישירות ממני. כן, הייתי צריכה להשתמש בשתי כתובות דואר אלקטרוניות; אחת לעניינים אישיים ואחת לענייני עבודה במחלקת המדינה. לא עשיתי כך וזו הייתה טעות, אני מתנצלת עליה ולוקחת את מלוא האחריות".

עוד הוסיפה קלינטון בדף הפייסבוק כי "שימושי בחשבון הדואר האלקטרוני האישי היה גלוי לחלוטין ולפי כללי מחלקת המדינה, כל מי שתקשרתי איתו בממשלה היה מודע לכך. אני רוצה שהנושא יהיה שקוף ככל הניתן ולכן אף שחררתי לציבור את כל תכתובות המייל הפרטיות שלי ובכוונתי להעיד מול ועדת בנגאזי על הנושא בחודש הבא".

לדבריה, "אני יודעת שזה סיפור מורכב. יכולתי, והייתי צריכה, להשיב בצורה טובה יותר על שאלות קודמות בנושא". לסיום, כתבה קלינטון: "אני אסירת תודה על התמיכה שלכם" והפנתה את הגולשים לתכתובות המייל שחשפה בעבר.

כמו כן, קלינטון כבר הכינה את הקרקע להתנצלות הפומבית בראיון שנתנה לרשת MSNBC ביום שישי האחרון, שבו אמרה: "בסופו של יום אני מצטערת שהנושא הזה מבלבל אנשים והעלה המון שאלות, אבל יש להן תשובות", והוסיפה: "אני לוקחת אחריות. היו צריכים להיות לי שני חשבונות, אחד לצרכים אישיים והאחר לצרכי עבודה. לא חשבתי הרבה על הנושא כשנכנסתי לתפקיד. הייתה יותר מדי עבודה". עם זאת, קלינטון הוסיפה תירוץ למעשה וטענה שהדבר לא נחשב לבעייתי בזמנו וכי "בממשל ידעו שאני משתמשת במייל פרטי".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully