המשטרה: עשינו כל מה שאפשר כדי לאתר את הקשיש שנסע נגד התנועה

בתו של בנימין ג'ראד האשימה כי מחדל הוביל למות אביה בתאונה בכביש החוף, אולם במשטרה הבהירו כי מהרגע שהתקבלה התלונה - בוצע נוהל מלא לאיתורו. בין היתר, הוקצו 5 ניידות, נערך חיפוש ביעדים שונים ואף נבדק אם הוא עבר מחסומים לגדה

08/09/2015
עריכה: ניר חן

המשטרה הגיבה הערב (שלישי) להאשמות הקשות שהטיחה בה בתו של בנימין ג'ראד, הקשיש שנהרג בתאונת דרכים בכביש החוף כשנסע נגד כיוון התנועה. בעוד שהבת, מזל, טענה בריאיון לאולפן וואלה! NEWS כי מחדל בטיפול בתלונה שהוגשה הוביל למות אביה, במשטרה הבהירו כי נעשו כל הפעולות הנחוצות על מנת למצוא אותו.

לטענת המשטרה, אמש בשעה 23:06 התקשרה הבת למוקד 100 ודיווחה על היעדרות אביה באזור השרון. עשר דקות מאוחר יותר חברו שוטרי תחנת נתניה בחמש ניידות לבני המשפחה המודאגים שסיפרו כי האב יצא לקפה עם חברים ולא שב – והם החלו יחד לבצע סריקות. תיאור הרכב של ג'ראד ומספרו הופץ לכלל הניידות. בהמשך, כך לפי המשטרה, בתחקור בני המשפחה הם ציינו את שמו של בית קפה ספציפי שבו הוא נוהג לשבת, ושוטרים הגיעו אל המקום וחיפשו אחריו.

עוד בנושא
"דיווחנו על היעדרותו כבר בעשר. איפה הייתה המשטרה?"
בן 81 נסע בניגוד לתנועה, התנגש בניידת שיטור עירוני - ונהרג

עוד בוואלה!

כולל סלטים שטרם ראיתם: פיתה משודרגת בשטח עם פרגית עסיסית

וואלה! רכב בשיתוף דאצ'יה
ג'ראד(צילום: באדיבות המשפחה)

במקביל, תחנת נתניה הפעילה גם את תחנה שדות ועדכנה אותה על אודות הנעדר תושב בית יצחק, שמתגורר בגזרת התחנה. המפקד התורן בתחנת שדות הפיץ ברשת המבצעית שלו מול כל רכזי הביטחון השוטף ביישובי צפון השרון את תיאור הרכב ואת תמונת הנעדר. בשעה 01:40 בלילה, כארבע שעות אחרי הדיווח על ההיעדרות, הצטרף בנו של הנעדר, ויקטור, לניידת המשטרה ולקח חלק במאמצי האיתור של אביו. בין המקומות שנבדקו היה בית כנסת "בושאייף" במושב זיתן, שלפי בני המשפחה יקירם נוהג לפקוד. שוטרי תחנת לוד יצאו לשם ותרו אחריו.

בנוסף, מהמשטרה נמסר כי נבדק אם הוא אושפז בבתי חולים, אם עבר לגדה במחסומי קו התפר, וכן בוצעה בדיקה מול חברות "איתוראן" ו"פוינטר" לברר אם הותקנה מערכת איכון ברכבו. הבת הלינה היום כי "אם המשטרה הייתה מעלה מסוק כמו שהבטיחה, היו מוצאים אותו תוך דקות", אך במשטרה אמרו שאף שהועברה דרישה כזו, לא ניתן היה להפעיל מסוק בשעות הלילה הן ממגבלות טיסה והן מטעמי בטיחות.

רכבו של ג'ראד(צילום: מד"א, דוברות מד"א)

התאונה הקשה לכדה את תשומת הלב הציבורית בזכות תיעוד הווידאו הנדיר שלה בידי שתי צעירות שנסעו ממול. ג'ראד נסע נגד הכיוון, עד הסוף הבלתי נמנע, שבו התנגש בניידת השיטור העירוני המשולב של אור עקיבא - שיצאה בעקבות ההודעה על נסיעתו המסוכנת של ג'ראד.

"אבא שלי יצא לבית קפה עם חברים", סיפרה בתו. "בסביבות שבע וחצי עזב והתחיל לנסוע לכיוון הבית, הוא התבלבל בדרך ובמקום לפנות לבית יצחק, ירד לכביש החוף. אני לא יודעת מה קרה שם, כנראה שהמשיך בנסיעה, הגיע לאיזור אם הדרך, עצר את האוטו שם ונרדם. כשהתעורר לפנות בוקר התחיל בנסיעה על מנת לחזור הביתה, ולא שם לב שהוא נוסע במסלול של תנועה נגדית".

בהתנגשות עם הניידת נהרג ג'ראד. בתאונה נפצעו עוד שני בני אדם, שוטר ופקח עירוני, באורח בינוני. הפצועים הם צעיר בן 20 שסובל מחבלות חזה וגפיים וגבר בן 46 שסובל מחבלת ראש.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully